تاریخ: ۹:۳۸ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۹
نام نویسنده: sobhan

محمد حاتم اوهابی حلاوه پس از تماس با خانواده خود اعلام کرده‌است برای جهاد با غرب به گروه داعش پیوسته است. به گزارش مازند اسپرت و به نقل از پايگاه خبري فوتسال بعد از خبری مبنی بر تهدید اینترنتی یک باشگاه فوتسال ژاپنی توسط داعش٬ حالا خبر رسیده‌است یک فوتسالیست مراکشی به گروه تروریستی داعش […]

محمد حاتم اوهابی حلاوه پس از تماس با خانواده خود اعلام کرده‌است برای جهاد با غرب به گروه داعش پیوسته است.

به گزارش مازند اسپرت و به نقل از پايگاه خبري فوتسال بعد از خبری مبنی بر تهدید اینترنتی یک باشگاه فوتسال ژاپنی توسط داعش٬ حالا خبر رسیده‌است یک فوتسالیست مراکشی به گروه تروریستی داعش پیوسته‌است. محمد حاتم اوهابی حلاوه ۲۷ ساله پس از تماس با خانواده خود اعلام کرده‌است برای جهاد با غرب به گروه داعش پیوسته است.Hatim Ouahabi Halawa 2

این موضوع زمانی جدی شد که خانواده وی در گفتگو با یک وب سایت، خبر پیوستن محمد حاتم را به گروه داعش تایید کردند و اعلام کردند که وی طی تماسی تلفنی تصمیم خود را به اطلاع آنها رسانده‌است. حاتم متولد ۲۶ جون ۱۹۸۸ در مراکش است. وی دریک خانواده ثروتمند به دنیا آمد. همین موضوع باعث شده بود وی در تیم‌های کویتی و قطری فوتبال خود را پیگیری کند. وی پس از بازگشت به کشورش به تیم فوتسال آژاکس تتوآن پیوست.

 

در سال ۲۰۱۲ و پس از برنامه‌ریزی فیفا برای گسترش فوتسال در قاره آفریقا و اعطای ۳ سهمیه به این کشور حاتم جزو کسانی بود که به تیم ملی مراکش دعوت شد. حاتم خود را به خوبی در فوتسال نشان داد. هرچند بر خلاف جریان سازی‌های رسانه‌ای او تنها یک بازی رسمی در جام جهانی ۲۰۱۲ تایلند انجام داده است.

 

Hatim Ouahabi Halawa 3

 

جریانات رسانه‌ای در مورد حاتم زمانی بیشتر بالا گرفت که این موضوع بیشتر در سایت‌های اسپانیایی زبان مطرح شده‌است. زیرا تنها بازی حاتم در جام‌جهانی مقابل تیم ملی اسپانیا بود. در جام جهانی ۲۰۱۲ مراکش با تیم‌های اسپانیا٬ ایران و پاناما در یک گروه قرار داشت که با ۳ شکست ۸ بر ۳ مقابل پاناما٬ ۲ بر ۱ مقابل ایران و ۵ بر ۱ مقابل اسپانیا در همان مرحله گروهی از دور مسابقات حذف شد.

 

طبق اعلام دولت مراکش ۱۳۵۰ نفر مراکشی به عضویت گروه داعش درامده‌اند٬ که از این بین تاکنون مرگ ۲۸۶ نفر تایید شده‌است. حاتم نخستین ورزشکار حرفه‌ای مراکشی نیست که به عضویت داعش درآمده‌است. پیش از وی نضال سلمی که یک ساحلی باز حرفه‌ای بود به همراه برادرش از طرق دریا خود را به مرزهای داعش رسانده بود. از سوی دیگر هستند ورزشکارانی که برای مبارزه با داعش به صفوف مبارزین می‌پیونند. علی عدنان کاظم٬ بازیکن تیم ملی فوتبال عراق یکی از این ورزشکاران است.

 

پاسخی بگذارید