تاریخ: ۴:۱۹ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،کی روش پس از نشست با مهدی تاج گفت:«تشکر می‌کنم که این جلسه برگزار شد. من در جایگاهی نیستم که بخواهم درباره جزئیات این جلسه صحبت کنم اما فقط می‌توانم بگویم که ما از جلسه اخیر تا به امروز تغییر زیادی نداشتیم و وضعیت به همان شکل است. برنامه آماده […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،کی روش پس از نشست با مهدی تاج گفت:«تشکر می‌کنم که این جلسه برگزار شد. من در جایگاهی نیستم که بخواهم درباره جزئیات این جلسه صحبت کنم اما فقط می‌توانم بگویم که ما از جلسه اخیر تا به امروز تغییر زیادی نداشتیم و وضعیت به همان شکل است. برنامه آماده سازی ما بسیار محدود خواهد بود.»

کی روش در بخش دیگری از حرفهایش گفت:«من باید بگویم اگر این برنامه برای تیم ملی اجرا می‌شود باید برای باشگاه ها هم اجرا شود. این برنامه درباره لیگ قهرمانان آسیا نباید قطع شود و لیگ باید ادامه پیدا کند.افرادی که این شرایط را در تیم ملی ایجاد کردند برای آینده این تیم مسئول هستند. باز هم تاکید می‌کنم که این برنامه چیزی نبود که من اعتقاد داشتم حالا که تصمیم گرفته شده از قوانین فیفا پیروی کنیم قطعا عواقب جدی برای برخی از کادر و بازیکنان به دنبال خواهد داشت. با این برنامه تعدادی از آنها نمی‌توانند به تیم ملی ملحق شوند.»

کی روش با تکذیب اینکه در تعطیلات به سر می برد ادامه داد:«بر خلاف آن چه می‌گویند من در تعطیلات به سر نمی‌برم و زمانی هم که خارج از ایران هستم بازی بازیکنانی را که در خارج از ایران بازی می‌کنند و تعدادشان هم زیاد است از نزدیک می‌بینیم و همینطور برای برنامه‌ریزی اردوها با بازی‌های تدارکاتی کار می‌کنم.حرفم را خلاصه می‌گویم، برنامه‌های تیم ملی تغییر نمی‌کند و بر اساس قوانین فیفا انجام خواهد شد.»

کی‌روش در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ریزی برای آماده سازی تیم ملی بر اساس روزهای فیفا به تیم ملی لطمه نمی‌زند؟ این واکنش را نشان داد:« شما نظر من را می‌دانید. اینکه من در شش سال اخیر چطور کار کرده‌ام مشخص است. من مطئنم برنامه‌ای که تا الان داشتیم بهترین برنامه بود البته کارشناسانی وجود دارند که در کشور خودشان حرف دیگری می‌زنند ولی به برنامه ما اشکال می‌گیرند. ما سعی می‌کنیم کار خودمان را بکنیم تا همه خوشحال باشند.اگر قرار است اردوهای تیم ملی بر اساس برنامه فیفا باشد باید قوانین فیفا هم در خصوص باشگاه اعمال شود و به خاطر چهار باشگاه، لیگ تعطیل نشود. با این برنامه آماده سازی قطعا نمی‌توان به بازیکنان جوان فرصت داد تا بتوانند خودشان را نشان دهند و تجربه کسب کنند.»

سرمربی تیم ملی فوتبال با بیان اینکه در گذشته بازیکنانی مثل عزت‌اللهی در اردوهای تیم ملی خودشان را نشان داده بودند،ادامه داد:« ما مثل بعضی کشورها مانند کرواسی نیستیم که در چین اردو بزنیم و به بازیکنان جدیدمان فرصت بازی تدارکاتی بدهیم. با این برنامه بازیکنان جوان فرصت خودنمایی ندارند.»

