تاریخ: ۷:۱۷ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
نام نویسنده: علی حسینی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علی رحمانی در خصوص حکم کمیته انضباطی مبنی بر ۳ بر صفر بازنده شدن یاسین پیشرو قم مقابل تیم دانشگاه آزاد به خاطر حضور غیرقانونی مهدی زاهدی در تیم قمی گفت: این حکم، باطل اندر باطل اندر باطل است. حضور زاهدی قانونی بوده و می‌توانند آن را بررسی کنند. در […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،علی رحمانی در خصوص حکم کمیته انضباطی مبنی بر ۳ بر صفر بازنده شدن یاسین پیشرو قم مقابل تیم دانشگاه آزاد به خاطر حضور غیرقانونی مهدی زاهدی در تیم قمی گفت: این حکم، باطل اندر باطل اندر باطل است. حضور زاهدی قانونی بوده و می‌توانند آن را بررسی کنند. در این مدت، باشگاه ماهان تندیس از تیمداری در لیگ برتر انصراف داده و مالک جدید آن یعنی اداره کل ورزش و جوانان استان قم با من قرارداد بست و این تیم در همه رده‌ها به من واگذار شد. حال می‌گویند شما از بازیکن رده امید ماهان تندیس استفاده کردید در حالی که این تیم هم برای ما بوده و نیازی به کسب رضایت‌نامه نبود.

وی ادامه داد: در بند ۱۴ ماده ۶۸ آیین‌نامه فدراسیون فوتبال آمده مهلت اعتراض به بازیکن غیرمجاز، تا ۲ ساعت پس از پایان مسابقه است. بند ۱۵ همین ماده می‌گوید اعتراض به بازیکن غیرقانونی باید در حضور یکی از مسئولان تیم مقابل انجام شود. طبق ماده ۸۲ اگر برگزارکننده مسابقه به اشتباه بازیکنی را مجاز برای بازی معرفی کند و همین تیم برنده شود، در صورت اثبات اشتباه مقامات رسمی برگزاری بازی، می‌‌توان نتیجه را معتبر دانست و نتیجه تغییری نمی‌کند. بند ۳ ماده ۸۶ می‌گوید در صورت سهل‌انگاری برگزارکنندگان مسابقه در اجرای تشریفات اولیه مانند اعلام اسامی بازیکنان تیم و ارسال آن پس از پایان نقل و انتقالات در صورت اثبات ادعا برای فقدان صلاحیت بازیکن، ممکن است از ادامه فعالیت بازیکن جلوگیری شود و نتیجه مسابقه تغییری نمی‌کند. سوال ما از فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این است که اگر حضور مهدی زاهدی غیرمجاز بوده، چرا برای او کارت بازی صادر شده است؟

مدیرعامل باشگاه یاسین پیشرو قم با بیان اینکه چرا دانشگاه آزاد باید ۸ امتیازی شود، خاطرنشان کرد: چرا دانشگاه آزاد که مشکل کادر فنی بازیکنانش باعث شده در قعر جدول باشد و قطعا هم سقوط می‌کند، این اتفاقات را دستمایه امتیاز گرفتن تیم خود می‌کند؟ آقایانی که از قدرت خود در این مسائل استفاده می‌کنند، بدانند بقیه هم قدرت دارند و باید منطق را بر کارهای خود حاکم کنند. ما که سرمایه خود را وارد ورزش می کنیم، چرا باید از اعصاب خود هم بگذریم؟

رحمانی با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان قم، پشتیبان تیم یاسین پیشرو است، خاطرنشان کرد: افراد معلوم‌الحالی که در ورزش استان قم هستند، با هوچی‌گری و شلوغ‌بازی، این مشکلات را ایجاد می‌کنند. این افراد قبلا در تیم ماهان تندیس قم فعالیت می‌کردند و از سر بیکاری، سر راه ما سنگ‌اندازی می‌کنند.

وی در مورد اعتصاب ۸ بازیکن تیم یاسین پیشرو به دلیل عدم پرداخت مطالباتشان، پیش از مسابقه با تاسیسات دریایی گفت: دست این بازیکنان را می‌بوسیم که باعث شدند بازیکنانی که کمتر دیده می‌شدند، بیشتر به چشم بیایند. بازیکنان جوان تیم ما مانند فلامرزی و محب علیان مقابل تاسیسات به میدان رفتند که خیلی هم خوب بازی کردند. این بازیکنانی که اعتصاب کردند، دیگر در تیم یاسین پیشرو جایی ندارند و خودشان، خودشان را حذف کردند. بقیه اعضای تیم هم پولی نگرفتند اما سر و صدایی نکردند. اعتصاب‌کننده‌ها باید تی‌شرتی که به آنها دادیم را هم پس دهند چون لیاقت پوشیدن پیراهن تیم یاسین پیشرو را ندارند. فکر می‌کنم این ماجرا مشکوک به تبانی است، چون شب بازی این اتفاقات افتاد. پول اعضای تیم آماده پرداخت است. برای کادر فنی تیم یاسین هم شفاف کردم این بازیکنان جایی در تیم ندارند و پول آنها تا اینجای کار هم پرداخت نمی‌شود. محمدرضا حیدریان هم با ما همسو است و فقط می‌خواست تا اینجای کار، با آنها تسویه‌حساب کنیم که من موافقت نکردم. با آدم خائن باید بدتر از خودش رفتار کرد.

مدیرعامل یاسین پیشرو درباره اعتراض سلیمی و سهراب مرادی درخصوص طلب فصل گذشته خود از باشگاه یاسین پیشرو تصریح کرد: ابتدای فصل در قرارداد تیم وزنه‌برداری این بند را گنجاندیم که اگر قهرمان لیگ برتر نشدیم، ۵۰ درصد مبلغ قرارداد بازیکنان را بپردازیم. با سلیمی ۱۳۰ میلیون تومان قرارداد بستیم که ۸۰ درصد این مبلغ را به او پرداخت کردیم، یعنی ۳۰ درصد بیشتر از بقیه. او تنها یک هفته برای ما وزنه زد و بعد آسیب دید.

وی افزود: قضیه سهراب مرادی فرق می‌کند. او هر هفته وزنه زد و هر هفته هم قهرمان شد. رفتار مشابهی با مرادی انجام نمی‌دهیم و خودم موضوع او را حل می‌کنم. سهراب مدال طلای المپیک ریو را کسب کرد و پرچم ایران را به اهتزاز درآورد، اما رفتار بهداد سلیمی باعث شد باشگاه از تیمداری در رشته وزنه‌برداری انصراف دهد./تسنیم

پاسخی بگذارید