تاریخ: ۵:۵۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۲
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، پس از اینکه در دی ماهبرانکو اردوی تیم ملی در دبی که در تقویم سازمان لیگ نبود را زیر سؤال بردو گفت که اگر پرسپولیس قهرمان لیگ برتر نشود و در آسیا ناکام بماند، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مقصر هستند، اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی در گفت‌وگو با […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، پس از اینکه در دی ماهبرانکو اردوی تیم ملی در دبی که در تقویم سازمان لیگ نبود را زیر سؤال بردو گفت که اگر پرسپولیس قهرمان لیگ برتر نشود و در آسیا ناکام بماند، سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال مقصر هستند، اسماعیل حسن‌زاده رئیس کمیته انضباطی در گفت‌وگو با سایت فدراسیون فوتبال از احضار سرمربی پرسپولیس به کمیته اخلاق خبر داد.

مهدی تاج هم در حمایت از کی‌روش، گفت که او آدم بزرگواری است و حرف‌های برانکو طبق ماده ۲۰ کمیته اخلاق و ماده ۷۲ انضباطی فیفا به شکلی بوده که مسئولیتش برعهده او نبوده و باشگاه باید در این زمینه اعتراض می‌کرد. در این میان صحبت از محرومیت ۲ جلسه‌ای سرمربی پرسپولیس هم به میان آمد.

همزمان با این مسائل، اتفاق‌های عجیبی در امارات رخ می‌داد. کی‌روش پس از بازگرداندن ۷ ملی‌پوش پرسپولیس به تهران، دستیاران ایران، مسئول مالی فدراسیون و مترجمش را هم دیپورت کرد اما به دلیل نبودن پرواز تنها مسئول مالی فدراسیون به تهران بازگشت. با این حال دستیاران ایرانی تیم ملی اجازه حضور در تمرینات را نداشتند و در تصاویری هم سایت فدراسیون فوتبال روی خروجی‌اش قرار می‌داد، خبری از مربیان ایرانی نبود.

کی‌روش که در اردوی امارات استعفا کرده بود بعد از اینکه این موضوع با مخالفت فدراسیون مواجه شد به ایران بازگشت اما هیچ‌گاه حاضر نشد دلیل کنار گذاشته شدن دستیاران ایرانی و مترجمش را اعلام کند. او تنها گفت: امکانات و زمان کافی برای آماده‌سازی نداریم و نیازی به وجود و حضور تعدادی دستیاران ایرانی‌ام ندارم.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم در این باره گفت: کی‌روش می‌گوید اگر قرار است مانند فیفا دی عمل کنیم، باید ۴ روز قبل از بازی با قطر لژیونرها را در اختیار داشته باشیم و در این صورت نیازی به همه دستیاران ایرانی نیست.

با تمام این اتفاقات تاکنون برانکو به کمیته اخلاق نرفته و دستیاران ایرانی کی‌روش به تیم ملی بازنگشته‌اند اما این دو موضوع چه ارتباطی با هم دارند؟ در این باره شایعات زیادی وجود دارد که لازم است فدراسیون فوتبال درباره آنها شفاف‌سازی کند؛ و اما نکاتی که لازم است فدراسیون فوتبال درباره آنها شفاف‌سازی کند:

۱- آیا واقعاً دلیل کنار گذاشته شدن جواد نکونام، مارکار آقاجانیان و مهرداد خانبان (آنالیزور تیم ملی) آماده‌سازی تیم ملی طبق برنامه فیفا است؟ اگر اینگونه است دلیل کنار گذاشته شدن مترجم سرمربی تیم ملی چیست؟ دلیل اینکه کی‌روش گفته کادرپزشکی‌اش را نمی‌خواهد چیست؟ چرا کی‌روش در این راه به دستیاران خارجی‌اش نیاز دارد و فقط ایرانی‌ها اضافه هستند؟ ضمن اینکه مگر نه اینکه مهدی تاج گفته اردوهای تیم ملی مطابق برنامه از پیش تعیین‌شده پیش می‌رود نه برنامه فیفا؛ در این صورت حتما نیاز به حضور دستیاران ایرانی‌اش است، اما چرا چنین موردی به صراحت اعلام نمی‌شود؟

۲- آیا این شایعه که کی‌روش گفته به شرطی دستیاران ایرانی‌اش را بازمی‌گرداند که برانکو از سوی فدراسیون فوتبال (کمیته اخلاق) محروم شود صحت دارد؟ آیا اینکه گفته می‌شود کی‌روش گفته باید برانکو به دلیل اظهاراتش محروم شود، درست است؟ آیا اینکه سرمربی تیم ملی با استناد به خبر سایت فدراسیون فوتبال مبنی بر احضار برانکو و همچنین صحبت‌های تاج مبنی بر غیرقانونی بودن صحبت‌های برانکو، خواهان محرومیت سرمربی سرخپوشان شده، صحت دارد؟ در دشمنی کی‌روش و برانکو همین بس که سرمربی تیم ملی گفته بازیکنی از پرسپولیس به اردوی تیم ملی دعوت نمی‌شود هر چند تاج یک روز بعد این موضوع را رد کرد و گفت که بازیکنان پرسپولیس به تیم ملی دعوت خواهند شد. از همین یک نکته می‌توان به عمق مشکلات این دو پی برد.

۳- آیا این شایعه درست است که مسئولان فدراسیون فوتبال به دنبال کوچکترین حرکت از سوی برانکو هستند تا او را به این واسطه محروم و در نتیجه رضایت کی‌روش را جلب کنند؟ البته در این زمینه فرضیه دیگری وجود دارد و آن هم اینکه محرومیت برانکو، به معنی به کرسی نشستن حرف کی‌روش است و فدراسیون نمی‌خواهد زیر بار چنین کاری برود.

۴- چرا همه چیز در ماجرای کی‌روش مبهم است؟ چرا سرمربی تیم ملی بار دیگر و پس از جلسه با رئیس فدراسیون، در نشست خبری علیه برانکو صحبت کرد؟ آیا این موضوع پالسی نبود که کی‌روش برای مسئولان فدراسیون فوتبال فرستاد؟/تسنیم

پاسخی بگذارید