تاریخ: ۱۳:۳۳ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
نام نویسنده: خبرگزاری ایرنا

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی با استقلال اظهار داشت: سالگرد پیروزی انقلاب را تبریک می‌گویم. سالگرد شهدای چوار را تسلیت می‌گویم. همیشه به بازیکنانم می‌گویم افتخار بزرگی است که بازی‌هایی مثل دربی را بازی کنید و دوست دارم این بازی‌ها لذت ببرند و شادی و شوق‌شان را […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی با استقلال اظهار داشت: سالگرد پیروزی انقلاب را تبریک می‌گویم. سالگرد شهدای چوار را تسلیت می‌گویم. همیشه به بازیکنانم می‌گویم افتخار بزرگی است که بازی‌هایی مثل دربی را بازی کنید و دوست دارم این بازی‌ها لذت ببرند و شادی و شوق‌شان را نشان دهند.

برانکو افزود: دوست دارم بازیکنانم از این مسابقه فوتبال کاملا لذت ببرند و شور و نشاط خود را نشان دهند. خوشحالیم که مسابقه بزرگی را در پیش داریم و به نظرم این بازی بزرگترین مسابقه لیگ ایران است.

وی تاکید کرد: به اعتقاد من بیشترین تماشاگران در کل دنیا در چنین مسابقه‌ای شرکت می‌کنند و به خاطر همین استقبال گسترده است که نیازی نیست انگیزه را به بازیکنان تزریق کنیم. این مسابقه فضایش کاملا با دربی دور رفت تفاوت دارد. چون هم استقلال و هم تیم ما ۵-۶ مسابقه گذشته خود را با موفقیت پشت سر گذاشته‌ایم و همانطور که می‌دانیم رقیب فردای ما به مسابقات گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کرده است.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: جا دارد از همین جا دوباره راهیابی استقلال را به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا تبریک گفته و مطمئنم فردا شاهد یک نمایش کاملا ورزشی خواهیم بود و هواداران پرشور دو تیم استقلال و پرسپولیس را مورد تشویق قرار خواهند داد.

برانکو تصریح کرد: تلاش می‌کنیم روند پیروزی‌های اخیرمان را داشته باشیم. استقلال هم این تلاش را می‌کند. در مورد تیم خودم می‌گویم همه بازیکنان سالم و سلامت هستند. همینطور ربیع‌خواه. تنها کسی که در بازی فردا نداریم کامیابی‌نیاست که محروم است.

وی در مورد اینکه برای غیبت کامیابی‌نیا چه تدبیری اندیشیده است، گفت: طبیعی است که جای کمال برای ما خیلی خالی است. او بازیکن بسیار مهمی است. به جرات می‌توانم بگویم بهترین بازیکن ماست یا بین بهترین بازیکنان ما بوده است. با این حال پرسپولیس قائم به فرد نیست. هر کسی که نیست بدون او هم کار می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد وضعیت تیم استقلال گفت: استقلال اعتماد به نفس خوبی دارد. نسبت به دربی قبل وضعیت بهتری پیدا کرده‌اند و بردهایی هم داشته‌اند و از جمله پیروزی مقابل السد و در تیم‌شان هم تغییراتی ایجاد شده و جوانگرایی کرده‌اند و با انگیزه متفاوت نسبت به دربی نیم‌فصل اول بازی می‌کنند. حق دارند آنها برای خوشبینی خودشان و میل به برد خودشان. به همین دلیل هم می‌گویم انتظار یک بازی عالی ورزشی را خواهیم داشت.

برانکو در ادامه نشست خبری در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه به نظر شما این شام مشترک بین دو تیم باعث ایجاد حواشی و شایعه تبانی برای نتیجه مساوی نمی‌شود، گفت: این ذهنیت قطعا  درست نیست و خیلی‌ها شاید خیلی چیزها فکر کنند. این درخواست اسپانسر باشگاه بوده و خودم اصلا موافق آن نبودم ولی چون در حیطه وظایف باشگاه بود به این جلسه رفتیم.این جلسات ممکن است تمرکز بازیکن را از بین ببرد. ولی من از حالا رفاقت حالی‌ام نمی‌شود و فقط به برد استقلال فکر می‌کنم. بعد از بازی ما دوباره رفیق هستیم.

