تاریخ: ۱۴:۵۶ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپاهان اظهار داشت:  اول بابت دیرآمدن‌مان عذرخواهی می‌کنم. ما فردا دربی سوم را پیش رو داریم. خودتان می‌دانید این بازی به اندازه بازی با استقلال برای ما مهم است، هم ما و هم سپاهان با باختی که در بازی […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل سپاهان اظهار داشت:  اول بابت دیرآمدن‌مان عذرخواهی می‌کنم. ما فردا دربی سوم را پیش رو داریم. خودتان می‌دانید این بازی به اندازه بازی با استقلال برای ما مهم است، هم ما و هم سپاهان با باختی که در بازی قبلی خود داشتیم وارد این بازی می‌شویم، هر دو تیم به دنبال ترمیم شکست هفته قبل‌مان هستیم.

می‌خواهیم با شکست سپاهان باخت در دربی را فراموش کنیم
وی افزود: برای ما خیلی سخت بود که دربی را واگذار کردیم. در هر صورت آن بازی شرایط خاص خودش را داشت و طبیعی است که ما الان خیلی بابت باخت در دربی ناراحت باشیم و این شرایط را بازیکنان و هواداران هم دارند، اما می‌خواهیم فردا با شکست سپاهان همه چیز را فراموش کرده و به صدرنشینی‌مان برای رسیدن به قهرمانی ادامه دهیم. خوشبختانه همه بازیکنانم سالم و سلامت هستند و به غیر از کمال کامیابی‌نیا می‌توانیم از همه بازیکنان خود استفاده کنیم.

می‌خواهیم بار دیگر نشان دهیم که مستحق‌ترین تیم برای صدرنشینی هستیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس خاطرنشان کرد: ما برای بازی با سپاهان مانعی برای پیروز شدن نداریم اما باید قبول کنیم که حریف‌مان بسیار قدر است و در نیم‌فصل دوم با جذب جپاروف و چند بازیکن دیگر خودش را تقویت کرده است. آنها در همه پست‌ها بازیکنان خوبی دارند، اما انتظارم این است که هواداران فردا به ورزشگاه آزادی آمده و ما را حمایت کنند تا ان‌شاءالله با یک پیروزی خوب اتفاقات دربی را فراموش کنیم و بار دیگر نشان دهیم که مستحق‌ترین تیم برای صدرنشینی هستیم.

انصاری مشکلی برای حضور در دیدار برابر سپاهان ندارد
برانکو در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در مورد اینکه چرا در بین بازیکنان غایب نامی از سیدجلال حسینی و محمد انصاری نبرد و آیا آنها مشکلی برای بازی مقابل سپاهان ندارند، عنوان کرد: بله خوشبختانه محمد انصاری امروز با ما تمرین کرد و آمادگی بازی مقابل سپاهان را خواهد داشت. در مورد سیدجلال هم اعتراض‌مان را به سازمان لیگ ارائه کرده‌ایم و باید ببینیم امروز چه تصمیمی در مورد محرومیت او گرفته می‌شود.

برتری آماری ما نشان می‌دهد که کاملاً از استقلال بهتر بودیم
وی در ادامه در واکنش به اظهارنظر یکی از خبرنگاران در مورد اینکه دیشب در بازی پاری‌سن‌ژرمن – بارسلونا، بوسکتس از داور اخطار گرفت و شاید به خاطر همین مسئله کامیابی‌نیا نیز یک جلسه دیگر محروم شود و  اینکه موضع او در قبال انتقاداتی که متوجه‌اش است، چیست، خاطرنشان کرد: در مورد انتقادات باید بگویم که همیشه وجود داشته و خواهد داشت، مخصوصاً وقتی می‌بازید این انتقادات به اوج خود می‌رسد. من نمی‌خواهم بهانه بیاورم یا دنبال توجیه نیستم، در فوتبال برد و باخت وجود دارد، اما دیدید بعد از دربی آمار چه گفت، آمار و ارقام کاملاً مشخص است که ما ۷۲ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتیم. ما در این بازی ۱۶ توپ به سمت دروازه زدیم، اما آنها پنج تا توپ که سه تای آنها در چارچوب بود و گل شد. ما بیش از ۵۷۰ پاس سالم داشتیم، اما آنها ۲۹۰ پاس. ما در یک‌سوم حریف ۲۹۰ پاس سالم دادیم، اما آنها ۶۰ بار موفق به این کار شدند. این برتری آماری نشان می‌دهد که ما کاملاً از حریف‌مان بهتر بودیم، اما این برتری کافی نبود، چرا که نتوانستیم سه امتیاز را بگیریم.

