تاریخ: ۱۷:۰۹ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
نام نویسنده: sobhan

یحیی گل محمدی در آسمان سیر می کند؛ تیم او در دومین بازی پیاپی در استادیوم آزادی باز هم پیروز شد تا با ۶ امتیاز جادوی یحیی در نیمه دوم برابر سرخابی ها ادامه داشته باشد. به گزارش مازند اسپرت:برانکو ایوانکوویچ که در سه هفته اخیر لیگ برتر آب خوش از گلویش پایین نرفته و […]

یحیی گل محمدی در آسمان سیر می کند؛ تیم او در دومین بازی پیاپی در استادیوم آزادی باز هم پیروز شد تا با ۶ امتیاز جادوی یحیی در نیمه دوم برابر سرخابی ها ادامه داشته باشد.

به گزارش مازند اسپرت:برانکو ایوانکوویچ که در سه هفته اخیر لیگ برتر آب خوش از گلویش پایین نرفته و هفته هایی عذاب آور را پشت سر گذاشته در حالی پا به آزادی می گذارد که همتایش در نیمکت مقابل با برد روحیه بخش هفته گذشته برابر استقلال به دنبال دومین برد در میدان آزادی است.

استادیوم: آزادی تماشاگر: ۳۰ هزار نفر
داوران: علیرضا فغانی، سعید علی نژادیان و سجاد طوری

پرسپولیس:
سوشا مکانی، محسن بنگر، مایکل اومانیا، بابک حاتمی، رامین رضائیان، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، هادی نوروزی، فرشاد احمدزاده(علی علیپور ۵۴) ، امید عالیشاه و مهدی طارمی
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ذوب آهن:
 رشید مظاهری، علی همام، مهدی نژادمهدی، مهدی مهدی پور، حجت حق وردی، مهرداد قنبری، اکبر صادقی، دانیال اسماعیلی فر(مسعود حسن زاده۶۷)، احسان پهلوان، مهدی رجب زاده(مرتضی تبریزی ۶۷) و کاوه رضایی
سرمربی یحیی گل محمدی

اخطار:
پرسپولیس – فرشاد احمدزاده(۵۰) – محسن بنگر(۸۹)
اخراج:
محسن بنگر(۹۴)

بهترین بازیکن:
رشید مظاهری: دروازه بان ذوبی ها در دومین بازی پیاپی خود در استادیوم آزادی نیز درخشید تا لایق عنوان برترین بازیکن زمین باشد. مقاومت چند باره در برابر حملات طارمی، عالیشاه، احمدزاده و دیگر حمله وران پرسپولیس باعث شد تا تیم او در روزی که سرخپوشان لایق زدن بیش از یک گل باشند تنها یک بار دروازه اش باز شود.

شرح بازی:
تیم برانکو در نیمه دوم هم در دقایق ابتدایی سوار بر جریان بازی درون محوطه جریمه ذوب بارها خودنمایی کرد و البته فرصت سوزی های پیاپی باعث شد تا تنها یک گل به نام این تیم ثبت شود.
در ادامه و زمانی که پرسپولیس به پشتوانه تک گل خود، در جستجوی اولین برد خود در پایان هفته چهارم لیگ برتر بودند این سوشا مکانی بود که در ابتدا با شاهکار خود در خروج از دروازه، باعث شد کاوه رضایی گل تساوی را به ثمر برساند و در ادامه نیز محسن بنگر در صحنه ای مشکوک به زعم داور در محوطه جریمه توپ را لمس کرد تا مسعود حسن زاده از روی نقطه پنالتی گل برتری تیمش را در دقیقه آخر بازی رقم بزند.
این پایان ماجرای قضاوت پر حرف و حدیث فغانی نبود و داور شهر ری تازه بازگشته به لیگ برتر در حالی که برانکو امیدوار بود بنگر در ثانیه پایانی با حضور در محوطه جریمه حریف از قدرت مانور خود روی توپ های بلند استفاده کند، در اولین صحنه، فغانی خطای بنگر روی مظاهری را اعلام کرد و در ادامه با نشان دادن کارت زرد دوم به این مدافع، پرسپولیس را ده نفره کرد.
برانکو خیال بردن در لیگ پانزدهم را ندارد تا همچنان زمزمه اخراج قریب الوقوعش از نیمکت پرسپولیس شنیده شود و در سمت مقابل یحیی گل محمدی بعد از پیروزی شیرین در بازی هفته گذشته برابر استقلال، اینبار مچ پرسپولیس را خواباند تا جادوی او ادامه داشته باشد.

شرح گل:
پرسپولیس یک ذوب آهن صفر : (امید عالیشاه، دقیقه ۶۴): امید عالیشاه ناکامی اش در دقایق گذشته را با ضربه ای دیدنی جبران کرد و شادی را به اردوی پرسپولیسی ها برد؛ حرکات بازیکنان پرسپولیس در جناح چپ و در ادامه پاس مهدی طارمی پشت محوطه جریمه برای عالیشاه با ضربه تک ضربه شماره دو پرسپولیسی ها گل برتری را برای برانکو و شاگردانش رقم زد.
پرسپولیس یک ذوب آهن یک: (دقیقه ۷۶، کاوه رضایی): در حالی که به نظر می رسد خطای اعلام شده به سود ذوبی ها اشتباه بوده باشد، رجب زاده پشت ضربه ایستگاهی قرار گرفت و ارسال او درون محوطه جریمه با اشتباه مکانی، گل تساوی را با ضربه سر کاوه رضایی رقم زد.
پرسپولیس یک ذوب آهن دو: ( دقیقه ۹۰، مسعود حسن زاده): مسعود حسن زاده ضربه پنالتی اعلام شده برای تیمش را در زاویه مخالف حرکت سوشا مکانی وارد دروازه کرد تا یحیی بار دیگر به بازی برگردد.


