تاریخ: ۶:۵۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۳
نام نویسنده: خبرگزاری ایرنا

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در تاریخ سوم فوریه (۱۵ بهمن) بود که ایران در واکنش به ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا با دستور دونالد ترامپ، از صدور روادید برای کشتی‌گیران آمریکایی برای حضور در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد سرباز زد. در نهایت اما سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که وزارت امور خارجه […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در تاریخ سوم فوریه (۱۵ بهمن) بود که ایران در واکنش به ممنوعیت ورود ایرانیان به آمریکا با دستور دونالد ترامپ، از صدور روادید برای کشتی‌گیران آمریکایی برای حضور در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد سرباز زد. در نهایت اما سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد که وزارت امور خارجه با صدور روادید برای کشتی‌گیران تیم ملی آمریکا جهت حضور در مسابقات جام جهانی ایران که قرار است در روزهای ۱۶ و ۱۷ فوریه (۲۸ و ۲۹ بهمن) به میزبانی کرمانشاه برگزار شود، موافقت کرده است.

بیل زادیک، سرمربی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا گفت: آماده‌ایم و در آستانه رفتن به ایران هستیم. وقتی شنیدم که ابتدا با حضور ما در ایران مخالفت شده، ناامید شدم، اما دیپلماسی فدراسیون کشتی ایران با رجوع به مراجع دولتی و لابی کردن از جانب ما به خوبی جواب داد.

زادیک خود در سال ۲۰۰۱ با تیم ملی آمریکا در مسابقات جام تختی رقابت کرد و در سال‌های اخیر هم با این تیم به ایران سفر کرده است. تیم ملی کشتی آمریکا پس از انقلاب اسلامی ایران، ۱۵ بار برای شرکت در مسابقات به ایران سفر کرده و در مقابل تیم ملی کشتی ایران هم از دهه ۱۹۹۰ تا کنون ۱۶ مرتبه برای شرکت در مسابقات به ایالات متحده سفر کرده است.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد آمریکا در ادامه اظهار داشت: کشتی یکی از ورزش‌های ملی ایران است و هواداران کشتی‌اش هم به خوبی نابغه‌های کشتی را می‌شناسند. آنها می‌دانند که چه کسی به ایران می‌آید. مسابقات جام جهانی با حضور هشت تیم برتر جهان برگزار خواهد شد و هواداران ایرانی از کشتی‌گیران کشورها شناخت دارند. همین باعث می‌شود تا محیط فوق‌العاده‌ای برای ما فراهم شود.

زادیاک همچنین با یادآوری صحنه‌ای که ۱۷ هزار تماشاگر برای حمایت از تیم خود در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران حضور پیدا کرده بودند، گفت: جمعیتی فوق‌العاده‌ و باانرژی بود.

سرمربی آمریکا تأکید دارد که ورزش فراتر از سیاست است و ایران را به نوعی شریک و همکار آمریکا در زمینه کشتی می‌داند. او تصریح کرد: هر یک از ما (ایران و آمریکا) به دنبال پیروزی هستیم. وقتی پا به تشک می‌گذاریم، کشتی‌گیران آنها و کشتی‌گیران ما سخت تلاش می‌کنند. به اعتقاد من همین باعث می‌شود تا احترام دو جانبه‌ای بین ما برقرار باشد. شما همیشه می‌دانید که قرار است مسابقات قدرتمندی را در ایران ببینید./تسنیم

پاسخی بگذارید