تاریخ: ۱۲:۱۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش  و جوانان، محمدرضا داورزنی که روز شنبه با حکم مسعود سلطانی‌فر به عنوان معاون توسعه ورزش  قهرمانی و حرفه‌ای منصوب شد، در اولین روز حضورش در این سمت با تشکر از زحمات نصرالله سجادی، معاون پیشین این حوزه اظهار داشت: رابطه […]

محمدرضا داورزنیبه گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش  و جوانان، محمدرضا داورزنی که روز شنبه با حکم مسعود سلطانی‌فر به عنوان معاون توسعه ورزش  قهرمانی و حرفه‌ای منصوب شد، در اولین روز حضورش در این سمت با تشکر از زحمات نصرالله سجادی، معاون پیشین این حوزه اظهار داشت: رابطه من با سجادی به بیش از ۳۴ سال می‌رسد که این رابطه کاملا برادرانه و خارج از جایگاه و سمت های اداری و دولتی است و کماکان ادامه خواهد داشت.

داورزنی در خصوص این که خواسته های وزیر ورزش  و جوانان از او در سمت معاون توسعه ورزش  قهرمانی و حرفه ای چیست؟ عنوان کرد: مدل مدیریتی سلطانی‌فر اساسا ایستا و مدیریت وضع موجود نیست، بلکه مدیریت توسعه، پیشرفت، تحرک و پویایی بیشتر است، طبیعتا از من هم همین انتظار را دارد.

وی افرود: نتیجه صحبت‌هایی که با وزیر ورزش و جوانان داشتم این بود که بتوانیم با کمک سایر معاونت ها، مدیران و همکاران برای تحرک و پویایی بیشتر این حوزه گام برداریم.

معاون توسعه ورزش  قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: مسائل و مشکلاتی در فدراسیون‌ها در حوزه ورزش  قهرمانی و حرفه ای وجود دارد که نیازمند این است تا بعضی از گره ها را باز کنیم، گره‌هایی که عامل سستی و کندی و می‌توان گفت باعث جلوگیری از حرکت بهتر فدراسیون‌ها می شود.

داورزنی ادامه داد: نیازمند این هستیم که مسیر حرکت و پیشرفت و پویایی فدراسیون ها را به‌گونه ای هموار کنیم که آن ها در حوزه اجرا کمتر با مشکلات مواجه شوند و این مشکلات، مانع حرکت و تحقق اهدافشان نشود.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۴ سال در مدیریت فدراسیون ها و ۲۰ سال مسئولیت اجرایی در ورزش  کشور در استان ها و ستاد داشته است، گفت: طبیعتا در این سال‌ها با همه موضوعات و مسائلی که در حوزه ستاد، ادارات کل استانی، فدراسیون ها و باشگاه ها وجود داشته از نزدیک دست و پنجه نرم کرده‌ام و این انتظار وجود دارد که بتوانیم با کمک سایر دوستان شرایط مناسب تری برای تحرک و پویایی بیشتر و حرکت شتابدار فدراسیون ها فراهم کنیم.

معاون جدید توسعه ورزش  قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش  و جوانان تصریح کرد: تمام قصد من این است که از همه تجربیاتم در این سال‌ها برای پیشبرد اهداف ورزش کشور استفاده کنم و شرایط کار را به گونه‌ای با کمک همکاران دنبال کنم که بتوانیم کمکی برای فدراسیون‌های ورزشی باشیم.

داورزنی اظهار داشت: در حوزه اجرا و تحقق برنامه ها در فدراسیون ها، مشکلاتی داریم که بخشی از آن به قوانین دست و پا گیر و بخش دیگری از آن به دولتی تر کردن فدراسیون ها برمی‌گردد که برخی از امور را در فدراسیون ها کندتر کرده است. دیدگاه من این است که به این بخش کمک کنم و اگر جایی نیاز به اصلاح قانون و یا نیاز به مصوبه جدیدی وجود دارد، ورود و اقدام موثر کنیم و حرکت به سمت این باشد که فدراسیون ها در روند اجرای برنامه هایشان بتوانند با فراغ بال بیشتری حرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد : برنامه من این است که اولا تعریفی از ساختار فدراسیون ها داشته باشیم و ببینیم موانع اجرای برنامه ها کجاست و آنها را رفع کنیم، موضوع دوم بحث اقتصاد ورزش  است که یکی از عوامل رشد و بالندگی فدراسیونها و ورزش  است. باید ببینیم ظرفیت اقتصادی کشور و ظرفیت که خود فدراسیون ها می توانند استفاده کنند چه قدر است و این که چه قدر از این ظرفیت‌ها استفاده شده و تا چه اندازه می توان از آن استفاده کرد.