دقایق حساس:

دقیقه ۷: سوشا مکانی در اولین لمس توپ خود در این دیدار پاس بلندی را برای طارمی مهیا کرد که این مهاجم در جدال با مظاهری ناکام بود و موفق به دریبل دروازه بان ذوب نشد.
دقیقه ۱۰: ارسال ضربه ایستگاهی توسط امید عالیشاه از جناح راست در آستانه ورود به دروازه توسط مدافعان ذوب به کرنر فرستاده شد.
دقیقه ۱۱: ضربه کرنر در یک رفت و برگشت توسط اومانیا پشت محوطه جریمه برای نوروزی ساخته شد و ضربه فنی کاپیتان پرسپولیس به تیرک دروازه ذوب خورد تا آه از نهاد هواداران تشنه گل این تیم بلند شود.
دقیقه ۱۳: شوت محکم بازیکنان ذوب از پشت محوطه جریمه در حالی که در بین راه به یکی از مدافعان پرسپولیس برخورد کرده بود با واکنش سوشا مکانی به کرنر فرستاده شد.
ذقیقه ۱۶: حرکت پا به توپ مهدی طارمی پشت محوطه جریمه با ضربه پای چپ این بازیکن همراه بود که توپ به راحتی در اختیار مظاهری قرار گرفت.
دقیقه ۱۸: ضربه ایستگاهی برای ذوب آهن را مهدی رجب زاده از جناح چپ برای این تیم، مستقیما به سمت دروازه نواخت که توپ کاپیتان ذوبی ها با اختلاف کمی به بیرون رفت.
دقیقه ۲۱: حرکات پا به توپ زیبا طارمی درون محوطه جریمه با جا گذاشتن نژاد مهدی و مظاهری همراه بود و در نهایت این بازیکن خودخواهانه و به شکلی عجیب از درون شش قدم توپش را در آستانه دروازه خالی به آسمان زد.
دقیقه ۳۸: در حالی که دو تیم بعد از حملات ابتدای بازی، دقایقی را با ارسال پاس های اشتباه پشت سر می گذاشتند این فرشاد احمدزاده بود که با ضربه ای سرضرب قصد داشت دروازه ذوب را باز کند اما توپش با اختلافی زیاد به بیروون رفت.
دقیقه ۴۰: فرشاد احمدزاده دو دقیقه بعد نیز در فرصت مناسب گلزنی قرار گرفت که ضربه فریبنده او با دفع خوب رشید مظاهری همراه بود و در ادامه برانکو و شاگردانش اعتقاد به خطای پنالتی داشتند که فغانی دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه ۴۲: حرکت کمال کامیابی نیا پشت محوطه جریمه با دخالت نژاد مهدی باعث سرنگونی این بازیکن شد که فغانی باز هم دستور به ادامه بازی داد و این تصمیم خشم هواداران و برانکو را در پی داشت.
دقیقه ۵۲: باز هم حرکات پا به توپ حمله وران پرسپولیس موقعیت خوبی برای گلزنی این تیم به وجود آورد و امید عالیشاه با عبور از سد مدافعین ذوب در نهایت ضربه اش را نواخت که توپ با برخورد به تیرک افقی راهی اوت شد.
دقیقه ۵۵: خطای ذوبی ها روی طارمی را فغانی اعلام ضربه خطای پنالتی برای پرسپولیس کرد که این ضربه را امید عالیشاه را به وسط دروازه و به شکلی مبتدیانه نواخت که رشید مظاهری موفق به دفع آن شد و فرصت برای این تیم از دست رفت.
دقیقه ۵۷: دقیقا دو دقیقه بعد هم این مهدی طارمی بود که با فرار خوب خود پاس در عمقی را برای عالیشاه مهیا کرد که این بازیکن بار دیگر در مصاف با مظاهری ناکام ماند و توپ را به بدن دروازه بان ذوب کوبید.
دقیقه ۶۰: ارسال امید عالیشاه درون محوطه جریمه را علی علیپور به سمت دروازه ذوب نواخت که ضربه اش در بین راه مدافعان حریف برخورد کرد و تبدیل به یک کرنر شد.
دقیقه ۶۷: حرکات پا به توپ عالیشاه و پاس عمقی او برای طارمی را، مهاجم بوشهری پرسپولیس بار دیگر به صورت عرضی در شش قدم برای او مهیا کرد اما عالیشاه در یکی از بدشانس ترین روزهایش این فرصت را از دست داد.
دقیقه ۸۰: حمله پرسپولیسی ها اینبار هم ثمری نداشت و ضربه مهدی طارمی از شش قدم را نژاد مهدی در آستانه ورود به دروازه با تکلی دیدنی به کرنر فرستاد.. طارمی با دریبلی سرپا درون شش قدم توپ را روی پای راست خود مهیا کرد و ضربه اش البته در نهایت با تکل مدافع ذوب به کرنری برای سرخپوشان تبدیل شد.
دقیقه ۸۹: در یک صحنه مشکوک محسن بنگر که برای پوشش رضاییان به سمت راست محوطه جریمه رفته بود روی تکلی که برای دفع توپ تبریزی رفته بود توپ را با دستانش لمس کرد که فغانی در سوت خود دمید و برای ذوبی ها اعلام پنالتی کرد.

پاسخی بگذارید