تاریخ: ۱۵:۰۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
نام نویسنده: علی حسینی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در رقابت‌های بیست و هشتمین دوره یونیورسیاد زمستانی دانشجویان جهان که در آلماتی قزاقستان در ۱۲ رشته ورزشی برگزار شد، کشورهای روسیه، قزاقستان و کره جنوبی به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند. بنا بر این گزارش در پایان این رقابتها روسیه با کسب ۷۱ مدال ۲۹ طلا، […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،در رقابت‌های بیست و هشتمین دوره یونیورسیاد زمستانی دانشجویان جهان که در آلماتی قزاقستان در ۱۲ رشته ورزشی برگزار شد، کشورهای روسیه، قزاقستان و کره جنوبی به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم را کسب کردند.

بنا بر این گزارش در پایان این رقابتها روسیه با کسب ۷۱ مدال ۲۹ طلا، ۲۷ نقره و ۱۵ برنز در جایگاه نخست ایستاد، قزاقستان با ۱۱ طلا، ۸ نقره و ۱۷ برنز دوم شد و کره جنوبی هم با ۱۱ طلا، ۵ نقره و ۵ برنز جایگاه سوم را بدست آورد. وکشورهای ژاپن با ۶ طلا،۱۲ نقره ۱۰ برنز و هلند با ۵ طلا، ۲ نقره و ۵ برنز در مکان چهارم و پنجم وچین هم با ۴ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز در جایگاه ششم ایستاند.

در این دوره از بازی‌ها ۲۴۸۱ نفر از ۵۷ کشور حضور داشتند .تیم ملی اسکی دانشجویان ایران هم با ۳ ورزشکار زن صدف ساوه شمشکی ، فروغ عباسی و نجمه زالی تروجنی در رشته اسکی آلپاین برای سومین با در این رقابتها شرکت کرده بود .

آیین اختتامیه این یونیورسیاد با حضور نخست وزیر قزاقستان و ئیس فیزو و بسیاری از مسئولین و دستندرکاران ورزش دانشگاهی جهان برگزار گردید. پرچم فیزو به کشور صربستان میزبان بیست و نهمین دوره یونیورسیاد زمستانی در سال ۲۰۱۹ تحویل داده شد.
نخست وزیر کشور قزاقستان در بخشی از سخنرانی خود خطاب به میهمانان و ورزشکاران گفت: « ما از حضور شما ورزشکار و کسانی که در این جا گردهم آمدید تشکر و قدردانی می کنیم. حضور شما لحظه های خوب و احساسات ورزشی زیبا و بزرگی را خلق کرد. من در اینجا به نقش جوانان و کمک دربرگزاری این رویداد ورزشی اشاره و در کنار آن از داوطلبان که فداکارانه در این میدان کمک کردند تشکر می کنم. »

مارتین اولگ رئیس فیزو هم خاطرنشان کرد: « فصل دیگری از رقابتهای یونیورسیاد در بخش زمستانی به پایان رسید. دوازده روز رقابت شدید و فشرده میان ورزشکاران به شکل باورنکردنی رویدادی بی نظیر را رقم زد. از کشور میزبان بابت برگزاری این رویداد صمیمانه تشکر می کنم. مهربانی شما از خود گذشتگی و حضور شهروندان و مخاطبان آلماتی برای تماشای مسابقات را باید ستود چرا که این میدان را تبدیل به یک فضای جادویی و بی نظیر در ورزش دانشگاهی کرده بود و ما هرگز گرمای حضور دانش آموزان، دانشجویان، خانواده ها و مردم و تشویق آنها را در این یونیورسیاد فراموش نخواهیم کرد. »

در پایان این مراسم مشعل بیست و هشتمین دوره یونیورسیاد زمستانی دانشجویان خاموش و رسما این دوره از رقابتها به پایان رسید.

گفتنی است بیست و هشتمین یونیورسیاد زمستانی دانشجویان جهان ۱۰ لغایت ۲۰ بهمن ماه در شهرآلماتی قزاقستان برگزار شد./فارس

پاسخی بگذارید