تاریخ: ۱۴:۳۱ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، شاگردان برانکو ایوانکویچ در اوج قدرت و یکه‌تازی‌شان در لیگ در دربی ۸۴ گرفتار دامی شدند که علیرضا منصوریان و کادر فنی‌اش که شامل چند آنالیزور نیز می‌شود، برای آنها پهن کردند. کمتر کسی فکر می‌کرد پرسپولیس در این دربی تا این حد بی‌نظم و شتابزده عمل کند و […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، شاگردان برانکو ایوانکویچ در اوج قدرت و یکه‌تازی‌شان در لیگ در دربی ۸۴ گرفتار دامی شدند که علیرضا منصوریان و کادر فنی‌اش که شامل چند آنالیزور نیز می‌شود، برای آنها پهن کردند.

کمتر کسی فکر می‌کرد پرسپولیس در این دربی تا این حد بی‌نظم و شتابزده عمل کند و این مسئله فقط و  فقط یک دلیل داشت و آن هم این بود که منصوریان و گروه آنالیزورش پرسپولیس را بهتر از خود برانکو می‌شناختند. بازیکنان پرسپولیس در این بازی از خط دروازه گرفته تا خط حمله هیچ یک در حد سایه خود هم نبودند.

منصوریان قبل از دربی در صحبت‌هایش به این موضوع اشاره کرد که به گروه آنالیزورش اعتقاد ویژه‌ای دارد و نقش آنها را در شکست دادن السد بسیار پررنگ دانست. او به‌واسطه داشتن همین گروه آنالیز، پیش از این تیم‌هایش به برانکو نباخته بودند.

جدا از هر اتفاقاتی که در دربی ۸۴ رخ داد به این نکته باید اشاره کرد که آنالیزورهای پرسپولیس ضعیف‌ترین آنالیز را از استقلال داشتند و برانکو نیز در طول بازی هرگز نتوانست راه حل مناسبی برای رسیدن به دروازه استقلال پیدا کند. چه‌بسا اگر مهدی رحمتی  در دقیقه ۹۳ هوس نمی‌کرد به زمین بیفتد پرسپولیس گل دوم خود را به آن شکل به ثمر نمی‌رساند.

برانکو وظیفه آنالیز حریفان تیمش را به چوک دستیار اول همراه با یک دستیار ایرانی داده است، در حالی که گروه آنالیز منصوریان  تعدادشان بیشتر از تعداد انگشتان یک دست است و چند سالی است با وی همکاری دارند. وقتی چوک بازیکنان پرسپولیس را به‌زحمت می‌شناسد چطور باید از او انتظار داشت بازیکنان دیگر تیم‌ها را شناسایی و آنالیز کند؟ حضور چوک در کادر فنی پرسپولیس در نقش آنالیزور البته با دستمزد سنگین، بیشتر این حُسن را داشته که او دیگر در کشورش بیکار نبوده چرا که طراحی تمرینات سرخپوشان را هم خود برانکو به‌عهده می‌گیرد.

بازیکنان پرسپولیس در پایان دربی ۸۴ در صحبت‌های خودمانی به این نکته تأکید داشتند که خیلی خوب توسط کادر فنی حریف آنالیز شده بودند و اعتراف کردند در این بازی جنگ تاکتیکی را باختند، موردی که باید گفت عین حقیقت است. شاید برانکو از هر نظر مربی بهتری نسبت به منصوریان جوان باشد اما او در دربی ۸۴ همانند دو تقابل قبلی‌اش با این مربی گرفتار ضدتاکتیک او شد تا ثابت شود همیشه مربی بهتر تیمش برنده نیست.

مسئله دیگری که باید به آن اشاره کرد دست باز منصوریان روی نیمکت تیمش است. او از ابتدای فصل سعی کرد از تمامی مهره‌های خود استفاده کند تا تیمش در شرایط حداقل ۲۰ بازیکن آماده در اختیار داشته باشد اما برانکو فقط روی ۱۲، ۱۳ بازیکن تمرکز کرد تا در مواقع محرومیت هر یک از نفرات ثابت تیمش، سخت دچار مشکل شود؛ موضوعی که احمد نوراللهی و امید عالیشاه را هم از پرسپولیس فراری داد. برانکو در زمان حضورش در تیم ملی هم همین تفکر را داشت و تحت هر شرایطی فقط روی استفاده از چند بازیکن تمرکز می‌کرد و توجهی هم به انتقاداتی که در این زمینه به وی می‌شد، نداشت./تسنیم

پاسخی بگذارید