تاریخ: ۷:۵۹ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
نام نویسنده: خبرگزاری ایرنا

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،شیرجه و واترپلو؛ مسابقات بین‌المللی شنا مسافت بلند ویژه پسران تحت عنوان جام فجر زنده رود اصفهان روز پنجشنبه (۲۱بهمن۱۳۹۵) به میزبانی استخر انقلاب اصفهان به مناسبت گرامی داشت ایام الله دهه فجر  آغاز و تا یکشنبه (۲۴ بهمن۱۳۹۵) پیگیری خواهد شد. در حاشیه این مسابقات به نقل از روابط […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،شیرجه و واترپلو؛ مسابقات بین‌المللی شنا مسافت بلند ویژه پسران تحت عنوان جام فجر زنده رود اصفهان روز پنجشنبه (۲۱بهمن۱۳۹۵) به میزبانی استخر انقلاب اصفهان به مناسبت گرامی داشت ایام الله دهه فجر  آغاز و تا یکشنبه (۲۴ بهمن۱۳۹۵) پیگیری خواهد شد.

در حاشیه این مسابقات به نقل از روابط عمومی هیات شنای استان اصفهان در چهار ماده انفرادی و ماده ۴ در ۱۰۰ متر تیمی آزاد رکوردها جابجا شد و  متین سهران موفق شد در این دوره از رقابت‌ها هم رکورد شکنی کند.

در عصر روز نخست (پنجشنبه ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۵) مسابقات سه رکورد ملی در ماده‌های ۱۰۰ متر آزاد، ۲۰۰ متر پروانه و ۲۰۰ متر آزاد شکسته شد. ابتدا متین سهران شناگر اصفهانی از تیم هلدینگ پیدکو ایران(اصفهان) در رده سنی (۱۳-۱۴ سال) در ماده ۱۰۰ متر آزاد رکورد شکنی کرد، رکورد قبلی این رشته از آن امیرمحمد عزیزی مقدم با زمان ۵۶:۳۰ ثانیه از البرز بود که متین سهران زمان ۵۶:۲۰ ثانیه را ثبت کرد.

دیگر رکوردهای جدید روز نخست این رقابت‌ها به شرح زیر است:

ثبت رکورد جدید ۲۰۰ متر آزاد(۱۱-۱۲ سال):
رکورد قبل: آرین زارع از فارس ۲:۱۹:۰۰ دقیقه
رکورد جدید: علی حمیدی خوزستان ۲:۱۷:۵۷ دقیقه

ثبت رکورد جدید ۲۰۰ متر پروانه (۱۳-۱۴):
رکورد قبل: امیررضا علی اصغر زاده از خراسان رضوی ۲:۲۲:۸۲ دقیقه
رکورد جدید: متین فتحی از موج تهران ۲:۱۹:۹۵ دقیقه

در روز دوم(جمعه ۲۲ بهمن ماه ۹۵) مسابقات متین سهران  موفق شد رکورد ملی در ماده‌ ۱۰۰ متر پروانه را بهبود بخشد. این شناگر اصفهانی برای دومین بار در این مسابقات رکورد شکنی کرد. سهران برای اولین بار در کشور رشته ۱۰۰ پروانه را زیر ۱ دقیقه شنا کرد و زمان ۵۹:۱۲ ثانیه را ثبت کرد. رکورد قبلی این رشته در دست مهرشاد افقری دیگر شناگر اصفهانی با زمان ۱:۰۰:۲۴ دقیقه بود. گفتنی است متین سهران در رقابت‌های قبلی کشور نیز رکوردهایی را بهبود بخشیده بود.

همچنین در روز دوم این مسابقات شناگران اصفهانی در قالب تیم هلدینگ پیدکو ایران رکورد منتخب ایران را شکستند. تیم هلدینگ پیدکو ایران در رده سنی ۱۳-۱۴ سال با ترکیب متین سهران، شایان کریمی، علیرضا صادقی و عرفان پریشانی رکورد ماده ۴ در ۱۰۰ متر تیمی آزاد، را شکستند، رکورد قبلی این رشته از آن منتخب کشور (علیرضا یاوری، پارسا حکمت، علیرضا امینی و علی تاجیک) با زمان ۳:۵۴:۰۰ دقیقه بود که شناگران اصفهانی زمان ۳:۵۳:۹۰ دقیقه را به ثبت رساندند.

/فارس

پاسخی بگذارید