هیچ‌کس بهتر از من نمی‌تواند در مورد آمادگی بازیکنان نظر دهد
این مربی کروات همچنین تصریح کرد: در کل می‌خواهم بگویم ما در دربی بازی بدی ارائه ندادیم و دیداری را باختیم که مستحق آن نبودیم، مثل دیدار با ذوب‌آهن که به این شکل باختیم. جدا از این مسائل آنچه اهمیت دارد این است که ما در حال حاضر در صدر جدول قرار داریم و تلاش می‌کنیم که این روند را ادامه دهیم. در بازی با تراکتورسازی هم دیدید چقدر خوب ظاهر شدیم و برتری خود را به بهترین شکل نشان دادیم. با تمام این حرف‌ها طبیعی است که از ما انتقاد شود. اما اینکه بگویند چرا فلان بازیکن در فلان پست بازی نکرد، هیچ‌کس بهتر از من نمی‌تواند در مورد آمادگی بازیکنان نظر دهد، هرچند شاید بعضی وقت‌ها من هم اشتباه داشته باشم.

انتقاد در مورد نحوه ارنج کردن تیم همیشه هست
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس راجع به کارت‌های زرد و قرمز متعددی که بازیکنانش می‌گیرند، گفت: طبیعی است در طول یک فصل بازیکنان با مصدومیت و محرومیت مواجه شوند، در نیم‌فصل اول مقطع زیادی علیرضا بیرانوند را به خاطر مصدومیت از دست دادیم، اما این باعث نشد که در ارنج تیم‌مان به مشکل بخوریم. باز هم می‌گویم انتقاد در مورد نحوه ارنج کردن تیم همیشه هست، تا من مسئولیت این امر را برعهده دارم.

به بازیکنانم گفتم باید از این شکست‌ها درس عبرت بگیریم
وی همچنین در مورد اظهارنظر خبرنگار دیگری در مورد اینکه به نظر می‌آید بعضی از انتقادات مغرضانه است، عنوان کرد: بله من هم همین عقیده را دارمو ما الان صدر جدول هستیم و ۱۰ امتیاز از استقلال و شش امتیاز از تراکتورسازی جلوتریم. شما دیدید که بارسا هم به چه شکل مقابل پاری‌سن‌ژرمن شکست خورد. من از لحاظ آماری گفتم که چقدر از استقلال برتر بودیم، بعد از دربی به بازیکنان گفتم شما هیچ وقت حق ندارید شل بازی کنید و باید از این شکست‌ها درس عبرت بگیریم. قدر مسلم بازیکنان بارسا بعد از شکست دیشب از آن بازی درس‌های زیادی خواهند گرفت و تلاش می‌کنند دیگر چنین مشکلی پیش نیاید.

طبیعی است که هر تیمی ضعف‌هایی داشته باشد
برانکو در واکنش به سؤال خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم مبنی بر اینکه پرسپولیس در دربی به آنالیز خوب گروه آنالیز استقلال باخت، چرا که همه گل‌های  استقلال روی نقاط ضعف پرسپولیس در جناح چپ و هافبک دفاعی و عمق خط دفاع این تیم به ثمر رسید، گفت: طبیعی است که هر تیمی ضعف‌هایی داشته باشد. شما می‌گویید که من باید محمد انصاری را تعویض می‌کردم، چرا از عملکرد فرشاد احمدزاده در بازی با تراکتورسازی ایراد نمی‌گیرید؟!

