تاریخ: ۱۵:۰۶ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علیرضا فغانی  درباره درگیری‌ بین سیدمهدی رحمتی و سیدجلال حسینی در اواخر دربی روز گذشته اظهار داشت: از بازیکنان انتظار می‌رود که در جریان بازی احترام زیادی به یکدیگر بگذارند. افرادی که پیشکسوت سایر بازیکنان هستند، خودشان باید الگو باشند. متأسفانه در دقایق آخر بازی کاپیتان‌های دو تیم درگیر شدند […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علیرضا فغانی  درباره درگیری‌ بین سیدمهدی رحمتی و سیدجلال حسینی در اواخر دربی روز گذشته اظهار داشت: از بازیکنان انتظار می‌رود که در جریان بازی احترام زیادی به یکدیگر بگذارند. افرادی که پیشکسوت سایر بازیکنان هستند، خودشان باید الگو باشند. متأسفانه در دقایق آخر بازی کاپیتان‌های دو تیم درگیر شدند و این جوان‌ها بودند که آنها را جدا می‌کردند!

وی افزود: چیزی که الان مُد شده، احترام نگذاشتن به یکدیگر است. تا خطایی صورت می‌گیرد، بازیکن تحمل نکرده و از بازیکنی که او را زده است سؤال می‌کند: چرا من را زده‌ای؟! پس از پایان بازی هم کم مانده بود درگیری‌هایی به وجود بیاید. من خودم را آماده کرده بودم به هر بازیکنی که درگیر می‌شود، کارت نشان دهم، اما اتفاقی رخ نداد. شبهاتی ایجاد شده بود که پس از پایان بازی به بازیکنی از جمله سروش رفیعی کارت زرد نشان داده‌ام که این‌طور نبود.

داور دربی ۸۴ در خصوص صحنه به ثمر رسیدن گل دوم پرسپولیس که برخی‌ها اعتقاد داشتند سیدجلال حسینی روی پادوانی مرتکب خطا شده است، گفت: برخی از کارشناسان گفتند خطا بوده و برخی‌ها هم اعتقادی به خطا نداشتند. کسی باید کارشناسی کند که مقبول جامعه داوری باشد. کسی مانند محمد فنایی داور بزرگی بوده و در فینال جام جهانی حضور داشته است، اما برخی‌ها که بزرگ‌ترین افتخارات‌شان قضاوت در لیگ‌های پایین بوده، قابل قبول نیستند.

فغانی در واکنش به این سؤال که به نظر می‌رسید کمی در قضاوتش جدی بوده است، گفت: این موضوع برداشت شما بود و مانند همه قضاوت‌های دیگر کار داوری را انجام دادم. شاید به دلیل اینکه درگیری‌های داخل زمین زیاد بوده، چهره‌ من آن‌طوری که شما نظر دارید، نشان داده می‌شد.

وی در مورد اینکه آیا بازگشت سیدمهدی رحمتی به داخل زمین پس از پایان بازی درست بوده است یا نه، تصریح کرد: این مسئله به کمیته‌های انضباطی و مسابقات بازمی‌گردد. من نمی‌دانم رحمتی پس از اخراجش در کدام منطقه بوده است که پس از سوت پایان بازی به داخل زمین رفت.

داور دربی ۸۴ در خصوص اخراج محمد خرمگاه گفت: پس از درگیری‌های اواخر بازی داور چهارم مطلبی را به من انتقال داد که بر اساس آن باید ایشان اخراج می‌شدند.

فغانی با اشاره به خداحافظی محسن ترکی از دنیای داوری گفت: هر نقطه شروعی، نقطه پایانی هم دارد. ترکی خودش رکورددار قضاوت در دربی‌هاست و در جو خوبی هم از دنیای داوری خداحافظی کرد. امیدوارم در مراحل بعدی زندگی‌اش موفق باشد./تسنیم

پاسخی بگذارید