تاریخ: ۶:۰۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۲۱
نام نویسنده: علی حسینی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،محمد حاج رضایی روز پنجشنبه در گفت و گویی درباره دیدار روز ۲۴ بهمن ماه تیم های پرسپولیس و استقلال در چارچوب هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر و همچنین هشتاد و چهارمین شهرآورد پایتخت گفت: اگر دو تیم در شرایط کنونی باقی بمانند، می توان یک بازی […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،محمد حاج رضایی روز پنجشنبه در گفت و گویی درباره دیدار روز ۲۴ بهمن ماه تیم های پرسپولیس و استقلال در چارچوب هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر و همچنین هشتاد و چهارمین شهرآورد پایتخت گفت: اگر دو تیم در شرایط کنونی باقی بمانند، می توان یک بازی سرحال، با طراوت و با انرژی را از هر دو تیم انتظار کشید و مطمئنا تماشاگران فوتبال نیز از تماشای آن لذت خواهند برد.
وی در عین حال خاطرنشان کرد: مهم ترین عامل برای ارائه یک بازی جذاب و دیدنی از طرف هر دو تیم کنار گذاشتن محافظه کاری است و امیدوارم که این تفکر درون زمین نباشد.
در حال حاضر پرسپولیس از ۲۰ دیدار خود با ۴۷ امتیاز در صدر جدول رده بندی و تیم استقلال با همین تعداد بازی و ۳۴ امتیاز در رده سوم قرار گرفته است.
این کارشناس فوتبال درباره اینکه پرسپولیس شش دیدار اخیر خود را در لیگ با پیروزی پشت سر گذاشته ، استقلال نیز در ۳ دیدار پشت سرهم در لیگ و دیدار برابر السد در پلی آف لیگ قهرمانان آسیا موفق بوده، اظهار داشت: تجربه نشان داده که هیچ مسابقه فوتبالی مانند مسابقه دیگری نیست.
وی تصریح کرد که برخلاف اظهارات مرسوم، این دیدار ۳ امتیازی نیست و پیروزی در آن برای سرخآبی ها حیثیتی است.
حاج رضایی گفت: پرسپولیس فوتبالی تهاجمی را ارائه می کند که در فصل جاری براساس آن هم زیبا بازی می کند و هم نتیجه می گیرد؛ تماشاگر فوتبال نیز شیفته چنین بازی است.
وی شرایط دیدار روز سه‌شنبه استقلال برابر السد قطر را متفاوت از دیدارهای دیگر دانست و افزود: محافظه کاری در دیدار استقلال برابر السد طبیعی بود؛ زیرا بازی در مرحله پلی آف برگزار می شد و در پایان باید یکی از تیم ها از لیگ قهرمانان آسیا خداحافظی می کرد.
این کارشناس فوتبال ادامه داد: در صورتی که استقلال پیروز دیدار شهرآورد باشد به دو هدف دسته یافته است؛ اول اینکه یک برد حیثیتی بدست آورده و دوم اینکه با توجه به ۹ دیدار باقی مانده تا پایان فصل نیم نگاهی نیز به بهبود جایگاه خود در جدول رده بندی و حتی قهرمانی خواهد داشت.
حاج رضایی ادامه داد: پرسپولیس با پیروزی در این دیدار مسیر خود را برای برتری در دیدار بعدی با سپاهان هموارتر می کند و اختلاف امتیاز با سایر تیم ها را افزایش خواهد داد.
وی در عین حال این مسائل را پیش فرض ها و حاشیه های ذهنی کارشناسان و علاقه مندان فوتبال توصیف کرد و افزود: شرایط مسابقه و درون زمین با پیش فرض های ما متفاوت است؛ شما دیدید که در دیدار پرسپولیس برابر تراکتورسازی سرخپوشان در دقیقه ۱٫۵ به گل رسیدند و تمام اندیشه های تیم مقابل از این موضوع دچار نقصان شد و گل های بعدی را خوردند.
این کارشناس فوتبال خاطرنشان کرد: در شهرآورد هشتاد و چهارم نیز ممکن است یک گل زودهنگام، اخراج یک بازیکن یا پنالتی مورد اعتراض، عواملی باشد که تفکرات مربیان را دچار نقصان کند و شرایط بازی را تغییر دهد.
وی در عین حال از هرگونه اظهارنظر درباره نتیجه شهرآورد خودداری کرد و گفت: هیچ دیدگاهی نسبت به نتیجه شهرآورد ندارم؛ این موضوع نه به جدول و نه به شرایط خوب دو تیم مربوط نمی شود.
حاج رضایی در عین حال طراوت، نشاط و شرایط خوب تیم های پرسپولیس و استقلال را به سود فوتبال ملی و گرم تر شدن تنور رقابت های لیگ دانست.
دیدار تیم های پرسپولیس و استقلال قرار است ساعت ۱۵ روز یکشنبه ۲۴ بهمن ماه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار شود.

پاسخی بگذارید