تاریخ: ۱۱:۲۲ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
نام نویسنده: sobhan

رئیس سازمان لیگ گفت: برخی باشگاه‌ها تقریباً هیچ بدهی ندارند، در خصوص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس چاره‌اندیشی می‌کنیم.       به گزارش “مازنداسپرت” مهدی تاج در نشست خبری اظهار داشت: در ابتدا درگذشت پویا امیری را تسلیت می‌گویم، در بحثی که می‌خواهم مطرح کنم درخصوص تیم‌های بدهکار است، در لیگ یازده باشگاه بدهکار […]

رئیس سازمان لیگ گفت: برخی باشگاه‌ها تقریباً هیچ بدهی ندارند، در خصوص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس چاره‌اندیشی می‌کنیم.

 

 

 

به گزارش “مازنداسپرت” مهدی تاج در نشست خبری اظهار داشت: در ابتدا درگذشت پویا امیری را تسلیت می‌گویم، در بحثی که می‌خواهم مطرح کنم درخصوص تیم‌های بدهکار است، در لیگ یازده باشگاه بدهکار داریم.

وی ادامه داد: دوستان و مسئولان از هم‌اکنون فرصت دارند تا بدهی تیم‌ها را صاف کنند، وقتی لیگ شروع شود دوباره فشار به سازمان لیگ خواهد بود، در لیگ برتر تقریباً به سمت تسویه حساب باشگاه‌ها می‌رویم، برخی باشگاه‌ها تقریباً هیچ بدهی ندارند، در خصوص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید چاره‌اندیشی کنیم.

در لیگ یک هم ۴ باشگاه آلومینیوم، پارس، نساجی و ایران جوان بوشهر بدهی دارند که تا هفته سوم فرصت دارند بدهی‌هایشان را تسویه کنند، ایران جوانی‌ها قول دادند که تسویه حساب کنند، اگر این اتفاق نیفتد نمی‌توانند در هفته سوم در لیگ حاضر شوند، باشگاه‌ها نباید با قیمتی قرارداد ببندند که نتوانند پرداخت کنند، قراردادی باید ببندند که بتوانند پرداخت کنند، نیروی زمینی قراردادهای کمی می‌بندد اما همه را پرداخت می‌کند.

رئیس سازمان لیگ خاطرنشان کرد: امیدواریم بدهی‌های باشگاه‌ها برطرف شود همکاری بسیار خوبی بین سازمان لیگ و کمیته انضباطی بوجودآامده است.

وی در مورد بدهی‌های استقلال و پرسپولیس تاکید کرد: لیست بدهی‌های خارجی‌های دو تیم را اعلام کرده‌ایم، برخی‌ها به ما گفتند که خودشان تسویه کردند، استقلال و پرسپولیس بدهی قابل توجهی را باید چاره‌اندیشی کنند. نباید انتظار داشته باشیم که هم‌اکنون مدیرعاملان دو باشگاه بدهی‌های چندین ساله گذشته را صاف کنند و انتظار درستی نیست. باید روی این موضوع فکر جدی کنیم که این مسئله وقت می‌برد اما سایر باشگاه‌ها می‌توانند بدهی های خود را تصویه کنند.

تاج درخصوص بحث تبلیغات محیطی تاکید کرد: ۶ سندی که برخی‌ها که بگویم منافعی دارند یا خیر درست نیست ، جواب آن بخشی که روی شیطنت بوده را نمی‌خواهم بدهم،‌ما آن چیزی که باید پاسخگو باشیم آن چیزی است که شفاف سازی خواهیم کرد، از اسپانسر پارسال ۴۰ میلیارد وصول شده که برای همیشه بی‌سابقه است. سابقه نداشته که در یک سال ۴۰ میلیارد دریافت کنیم، حتی آنهایی که وابستگی‌هایی هم دارند نمی‌توانند آن را کتمان کنند.

وی افزود: عابدینی، حسن‌پور و حاج جعفری مسئول پیگیری خسارت‌های وارده شده‌اند، خسارت‌ها را بررسی کردند که یکی دو تا نبوده است ، عابدینی مفصل توضیح داد، باز هم برای آن افرادی که به سلامت کار را انجام دادند توضیحاتی خواهم داد، یکی اینکه ۵۱ روز لیگ تعطیل شد و این موضوع باعث می‌شود که برخی از مشتریان اسپانسر از دست بروند ، ۳ هفته لیگ پخش نشد ، برخی بازی‌های استانی پخش نشد ، اینها را آقای عابدینی توضیح می‌دهند. هیچ‌کس نمی‌گوید که این ۴۰ میلیارد چگونه دریافت شد.

تاج افزود: تفاهماتی با اسپانسر داریم که امکان دارد تغییراتی انجام شود، IPTV ممکن است نحوه پخش مسابقات را تغییر دهد، توضیحی در مورد این مسئله بدهم که برخی می‌گویند محرومین چه می‌شوند و فقط این مسابقات برای پولدارها پخش می‌شود در حالی که اینگونه نیست، برخی از اتفاقات و حاشیه‌هایی که رخ می‌دهد شامل IPTV می‌شوند و بخش‌های جانبی را در بر می‌گیرد.

رئیس سازمان لیگ در مورد اینکه چه تیم‌هایی بدهی‌شان را تسویه کردند، گفت: ذوب‌آهن، نفت، سپاهان و بسیاری از تیم‌ها بدهی‌های خود را تسویه کردند، صبای قم بدهی دارد، تراکتورسازی هم همینطور اما قابل حل است، حق پخش تلویزیونی و تبلیغات محیطی را دنبال خواهیم کرد، ارزیابی سازمان لیگ مثبت است البته برخی باز هم شیطنت می‌کنند که البته ندانسته نیست، نخواستن در دانستن است، توضیحاتی داده‌ایم اما باز هم سوالاتی می‌کنند.

وی در مورد اینکه آیا درباره اینکه ۲۰ میلیارد خسارت به تبلیغات محیطی مجوز هیات رئیسه را داشته، گفت: این در حد شما نیست که بدانید یا خیر! یکی از روزنامه‌ها از ما سئوال بپرسید که ما جواب بدهیم، این روزنامه و سایر روزنامه‌ها بدانند که هیات رئیسه سازمان لیگ در جریان دقیق مسائل است، از بعضی‌ها بوی بدی به مشامم می‌خورد، ۳ نفر از اعضای هیات رئیسه اعضای کمیته تعیین وضعیت قرارداد هستند، این مسئله خنده‌دار نیست که اعضای هیات رئیسه به یکی از روزنامه‌ها زنگ بزنند و بگویند که ما در جریان نیستیم؟ شیطنت بدتر از این؟!

تاج گفت: هیات رئیسه ما ۵ نفر است، عابدینی، حسن‌پور و حاج جعفری که اکثریت می‌شوند در کمیته تعیین وضعیت حضور دارند ، خود این افراد ۲۰ میلیارد را تعیین کرده‌اند، انها تمام مسائل و پیش قراردادها را تعیین کرده‌اند ، کجای این کار ایراد دارد؟ مگر می‌شود اعضای هیات رئیسه ما به یک روزنامه زنگ بزنند و بگویند که در جریان نیستیم؟! ما اقدامات را انجام دادیم، دوستانی هستند که منافعی دارند که این مسئله را دنبال می‌کنند.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید