تاریخ: ۱۳:۲۱ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
نام نویسنده: علی حسینی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیامند رحمان، قهرمان دسته فوق سنگین وزنه‌برداری بازی‌های پارالمپیک ریو و لندن، در آستانه سفر به موناکو برای حضور در مراسم بنیاد جهانی لاروس، گفت: به غیر از من ۵ ورزشکار دیگر نیز برای دریافت این جایزه در بخش پارالمپیک نامزد شده‌اند و تصور می‌کنم، عملکرد من در پارالمپیک ریو و […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،سیامند رحمان، قهرمان دسته فوق سنگین وزنه‌برداری بازی‌های پارالمپیک ریو و لندن، در آستانه سفر به موناکو برای حضور در مراسم بنیاد جهانی لاروس، گفت: به غیر از من ۵ ورزشکار دیگر نیز برای دریافت این جایزه در بخش پارالمپیک نامزد شده‌اند و تصور می‌کنم، عملکرد من در پارالمپیک ریو و ثبت رکورد تاریخی ۳۱۰ کیلوگرم، دلیل اصلی برای نامزدی دریافت این جایزه است.

وی افزود: این انتخاب بر اساس آرای مردم نیست و توسط هیات داوران این بنیاد انجام می‌شود، بنابراین هیچ احتمالی نمی‌توان داد که این جایزه را دریافت خواهم کرد یا خیر. نتیجه هر چه باشد، همین که به عنوان نماینده کشورم و نماینده ورزش معلولین ایران در این مراسم حضور پیدا می‌کنم، افتخار بزرگی است.

با توجه به پایان سال ۹۵ رحمان از تکرار عنوان قهرمانی در بازی‌های پارالمپیک به عنوان بهترین رویداد زندگی حرفه‌ای‌اش در این سال یاد کرد و گفت: رکوردشکنی در بازی‌های پارالمپیک ریو مهم‌ترین اتفاق سال ۹۵ برای من بود که ۴ سال برای محقق شدن آن منتظر بودم و خوشحالم که در نهایت این رکورد به نام کشورم ثبت شد.

سیامند رحمان، ملی‌پوش پرافتخار تیم وزنه‌برداری ایران، امشب عازم مونیخ خواهد شد و پس از آن با پروازی دیگر به فرانسه سفر می‌کند تا در نهایت شامگاه سه‌شنبه، ۲۶ بهمن ماه در مراسم اهدای جایزه بهترین ورزشکاران المپیکی و پارالمپیک سال ۲۰۱۶ که در موناکو برگزار می‌شود، حضور یابد.

جایزه جهانی بنیاد لاروس از معتبرترین جوایز ورزشی دنیاست که هر ساله به بهترین ورزشکاران در بخش المپیک و پارالمپیک اهدا می‌شود.

پیش از این کاظم رجبی، پیشکسوت تیم ملی وزنه‌برداری نیز به عنوان نامزد این جایزه جهانی معرفی شده است و سیامند رحمان دومین ورزشکار پارالمپیکی ایران است که به انتخاب این بنیاد کاندید دریافت جایزه شده است.

 

پاسخی بگذارید