معاون جدید توسعه ورزش  قهرمانی و حرفه ای وزیر ورزش  و جوانان با اشاره به نظام جامع باشگاه داری گفت: موضوع سوم بحث نظام جامع باشگاه داری است که سالها پیش مطرح شد و کماکان مغفول واقع شده است که این موضوع نیازمند توجهی بیشتر است و در دستور کار من قرار دارد.

داورزنی همچنین به موارد کلی و فراتر از ورزش  قهرمانی از جمله قانون ورزش  کشور اشاره و تصریح کرد: مجموعه وزارتخانه در این خصوص کار می کنند و وظیفه بنده کمک به حرکت رو به جلو در رسیدن به اهدافی است که فدراسیون ها به عنوان خط مقدم عملیاتی ورزش  قهرمانی و حرفه ای ترسیم کرده اند و همچنین به عنوان ستاد پشتیبانی و سیاستگذاری و نظارت نیز مسئولیت سنگینی داریم.

وی اظهار امیدواری کرد در یک افق ۴ ساله بتوان در المپیک ۲۰۲۰ به اهداف حوزه ورزش  قهرمانی رسید و تصریح کرد: به زودی اهداف ترسیم شده را در دیوار دفترم نصب و خودم را ملزم خواهم کرد با کمک دوستان به اهداف ترسیم شده ، چه در موضوع ارتقای جایگاه در میادین بین المللی، چه در تحقق اقتصاد مقاومتی و چه در حوزه اقتصاد ورزش  کشور با استفاده از همه ظرفیت ها برسیم، ضمن اینکه باز تعریف ساختار تشکیلاتی فدراسیون ها را نیز در دستور کار قرار داده ام.

داورزنی همچنین در خصوص سرنوشت فدراسیون والیبال گفت: طبیعتا نخواهیم گذاشت این نهالی که در فدراسیون والیبال کاشته شده و زحمات زیادی نیز برای آن چه در دوران مدیریت بنده و چه قبل از آن کشیده شده است، آسیب ببیند.

وی ادامه داد: ما ظرف این هفته یا نهایتاً اوایل هفته آینده در هیئت رئیسه فدراسیون والیبال ، تکلیف سرمربی تیم ملی را قطعاً مشخص خواهیم کرد.

معاون وزیر ورزش  و جوانان تصریح کرد: برنامه های فدراسیون طبق روندی که ترسیم شده، کاملا منظم و مشخص پیش می رود و مسابقات متعدد، اردوهای تیم‌های ملی بانوان و آقایان و سایر فعالیتها و اقدامات طبق روال عادی پیش می رود.

وی عنوان کرد: خوشبختانه مسیر والیبال کاملاً تعریف شده است و همه رده ها کار خودشان را به خوبی انجام می دهند و ساختار فدراسیون به گونه‌ای است که قائل به شخص نیست و ما نیز در مدت قانونی که در خیار داریم تکلیف مسئول جدید فدراسیون را هم مشخص خواهیم کرد، تا آن زمان سعی می‌کنیم هیچ لطمه ای به‌ کار فدراسیون وارد نشود.

داورزنی با اشاره به مسئولیت هایی که در فدراسیون جهانی و آسیایی والیبال دارد، گفت: سعی می کنیم، در مواقعی که لازم است ورود کنیم و از حق والیبال ایران دفاع کنیم، حضور پیدا کنیم و امیدوارم مسیری که والیبال با زحمت زیادی طی کرده و به جایگاه خوبی رسیده است را به توانیم با حمایت و دقت بیشتری پیش ببریم .

وی ادامه داد: همانگونه که به مردم قول داده ام تمام تلاشم را برای رسیدن به آرمان‌ها و اهداف والیبال در المپیک ۲۰۲۰ خواهم کرد و از اینجا به جامعه والیبال و مردم عزیز می‌گویم در مورد والیبال نگرانی نداشته باشند.

داورزنی در پایان گفت: با توجه به مسئولیت هایی که در گذشته داشته ام، انتظاراتی که دوستان از من دارند در این پست قطعاً بیشتر خواهد بود و من هم تلاش می کنم که تمامی استراتژی و سیاست هایی که وزیر محترم دارند دنبال کنم و برای بهتر کردن وضعیت موجود و تحقق اهداف و آرمان ها در حوزه ورزش  قهرمانی این مأموریت را به نحو احسن انجام دهم./تسنیم

پاسخی بگذارید