وی در ادامه در پاسخ به این سؤال که علیرضا منصوریان تاکنون در قامت سرمربیگری به پرسپولیس نباخته و آیا شما می‌توانید این رکورد را بشکنید، گفت:‌ من به رکوردها فکر نمی‌کنم. فقط تمام فکر و ذکرم بازی با استقلال است. به بازیکنانم هم گفتم هر چه بهتر بازی کنید می‌توانیم بردمان را قطعی کنیم. من فقط به این موضوع فکر می‌کنم.

به گزارش فارس، یکی از خبرنگاران خطاب به سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت استقلال روی ضربات ایستگاهی خوب کار می‌کند و در چند بازی گذشته این موضوع را نشان داده است. از طرفی این تیم روی همین ضربات هم ضعف دارد و گل‌هایی دریافت کرده است. ضمن آنکه رحمتی از فاصله ۳۵ متری گل‌هایی خورده که اینها نقاط ضعف تیم حریف است. آیا شما روی این موضوع کار کرده‌ اید که برانکو پاسخ داد: خوشحالم که نقاط ضعف استقلال را به من می‌گویید و اطلاعات خوبی در مورد آن دارید. اما این حرف‌ها که شما می‌زنید منصوریان را ناراحت می‌کند! چون شما اسرار او را فاش می‌کنید. ما اینجا هر چه بگوییم در نهایت به واکنش بازیکنان در زمین بستگی دارد و بازی مقابل صد هزار نفر قاعدتا کار را سخت می‌کند اما شما کار خوبی کردید که نقاط ضعف استقلال را به من یادآوری کردید.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه سرمرببی استقلال گفته است ما سه بازیکن پرسپولیس را مهار کنیم این تیم را مهار کرده‌ایم، گفت: فردا با اجازه شما با ۱۱ بازیکن بازی را شروع می‌کنیم و ۲۰ بازیکن هم در فهرست خودمان داریم. اگر آنها ۳ نفر ما را ببندند ۴-۵ یا ۶ نفر بعدی تصمیم خواهند گرفت. آره داداش! مترجم برانکو تصریح کرد: آره داداش دقیقا لفظی است که برانکو بیان کرده است.)

برانکو در مورد اینکه جوانان استقلال ممکن است مقابل ۱۰۰ هزار نفر تماشاگر نتوانند خوب بازی کنند، گفت: قطعا نمی‌شود گفت این ضعف است. ما هم جوانانی داریم ضمن اینکه همین جوانان استقلال مقابل السد نشان دادند که چقدر خوب هستند.  من به عنوان بازیکن قدیمی و مربی می‌دانم که حضور تماشاگران زیاد انگیزه بازیکنان را بالاتر و بهتر از آنچه که هست می‌کنند و بهتر از این لذتی وجود ندارد و همه ما آرزو داریم و حتی خوابش را می‌بینیم که مقابل صد هزار نفر تماشاگر بازی کنیم. این به بازیکنان انگیزه بیشتری می‌دهد نه اینکه ضعف‌شان باشد. آنها به جای صد در صد توان‌شان ۱۵۰ درصد توان می‌گذارند. خود من هم لذت می‌برم از اینکه می‌بینم این همه خبرنگار در سالن حضور دارند. این مسئله فرق می‌کند تا اینکه فقط ۵ نفر خبرنگار در سالن حضور داشته باشند.

وی در مورد اینکه پرسپولیس قدرت تیمی دارد و می‌تواند در دربی فردا پیروز شود، گفت: هم من هم بازیکنانم به استقلال احترام زیادی می‌گذاریم. اگر انصاری بازیکن ذخیره آنها باشد بازیکنی است که در دربی و بازی‌های دیگر سرنوشت‌ساز بوده. کاوه رضایی و سایر بازیکنان که نمی‌خواهم اسم‌شان را بگویم همه ما به استقلال احترام می‌گذاریم. نتایج اخیری هم که این تیم گرفته بیانگر صحبت‌های بنده است. اما ما هم تا امروز نشان داده‌ایم تیمی بسیار عالی داریم و فضا و یکدستی عالی داریم و سزاوار این رده هستیم که تا اینجای لیگ قهرمانیم. اکنون هدفم و اهداف‌مان را گفته‌ایم و باز هم می‌گوییم و آن را پنهان نمی‌کنیم. در بازی با تراکتورسازی و استقلال و هر مسابقه دیگر چه در داخل خانه و بیرون خانه فقط یک هدف داریم و آن هم پیروز شدن است و اینکه بخواهیم هوادارانمان را شاد کنیم. می‌دانیم همیشه این مسئله شدنی نیست اما این هدف مستمر ماست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اعتراض علیرضا منصوریان به زمان برگزاری مسابقه و اینکه باشگاه استقلال چندین بار خواستار تغییر زمان مسابقه بود، گفت: برنامه مسابقات لیگ را پرسپولیس تدوین نکرده است. ما هم بعد از بازی با استقلال بلافاصله باید به مصاف سپاهان برویم که ۳ روز پیش بازی داشت و قطعا آنها ۷-۸ روز استراحت می‌کنند و ما فقط ۴ روز فرصت استراحت داریم. من زیاد دوست ندارم در این مورد صحبت کنم. چون مایل نیستم از حرف‌هایم برداشت غلطی صورت بگیرد.