روش بازی استقلال را می‌دانستیم اما فلسفه بازی خود را تغییر ندادیم
در ادامه برانکو در پاسخ به طرح این موضوع از سوی خبرنگار خبرگزاری تسنیم مبنی بر اینکه در بازی با تراکتورسازی ایرانپوریان به خاطر مصدومیت نتوانست از ضعف جناح چپ پرسپولیس استفاده کند، تصریح کرد: شاید ایرانپوریان شرایط خوبی نداشت، اما تراکتورسازی بازیکنی مثل ابراهیمی را هم داشت که می‌توانست از آن جناح حمله کند، اما عملکرد خوب دفاع ما اجازه این کار را نداد. ما می‌دانستیم مقابل استقلال آنها عقب بازی کرده و سعی می‌کنند روی ضدحملات به ما ضربه بزنند، اما فلسفه فوتبالی خودمان را تغییر ندادیم، چرا که فلسفه ما این است که با حفظ توپ و ارائه بازی تهاجمی فوتبالی بازی کنیم که هواداران لذت ببرند. در کنار آن امتیازی هم جمع کنیم کاری که تا الان انجام دادیم. به خاطر همین است که برای هر بازی ما ۶۰ تا ۷۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آیند و با قدرت در صدر جدول قرار داریم. برای همین است که هفت هشت بازیکن در تیم ملی فوتبال داریم. اینکه یک بازی را باختیم نباید همه چیز را زیر سؤال ببرد. باخت در فوتبال وجود دارد و ممکن است در بازی‌های بعد هم اتفاق بیفتد. همین تیم سپاهان هفته پیش شکست سنگینی مقابل ماشین‌سازی پذیرا شد یا ذوب‌آهن چهار گل از تراکتورسازی خورد. اینها همه اتفاقاتی است که امکان دارد در آینده باز هم تکرار شود. مهم این است که ما مقابل حریفان‌مان بازی برتری ارائه می‌دهیم، اما بعضی وقت‌ها در عین برتری نتیجه را واگذار می‌کنیم، مثل بازی دربی و ذوب‌آهن که آنها فقط در کل بازی یک شوت به سمت دروازه ما زدند و یک ضربه ایستگاهی که شوت دوم تبدیل به گل شد و بازی را باختیم.

اگر ربات داشتم دربی را می‌بردم!
وی در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در مورد عملکرد ضعیف محمد انصاری در دربی ۸۴ گفت: من اگر ربات داشتم دربی را می‌بردم! شما در مورد بازیکنان چه فکری می‌کنید؟ آنها انسان هستند و ممکن است برخی مواقع اشتباه کنند، آن هم در شرایطی که هیجان بازی بسیار زیاد است و احتمال اشتباه بالا می‌رود. راحت‌ترین کار این است که من بخواهم انگشت اتهام را به سمت بازیکنی ببرم و او را مقصر شکست بدانم. من هیچ وقتی دنبال توجیه و … نیستم. طبیعی است که ما باید برای آینده اشتباهات‌مان را کمتر کرده و برطرف کنیم. اگر همه بازیکنان در زمین مسابقه ربات بودند همه نتایج صفر- صفر می‌شد و اشتباهی از کسی سر نمی‌زد تا گلی به ثمر برسد.

ربیع‌خواه در تمام بازی‌هایی که به میدان رفت بدون اشتباه ظاهر شد
برانکو با اشاره به آخرین وضعیت محسن ربیع‌خواه و اینکه بیش از حد مورد انتقاد قرار گرفت، اضافه کرد: بله، ربیع‌خواه زمانی که به میدان می‌رفت مظلوم واقع شده و مورد انتقاد قرار می‌گرفت. در تمام بازی‌هایی که او به میدان رفت بدون اشتباه ظاهر شد. خوشبختانه ربیع‌خواه تمرینات خوبی انجام داده است و به احتمال زیاد فردا مقابل سپاهان بازی می‌کند.

اوکراینی‌ها توافقی از ما جدا شدند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در ادامه راجع به جدایی بازیکنان اوکراینی تیمش اظهار داشت: در مورد اوکراینی‌ها باید بگویم به هر حال آنها با باشگاه توافق کردند که از تیم جدا شوند. این توافق دوطرفه بود. یک طرف آن بازیکنان بودند و طرف دیگر باشگاه، اما اینکه چرا توافق دیر انجام شد شاید به خاطر این بود که دوطرف دیر به توافق رسیدند.

