تاریخ: ۷:۱۴ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
نام نویسنده: علی حسینی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نسبت به گذشته فوتبالیست‌ها بیشتر بر روی دوی شدید و کوتاه مدت تمرین می‌کنند زیرا الگوها نشان می‌دهد که در طول بازی معمولا فوتبالیست‌ها یک تا ۵ دقیقه با سرعت زیاد می‌دوند و بعد از آن ۵ دقیقه با شدت کم حرکت می‌کنند. با این حال مطالعات اخیری که در […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،نسبت به گذشته فوتبالیست‌ها بیشتر بر روی دوی شدید و کوتاه مدت تمرین می‌کنند زیرا الگوها نشان می‌دهد که در طول بازی معمولا فوتبالیست‌ها یک تا ۵ دقیقه با سرعت زیاد می‌دوند و بعد از آن ۵ دقیقه با شدت کم حرکت می‌کنند. با این حال مطالعات اخیری که در دانشگاه گوتنبرگ انجام شده نشان می‌دهد که این نوع تمرین برای همه فوتبالیست‌ها کافی نیست و همه بازیکنان نباید مانند هم تمرین دو انجام دهند.

درست است که بیشتر بازیکنان حرکات شدید و استراحت‌های کوتاه دارند اما در گذشته بیشتر بازیکنان دقایق بیشتری را با سرعت و شدت پایدارتری می‌دویدند.

با این حال اختلاف بین نحوه حرکت بازیکنان پست‌های مختلف و میزان خستگی آن‌ها وجود دارد.

برای اینکه بازیکنان توانایی خود را به بالاترین میزان برسانند و از آسیب دیدگی جلوگیری کنند باید طبق وضعیت شخصی خود برنامه دویدن داشته باشند.

برای مثال دفاع‌های میانی در زمین معمولا شدت دویدن را کمتر کاهش می‌دهند اما دروازه‌بانان به مراتب دویدن با شدت کمتری را در زمین تجربه می‌کنند./ایسنا

پاسخی بگذارید