تاریخ: ۱۴:۳۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نشست خبری دومین همایش بین‌المللی ورزش همگانی بعدازظهر امروز در ساختمان شماره ۲ وزارت ورزش و جوانان برگزار شد. در این نشست علی مجد‌آرا، رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی اظهار داشت: در این همایش قرار است ۶۰۰ نفر در ۶ کارگاه آموزشی شرکت کنند. ما همچنین با همکاری فدراسیون پهلوانی و […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نشست خبری دومین همایش بین‌المللی ورزش همگانی بعدازظهر امروز در ساختمان شماره ۲ وزارت ورزش و جوانان برگزار شد.

در این نشست علی مجد‌آرا، رئیس فدراسیون ورزش‌های همگانی اظهار داشت: در این همایش قرار است ۶۰۰ نفر در ۶ کارگاه آموزشی شرکت کنند. ما همچنین با همکاری فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای بازدید از زورخانه شیراز را در دستور کار قرار دادیم و در همین شهر قرار است مسابقات همگانی از جمله دوومیدانی برگزار شود. همچنین در تهران نیز نمایشگاه‌های مختلفی را خواهیم داشت. برگزاری مسابقات نقاشی و عکاسی با موضوع ورزش همگانی بخش دیگری از این همایش است.

وی ادامه داد: قرار است در این همایش از جایگزینی موزیک محلی به جای موزیک غربی در ایروبیک رونمایی شود.

رئیس فدراسیون ورزش همگانی گفت: در فدراسیون ما بیش از ۶۰ رشته فعالیت دارند که این موضوع باعث تعجب فدراسیون جهانی نیز شده است. ما این چشم‌انداز را داریم که تا سال ۱۴۰۴ به سمت شعار خود یعنی داشتن یک ایران شاداب حرکت کنیم.

مجدآرا در بخش پایانی صحبت خود اعلام کرد که در این همایش قرار است رئیس فدراسیون جهانی ورزش زورخانه‌ای و همچنین وزیر ورزش و جوانان سخنرانی کند.

در ادامه این نشست روحی دبیر علمی بخش بین‌الملل همایش اظهار داشت: ما موضوع این همایش را در کنگره ۲ سال پیش فدراسیون جهانی مطرح کردیم و خوشبختانه حمایت فدراسیون آسیایی و جهانی را داریم. همچنین حضور مسئولان مختلف از کشورهای دیگر نشان‌دهنده فراگیر بودن این نشست است. امیدواریم با این روندی که فدراسیون دارد بیش از پیش بتوانیم سهم بیشتری در ارتقای سطح علمی و توانمندسازی نیروهای خودمان ایجاد کنیم.

در ادامه این نشست غلامرضا کمانه نایب‌رئیس فدراسیون ورزش همگانی تصریح کرد: اینکه چند درصد مردم ورزش می‌کنند اهمیت بسیاری دارد، قاعده ورزش در دنیا با آموزش شروع می‌شود و پس از آن به سمت ورزش همگانی و در ادامه نیز به سمت ورزش قهرمانی می‌رود. در واقع آموزش مبنای ورزش است و فدراسیون نیز در زمینه آموزش فعالیت‌های خوبی را انجام می‌دهد و می‌تواند این راه را به دولت‌مردان نشان دهد که توجه بیشتری به ورزش همگانی صورت بگیرد.  پیام این همایش همکاری دستگاه‌های مرتبط با ورزش است.

وی افزود: اعتبار دولتی برای این همایش در حد صفر است و برای هزینه‌های آن از اسپانسرها کمک گرفته شده است. ما امید داریم محصول کار به صورتی باشد که توجه مسئولان و جامعه به ورزش همگانی بیشتر باشد.

در ادامه نشست رضا شجیع دبیر علمی بخش داخلی همایش خاطرنشان کرد: چهره‌هایی به این همایش دعوت شدند که به صورت کاربردی در کشورشان درگیر ورزش همگانی هستند. ما همچنین قرار است نتایج همایش قبلی را در قالب یک سخنرانی ارائه کنیم. در همایش بین‌المللی ورزش همگانی بیش از ۵۰ عضو هیئت علمی حضور دارند و ۶ نشست تخصصی پیش‌بینی شده که در هر کدام از آنها ۵ سخنرانی صورت می‌گیرد.

بخش پایانی نشست خبری امروز مربوط به صحبت‌های مجدآرا بود. او گفت: این همایش در آسیا و جهان می‌تواند بسیار موثر باشد، ما احتیاج به یک تحقیقات جامع داریم تا بتوانیم از آنها استفاده کنیم. به همین دلیل تمام مقالات در یک کتابچه تهیه می‌شود تا به شورای عالی ورزش ارائه شود. ما همچنین قرار است با ۱۱ کشور شرکت‌کننده در این همایش یک تفاهم‌نامه ورزش همگانی امضا کنیم تا مراوداتی را با آنها داشته باشیم. /تسنیم

پاسخی بگذارید