کی‌روش در ادامه حرف هایش درباره بازیکنان پرسپولیس هم گفت:«آنها شرایط متفاوتی دارند. پرسپولیس باشگاه بسیار بزرگی است و احترام زیادی برای آنها قائل هستم چرا که رنگ لباس آنها شبیه رنگ لباس منچستریونایتد است. من به این دلیل بازیکنان پرسپولیس را به اردو دعوت نمی‌کنم که سرمربی پرسپولیس می‌گوید بازیکنان این تیم زیاد غذا می‌خورند و ما نمی‌توانیم با این شرایط آنها را به تیم ملی دعوت کنیم. من می‌خواهم جدی صحبت کنم. از سرمربی پرسپولیس متشکرم و از او می‌خواهم که به بازیکنان پرسپولیس بگوید کمتر غذا بخورند و در شرایط خوبی قرار داشته باشند. بازیکنان پرسپولیس وزن زیادی دارند و حرفه‌ای نیست که ما از آنها دعوت کنیم.»

سرمربی تیم ملی فوتبال گفت:« من احترام زیادی برای آنها قائل هستم اما مربی آنها به من گفت که بازیکنان تیمش چاق هستند. چون برانکو گفته آنها چاق هستند نمی‌توانم بازیکنی را دعوت کنم. من باید به هواداران و تماشاگران بگویم که احترام زیادی برای بازیکنان قائل هستم.تاکید می‌کنم که این برنامه عواقبی برای ما در بر خواهد داشت و زمانی برای کسب تجربه نداریم.»

سرمربی تیم ملی فوتبال در واکنش به اینکه منظور او این است که دعوت از بازیکنان چاق حرفه ای نیست گفت:«این نظر من نیست. من احترام زیادی برای آنها قائل هستم اما مربی آنها به من درس داد  که آن ها حرفه ای نیستند و چاق می شوند. آن ها وزن زیادی دارند و چاق هستند. من باید به هواداران و تماشاگران بگویم که احترام زیادی برای بازیکنان قائل هستم.»

او  در پاسخ به سوال خبرنگاری که پرسید نمی ترسید که هواداران در صفحات مجازی به شما حمله و توهین کنند،گفت:« آن ها باید به به کسانی بگویند که چاق هستند و شرایط خوبی ندارند.  من هیچ وقت به بازیکنان توهین نمی کنم و برای آن ها احترام زیادی قائل هستم. آن ها همواره بهترین عملکرد را داشتند و حضور آن ها همیشه مثمرثمر بوده است اما مربی ان ها نظر دیگری دارد.»

کی روش درباره اینکه منظورش از کادرفنی تیم ملی که از برنامه جدید تیمش متضرر خواهند شد گفت:«تاکید می‌کنم برای کادرفنی تیم ملی عواقب خواهد داشت چون زمان محدودی داریم و نمی توانیم به آن ها آموزش بدهیم. ما در ماه نوامبر با سوریه بازی کردیم. تیم ما رده نخست را در اختیار دارد و بیشترین امتیاز را کسب کرده است. این یک واقعیت است که ما چهار سال برترین تیم آسیا بودیم و تقریبا یک سال و نیم است که شکستی را تجربه نکرده‌ایم و مردم از این موضوع خوشحال هستند.»

سرمربی تیم ملی فوتبال درباره شایعات چند روز اخیر مبنی بر توافقش با الجزایری‌ها، گفت:«شما نمی‌توانید به تمام اخباری که سایت‌ها و خبرگزاری ها منتشر می‌کنند اعتماد کنید.»

او در ادامه با بیان اینکه با مربیانی که رودررو با او ارتباط دارند مثل فرگوسن و کنته رابطه خوبی دارد، گفت:« من با مربیانی که در کنفرانس‌های مطبوعاتی تیم مرا سرزنش می‌کنند و می خواهند کارشان را با این طور اعمال پیش ببرند رابطه‌ای ندارم. من حداکثر تلاش خودم را برای تیم ملی انجام می‌دهم ولی این را بدانید که برنامه ما در مقابل برنامه‌های قطر، ازبکستان و چین خیلی فرق دارد.»

کی روش در پاسخ به این سوال که چرا برای رفع اختلافاتش با برانکو جلسه‌ای با او برگزار نمی کند،در پایان گفت:« من فقط در مورد فرگوسن و کنته صحبت می‌کنم. اگر آنها بخواهند با من صحبت کنند من آماده‌ام که با آنها جلسه‌ای داشته باشم ولی مربیانی که اول با رسانه‌ها صحبت می‌کنند و بعد می‌خواهند با من مواجه شوند کاری ندارم. من فقط با مربیانی که در سطح خودم باشند صحبت می‌کنم.»/خبرآنلاین

پاسخی بگذارید