تاریخ: ۱۲:۴۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۳
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،: همزمان با جلسه کارلوس کی‌روش با مهدی تاج در ادامه خبرهایی که درباره ایجاد تغییرات در کادر تیم ملی به گوش می‌رسید، خبری منتشر شد که سرمربی پرتغالی تیم ملی دستیاران ایرانی‌اش را اخراج کرده است؛ خبری که با توجه به نزدیکی افراد ایرانی حاضر در تیم ملی و […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،: همزمان با جلسه کارلوس کی‌روش با مهدی تاج در ادامه خبرهایی که درباره ایجاد تغییرات در کادر تیم ملی به گوش می‌رسید، خبری منتشر شد که سرمربی پرتغالی تیم ملی دستیاران ایرانی‌اش را اخراج کرده است؛ خبری که با توجه به نزدیکی افراد ایرانی حاضر در تیم ملی و وفاداری آنها به کی‌روش در این سال‌ها بسیار عجیب به نظر می‌رسید. خبرنگاران هم برای مشخص شدن تکلیف این خبر ساعت‌ها در محل فدراسیون فوتبال حاضر بودند تا نظر کی‌روش را درباره این خبر بشنوند.
پس از این جلسه هم بنا به ترجمه صورت گرفته، نقل قول‌هایی از کی‌روش منتشرشد اما بررسی دقیق صحبت‌هایی که سرمربی تیم ملی انجام داده بهتر نیت کی‌روش را از نظری که به فدراسیون فوتبال ارائه کرده نشان می‌دهد.
گفتگوی کی روش با خبرنگران را می خوانید:
*امروز خبری منتشر شد و اینکه گفتند آقای کی‌روش عذر دستیاران ایرانی‌اش را خواسته و خواستار تغییرات در کادر خودش شده. آیا این موضوع صحت دارد یا خیر؟
این به طور کامل گمانه زنی است. من در موقعیتی نیستم که بخواهم فردی را اخراج کنم و دلیلی ندارد که بخواهم از تیمم فردی را اخراج کنم. تنها چیزی که می‌توانم بگویم این است که در این لحظه، برنامه‌های تیم ملی بر اساس مقررات فیفا (تشکیل ۷۲ ساعت قبل از هر بازی رسمی) است و من هم به شخصه موافق اين برنامه نيستم و اعتقاد ندارم اين صحيح است و بر اساس این مقررات ما نیازی به کادر برای تمرینات و برنامه‌های توسعه‌ای نداریم بنابراین من تعدادی از آنها را از دست خواهم داد چرا که جایی برای انجام برنامه‌های تمرینی و توسعه‌ای وجود ندارد. تصمیم نهایی در اختیار من نیست. من تنها نظرم را بر پایه قوانین فیفا (و انجام تمرینات تیم ملی در روزهای فیفا) دادم. ما برای بازی با قطر فقط چهار روز زمان داریم و دلیلی نمی‌بینم که کادر در برنامه‌های تمرینی، آموزشی، و توسعه‌ای حضور داشته باشد اما در نهایت تصمیم با فدراسیون فوتبال خواهد بود و این تصمیم با من نیست.
مترجم برای گرفتن تایید صحبت‌های کی‌روش از معادل انگلیسی کلمه “اخراج” استفاده می‌کند که کی‌روش در جواب گفت: اخراج نه. این موضوع کاملا دروغ است. این مطالب تخیلی است. هیچ کس اخراج نمی‌شود. نکته اینجاست وقتی شما چهار روز تمرین دارید باید همه پروژه‌های فدراسیون توسط مربیان محدودی انجام شود و ما به خاطر دلایلی که می‌دانید مجبوریم بر اساس قوانین فیفا کار کنیم./خبرآنلاین

پاسخی بگذارید