تاریخ: ۱۳:۲۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۴
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، شب گذشته  (شنبه) مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درخصوص باشگاه ملوان گفت: ملوان به دلیل شکایت زوران زلاتکوفسکی بازیکن بلغاری پیشین خود، در آستانه کسر ۶ امتیاز قرار دارد. پرسپولیس و استقلال نیز مشکلاتی دارند که به آنها اعلام […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، شب گذشته  (شنبه) مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درخصوص باشگاه ملوان گفت: ملوان به دلیل شکایت زوران زلاتکوفسکی بازیکن بلغاری پیشین خود، در آستانه کسر ۶ امتیاز قرار دارد. پرسپولیس و استقلال نیز مشکلاتی دارند که به آنها اعلام شده است و آنها در حال حل مشکلات مالی هستند.

رضاییان درباره صحبت‌های تاج و نیز در مورد پرونده زوران زلاتکوفسکی به خبرنگار ورزشی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» گفت: روز گذشته روزی کاملا فوتبالی بود و از ساعت ۳ ظهر تا ۱۲:۳۰ شب، باید فوتبال می‌دیدیم. برخی‌ها بین دو نیمه بازی‌ها، صحبت‌هایی کردند که شرایط بدی را برای ما رقم زدند! به نظرم اطلاعات آقای تاج درباره پرونده باشگاه ملوان و زوران، متعلق به یک ماه پیش است، یعنی برای ۱۰ ژانویه (۲۱ دی)، درحالی که امروز ۱۲ فوریه (۲۴ بهمن) است. رأی صادر شده فیفا درباره ملوان مربوط به ۱۰ ژانویه یعنی ۳۳ روز پیش می‌شود که در این مدت، اتفاقات زیادی رخ داده و پرونده به روزهای نهایی خود نزدیک می‌شود.

وی افزود: در دسامبر سال گذشته میلادی (اواخر آذرماه و اوایل دی‌ماه امسال)، کمیته انضباطی فیفا، باشگاه ملوان را به پرداخت ۳۰۰ هزار دلار به زوران محکوم کرد که ۲۵۰ هزار دلار آن برای دو سال قرارداد و ۵۰ هزار دلار آن، بابت بهره‌های تأخیر در پرداخت پول بود. این رأی در دسامبر سال گذشته میلادی صادر شد اما در تاریخ ۱۰ ژانویه ابلاغ شد. فیفا نامه‌ای فرستاد که باشگاه باید ظرف یک مدت کوتاهی این ۳۰۰ هزار دلار را بپردازد و ۱۰ روز هم فرصت داد که ما نامه بزنیم و علت این محکومیت را جویا شویم.

رضاییان تصریح کرد: فدراسیون فوتبال نتوانست نامه را به موقع به ما برساند و ۲۳ ژانویه (۴ بهمن) و با ۱۳ روز تأخیر به ما رسید. این ۱۰ روز مهلت تا ۲۰ ژانویه (اول بهمن) بوده و ۲۳ ژانویه که نامه به ما رسیده، مهلت مد نظر تمام شده بود. همان روز ۲۳ ژانویه که نامه به دست ما رسید، نامه فیفا را پاسخ دادیم و بدون اینکه از فدراسیون فوتبال نام ببریم، گفتیم که نامه دیر به دست ما رسیده و تقاضای مهلت برای بررسی علت محکومیت کردیم. فدراسیون فوتبال هم یک نامه زد و حرف ما (تأخیر در رسیدن نامه) را تأیید کرد که کار آنها نجات‌بخش بود و به نوعی اشتباه خود را جبران کرد. چند روز بعد نامه‌ای از فیفا آمد که به وکیل زوران گفته بودند باشگاه ملوان درخواست کرده که علل این محکومیت را بررسی کند. از آن به بعد منتظریم نتیجه نامه و علت محکومیت ما بیاید. پس از اینکه نامه فیفا درخصوص علت محکومیت ما بیاید، مهلت داریم رأی فیفا را نپذیریم و آن را به دادگاه CAS ارجاع دهیم.

مدیرعامل ملوان با بیان اینکه وکلای این باشگاه همچنان با وکیل زوران در حال مذاکره هستند، عنوان کرد: تا جایی که اطلاع دارم، وکلای ما، وکیل زوران را راضی کرده‌اند که پولش را قسط‌بندی کنیم، اما ما چیزی فراتر از قسط‌بندی یعنی تخفیف هم می‌خواهیم. می‌گویند تخفیف با تقسیط زیبا می‌شود! حال باید ببینیم چه اتفاقی رخ می‌دهد. اگر کار به درازا بکشد ممکن است تخفیف هم بدهد. آنها روز اول، مذاکره هم نمی‌کردند اما پس از آن به مذاکره و قسط‌بندی هم راضی شدند. رأی فیفا صادر شده اما اینکه به فیفا گفتیم دلایل محکومیت ما را ذکر کند، نمی‌دانیم چقدر طول خواهد کشید.

وی ادامه داد: ناراحتی ما از فدراسیون این است که همه را خفیف جلوه می‌دهند اما ناگهان می‌گویند قرار است ۶ امتیاز از ملوان کم شود، آن هم در آستانه دیدار حساس لیگ دسته اول مقابل گل‌گهر سیرجان. در این میان ممکن است هزار حرف و حدیث ایجاد شود که بگویند فدراسیون فوتبال با ملوان بد است و نمی‌خواهد این تیم به لیگ برتر صعود کند و از این راه‌ها استفاده می‌کند. من این حرف‌ها را قبول ندارم، اما فدراسیون فوتبال نباید اجازه دهد این ذهنیت‌ها تقویت شود. آقای تاج با این پختگی و فرهیختگی، باید بهتر از همه بداند که همینطور که درباره استقلال و پرسپولیس، دست به عصا راه می‌رود و می‌گوید پرسپولیس و استقلال مشکلاتی دارند که حل شود، موضوع ملوان را هم همین گونه ببیند.

وی در این خصوص که اگر از ملوان ۶ امتیاز کسر شود، تا رتبه ششم سقوط خواهد کرد، اظهار داشت: اگر این کسر امتیاز مانند نارنجکی بود که کسی ضامنش را می‌کشید و آن را به میان ما می‌انداخت، ما روی آن می‌خوابیدیم تا به ملوان آسیب نرسد. این امتیازات را به راحتی جمع نکرده‌ایم که راحت از دست بدهیم. اگر مجبور شویم، به هر شکل ممکن ۳۰۰ هزار دلار را کامل پرداخت می‌کنیم اما نمی‌گذاریم امتیازی کسر شود. ملوان دو سال است خودش را با همه سختی‌ها نگه داشته و تیم‌های زیادی را اداره می‌کند، این بار هم خودش را حفظ خواهد کرد و می‌تواند این پول را فراهم کند. هر روز برای ملوان بحرانی تازه به وجود می‌آید، اما توکل ما به خداست و به تدبیر کادر فنی، همت بازیکنان ملوان و حمایت همیشگی هواداران دلگرم هستیم./تسنیم

پاسخی بگذارید