به گزارش فارس، یکی از خبرنگاران خطاب به سرمربی تیم پرسپولیس گفت فصل پیش علیرضا منصوریان قهرمانی را از پرسپولیس گرفت و ممکن است فردا با سیستم کاملا تدافعی به زمین بیاید. آیا شما برای مقابله با این سیستم راه حلی دارید که برانکو گفت: خود منصوریان گفته فردا با این سیستم بازی می‌کند؟ مجددا آن خبرنگار به سرمربی پرسپولیس گفت امروز آقای منصوریان صحبتی با یک روزنامه انجام داده و مدعی شده با سیستم اتلتیکویی به مصاف پرسپولیس خواهد آمد. در این لحظه برانکو خطاب به این خبرنگار گفت: شما بازی جام حذفی بارسلونا مقابل اتلتیکو مادرید را تماشا کردید؟ آیا اتلتیکو بسته بازی کرد؟ فلسفه در زمین است. من توصیه می‌کنم این صحبت‌ها را به شخص دیگری قالب کنید! اما این را به همه شما بگویم که استقلال در ۲۰ دقیقه اول به ما حمله خواهد کرد (با خنده)

برانکو در خصوص اینکه طرز تفکرش برای مسابقه فردا چیست،‌ گفت: این مسابقه خاص است و معیار خاصی ندارد. نمی‌خواهم نمونه‌هایش را برای شما مثال بزنم ولی تقریبا ۲ سال پیش که به پرسپولیس آمده بودم استقلال برای قهرمانی می‌جنگید و پرسپولیس برای بقا. همان سال پرسپولیس استقلال را یک بر صفر شکست داد. پس نمی‌شود گفت که کدام تیم بهتر است و کدام تیم بدتر. نکته مهم این است که بازیکنان در زمین باهوش باشند و صبوری کنند.

وی در پاسخ به این سؤال که ممکن است استقلال بسته بازی کند و پرسپولیس معمولا کمی مقابل تیم‌هایی که بسته بازی می‌کنند دچار مشکل شده، گفت: بازی مقابل تیمی که بسته بازی می‌کند سخت است. ولی ما ثابت کردیم آنجایی که باید نشان دهیم چگونه بازی می‌کنیم راه حل داریم.به طور مثال در دربی دور رفت که صفر صفر شد حتی از بازی که ۴ بر ۲ استقلال را شکست دادیم موقعیت‌های خطرناک بیشتری داشتیم. خوشحالم که شما اشاره کردید پرسپولیس نقطه ضعف کم دارد. یکی از این ضعف‌های ما (پندار خمارلو مدیر روابط عمومی پرسپولیس) است که آن را هم حل می‌کنیم (باخنده)

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه برخی می‌خواهند صدرنشینی پرسپولیس را با اسم‌های تراکتورسازی و سپاهان زیر سؤال ببرند، گفت: فقط می‌توانم به این صحبت‌ها بخندم. تا اینجا نشان دادیم بهترین بوده‌ایم. یکی از بازی‌های ما را نشان دهید که بدون استحقاق پیروز شده‌ایم یا داور کمک‌مان کرده است یا مسئله دیگری بوده است. به بازیکنانم و بازی‌هایی که انجام داده‌اند افتخار می‌کنیم و تلاشی که بازیکنانم کرده‌اند و متاسفم که برخی این صحبت‌ها را می‌کنند و تلاش بازیکنانم را زیر سؤال می‌برند و البته این مسائل همیشه خواهد بود. در مقابل این صحبت‌ها یک بار دیگر به بازیکنانم تبریک می‌گویم و ما آنطور که شروع کرده‌ایم کار را به پایان می‌رسانیم و به اهداف‌مان خواهیم رسید./فارس

 

پاسخی بگذارید