تاریخ: ۱۵:۰۶ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
نام نویسنده: علی حسینی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،جفری برگ مدیر اجرایی فدراسیون جهانی شطرنج در نشست خبری مسابقات قهرمانی شطرنج بانوان جهان اظهار داشت: نحوه برگزاری مسابقات مانند سال‌های گذشته است و فرقی نخواهد داشت. تمام مسابقات به صورت زنده پخش خواهد شد و برای اولین‌بار برای هر بازی پخش زنده و داور جداگانه خواهیم داشت که […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،جفری برگ مدیر اجرایی فدراسیون جهانی شطرنج در نشست خبری مسابقات قهرمانی شطرنج بانوان جهان اظهار داشت: نحوه برگزاری مسابقات مانند سال‌های گذشته است و فرقی نخواهد داشت. تمام مسابقات به صورت زنده پخش خواهد شد و برای اولین‌بار برای هر بازی پخش زنده و داور جداگانه خواهیم داشت که اینها موجب بالا بردن کیفیت برگزاری رقابت‌ها می‌شود. داورانی از گرجستان، بلاروس، یونان، آذربایجان، چین و ایران هم در این مسابقات حاضر خواهند بود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای شطرنج‌بازانی که حاضر نشدند به ایران بیایند جریمه یا محرومیتی تعلق می‌گیرد یا خیر؟ گفت: همانطور که فدراسیون جهانی حق دارد میزبانی را به هر کشوری که صلاح بدهد می‌داند ورزشکاران هم حق دارند تصمیم بگیرند که به یک کشور بروند یا نه. در مجموع مشکلی از این بابت وجود ندارد. اما همین که یک ورزشکار چنین مسابقات بزرگی را از دست داده خودش ضربه خواهد خورد.

مدیر اجرایی فدراسیون جهانی شطرنج ادامه داد: من فکر می‌کنم مشکلی از بابت حجاب هم وجود نداشته باشد و ورزشکاران خیلی زود با این موضوع کنار بیایند درمجموع فکر می‌کنم تمام نفراتی که می‌خواهند ایران را ترک کنند خاطرات بسیار خوبی از این کشور خواهند داشت.

برگ درخصوص مرگ یکی از ورزشکارانی که قرار بود در این مسابقات حضور پیدا کند و اینکه آیا جایزه‌ای که برای حضورش در دور اول به وی تعلق می‌گرفت حالا به خانواده‌اش می‌رسد یا خیر تصریح کرد: این خبر برای ما واقعا تاسف‌بار بود. اما نمی‌توانیم قرعه‌کشی را عوض کنیم. ما دیروز و امروز با مسئولان صحبت کردیم و قطعا در پی مسابقات یاد و خاطره وی را گرامی خواهیم داشت چون او یکی از اعضای خانواده شطرنج است./فارس

 

پاسخی بگذارید