تاریخ: ۱۴:۰۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، گاهی اوقات با خودمان فکر می کنیم آن تماشاگری که سنگ یا نارنجک دستی، بطری شیشه ای و … را به سمت بازیکنان و مربیان و مسئولان برگزاری و عکاس ها و توپ جمع کن ها و … رها می کند، با خودش به چه چیزی فکر می کند؟ […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، گاهی اوقات با خودمان فکر می کنیم آن تماشاگری که سنگ یا نارنجک دستی، بطری شیشه ای و … را به سمت بازیکنان و مربیان و مسئولان برگزاری و عکاس ها و توپ جمع کن ها و … رها می کند، با خودش به چه چیزی فکر می کند؟ اصلا فکر می کند؟ اصلا ایده ای دارد؟ دیدگاه یا ایدئولوژی دارد؟ سواد دارد؟ خانواده دارد؟

گاهی اوقات با خودمان فکر می کنیم آن تماشاگری که شیی‌ای را به سر فرکی کوبید، چشم سرباز احمدی را کور کرد، بازیکن کره شمالی را با نارنجک زد، یا یخ را در یادگار امام به سمت استقلالی ها پرتاب کرد و یا نیمکت تراکتورسازی را در آزادی نشانه رفت، شعور دارد؟ یعنی می فهمد که این می تواند یک قتل عمد باشد، کشتن یک انسان یا کور کردنش برای همه عمر باشد؟

الان سرباز احمدی چه می کند؟ شاید کسی حالش را هرگز نپرسد، شاید هم بپرسد اما چه فایده؟ احمدی بی گناه هر روز سخت تر از روز قبل زندگی می کند و با بالاتر رفتن سنش بی دلیل دچار بحران های روحی و جسمی بیشتری می شود.

آن کسی که نارنجک را به سمت مقابل در اصفهان پرتاب کرد امروز اصلا می داند چه کرده است؟ درک درستی دارد؟ تا به حال چشم هایش را بسته به اندازه ۱۰ دقیقه تا ببیند سرباز احمدی چه می کشد؟

سنگ اندازه های اهواز چه می کنند؟ آنها سنگ‌ها را به بزرگی آجر چگونه پرتاب می کنند به هم و به رو برو؟ آیا تصوری از اینکه بچه ای، مادری، همسری، پدری، یا همه آنها در انتظار اشخاصی که در ورزشگاه به سر می برند هستند تا این حد سخت است؟

گاهی اوقات با خودمان فکر می کنیم آن تماشاگران را باید از ورزشگاه  – که نه – از شهر اخراج کنیم، آنها ستون پنجمی هستند، آنها عاطفه و عقل ندارند. آنها شعور ندارند.

گاهی با خودمان فکر می کنیم به اینها در هیچ جا نیازی نداریم کسانی که نمی فهمند کوبیدن سنگ به جمجمه یک انسان حتی در شرایط جنگ هم سخت است چرا باید آزادانه بچرخد؟ اینها را باید گرفت و دستگیر کرد و در زندان نگه داشت تا عمرشان سپری شود و تمام شوند.

محمد انصاری را دیدید؟ یک نفر با سنگ به سر او کوبید و مدافع خوش اخلاق و آرام پرسپولیس را بیهوش کرد. او مثل خود مردم است، پسری عزیز برای مادر، مردی سخت کوش برای یک همسر، اما او را بیهوش کردند و ممکن بود حتی او را بکشند به همین راحتی.

این افراد را می خواهیم چه کار؟ به راستی اینها چه کسانی هستند؟/مهر

پاسخی بگذارید