اوکراینی‌ها در حد بازیکنان استاندارد ما نبودند
وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در خصوص بازیکنان اوکراینی و اینکه نحوه جدایی آنها بسیار عجیب بود و آیا واقعاً بازیکنان اوکراینی آنقدر ضعیف بودند که برای ادامه فصل به هیچ وجه به کار او نمی‌آمدند، گفت: نه فکر نمی‌کنم عجیب باشد! ما در هر شرایطی اول منافع باشگاه را در نظر می‌گیریم. پس از ارزیابی که داشتیم به این نتیجه رسیدیم که این یک واقعیت است که هر دو بازیکن اوکراینی در حد بازیکنان استاندارد ما نبودند. به هر حال خودشان به این نتیجه رسیدند که اینجا شانس بازی پیدا نخواهند کرد و برای منافع خودشان تصمیم گرفتند به کشورشان برگردند. هما‌نطور که گفتم ما در هر شرایطی منافع باشگاه را در نظر می‌گیریم.

از جدایی بازیکنان اوکراینی هم آنها سود بردند و هم باشگاه
برانکو در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا به نظر می‌آید از این جدایی بیشتر باشگاه پرسپولیس سود برد تا بازیکنان اوکراینی چرا که آنها واقعاً بی‌کیفیت بودند، تصریح کرد: من گفتم اگر آنها رفتند یعنی توافق دو طرفه بوده و هر دو طرف سود کردند.

برای استفاده از بازیکنان جوان موقعیت را می‌سنجیم
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در واکنش به صحبت‌های خبرنگار دیگری در مورد بازیکنان اوکراینی در رابطه با اینکه چرا به جای استفاده از این بازیکنان از نفرات جوان استفاده نکرد تا حداقل آنها برای آینده باشگاه سودآور باشند، خاطرنشان کرد: ما به اندازه به بازیکنان جوان‌مان میدان می‌دهیم و تا الان هم این کار را کرده‌ایم. واقعیت این است که بازیکن اوکراینی فرصت چندانی برای بازی پیدا نکردند و باشگاه هم منافع خود را در نظر گرفت و قراردادش را با آنها فسخ کرد. ما برای استفاده از بازیکنان جوان موقعیت را می‌سنجیم، همان‌طور که می‌بینید نفراتی مثل صادق محرمی، علی علیپور و حمیدرضا طاهرخانی که زیر ۱۷ ساله سن دارد، توانسته‌اند خودشان را نشان دهند.

نمی‌دانم چرا کامیابی‌نیا محروم شده است، درباره محرومیت سیدجلال هم قانع نشده‌ام
وی راجع به محرومیتی که کمیته انضباطی برای حسینی و کمال کامیابی‌نیا در نظر گرفته  عنوان کرد: باید اعتراف کنم که نمی‌دانم چرا کمال کامیابی‌نیا محروم شده است و واضح نیست که چرا این جریمه برای او در نظر گرفته شده است. ضمن اینکه هر جریمه‌ای باید بلافاصله بعد از همان بازی در نظر گرفته شود، نه اینکه بعد از چند هفته این اتفاق بیفتد. درباره محرومیت سیدجلال هم قانع نشده‌ام.

مسلمان و طارمی مشکلی با هم نداشته و ندارند
برانکو  در رابطه با جر و بحث محسن مسلمان و مهدی طارمی بعد از دربی ۸۴ و اینکه آیا باشگاه پرسپولیس جریمه‌ای را برای آنها درنظر خواهد گرفت، تأکید کرد: من نمی‌دانم در مورد کدام درگیری صحبت می‌کنید! این دو بازیکن مشکلی با هم نداشته و ندارند و چرا باید جریمه شوند؟ اگر هم مسئله‌ای بوده یک موضوع داخلی است.

حریفان ما کار ساده‌ای مقابل «پرسپولیس» ندارند
سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پایان درباره دیدار تیمش در اولین دیدارش در رقابت‌های گروهی لیگ قهرمانان آسیا گفت: من قبلاً هم گفته‌ام ما چهار بازی سخت پیش رو داشتیم که دو بازی آن سپری شد و حالا باید مقابل سپاهان و الهلال دو بازی فوق‌العاده سنگین را انجام دهیم. الهلال بهترین تیم عربستان است و در چند سال اخیر همواره جزو مدعیان قهرمانی بوده. آنها دو بار می‌توانستند قهرمان آسیا شوند. ما در گروه مرگ قرار گرفتیم. الریان پارسال قهرمان قطر شد و الوحده به همراه العین قوی‌ترین تیم‌های امارات هستند. کار ما برای صعود سخت است، اما باید بگویم که حریفان ما هم کار ساده‌ای مقابل پرسپولیس ندارند/تسنیم

پاسخی بگذارید