تاریخ: ۱۱:۵۸ :: ۱۳۹۵/۱۱/۱۱
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا برای ممنوعیت ورود پناهجویان به آمریکا برای چهار ماه و تعلیق سه ماهه حضور شهروندان هفت کشور، انتقادات و واکنش‌های زیادی را در جامعه جهانی ورزش به همراه داشته و ورزشکاران این تصمیم ترامپ را محکوم کرده‌اند. بر اساس گزارش منتشر شده […]

المپیکبه گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهور جدید آمریکا برای ممنوعیت ورود پناهجویان به آمریکا برای چهار ماه و تعلیق سه ماهه حضور شهروندان هفت کشور، انتقادات و واکنش‌های زیادی را در جامعه جهانی ورزش به همراه داشته و ورزشکاران این تصمیم ترامپ را محکوم کرده‌اند.

بر اساس گزارش منتشر شده در رسانه‌های معتبر جهان و حتی خود رسانه‌های آمریکایی از جمله نشریه معتبر «یو اِس تودی»، سیاست ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا که با دستور ترامپ اجرایی می‌شود، می‌تواند به درخواست میزبانی آمریکا برای بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ لطمه بزند و تأثیری منفی روی کاندیداتوری این کشور خواهد گذاشت. آمریکایی‌ها خواهان کسب میزبانی المپیک ۲۰۲۴ در لس‌آنجلس هستند.

قانون جدیدی که ترامپ وضع کرده، دسترسی به آمریکا را برای شهروندان چندین کشور خاورمیانه و آفریقایی را محدود می‌کند و حتی می‌تواند افرادی را که دوملیتی محسوب می‌شوند را نیز تحت‌تأثیر قرار دهد. البته بخشی از این ممنوعیت‌ها توسط دادگاه‌های آمریکایی مسدود و خنثی می‌شود، اما این ممنوعیت به افرادی لطمه می‌زند که با ویزایی معتبر قصد ورود به خاک این کشور را دارند.

مو فرح، دونده بریتانیایی و قهرمان المپیک که اصالتی سومالیایی دارد (یکی از کشورهایی که از ورود به آمریکا منع شده‌اند) از ترامپ انتقاد کرد و گفت که این حس به او داده شده که «یک بیگانه» است.

لس‌آنجلس آمریکا در کنار پاریس فرانسه و بوداپست مجارستان سه شهری هستند که خواهان میزبانی بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ هستند. قرار است در پایان سال میلادی جاری (۲۰۱۷)، میزبان بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ توسط آرای اعضای کمیته بین‌‍‌المللی المپیک در نشست IOC در لیمای پرو مشخص شود.

اریک گراکتی، شهردار لس‌آنجلس در این خصوص گفت: لس‌آنجلس همیشه پناهگاه خواهد بود، جایی که بیشترین افراد آسیب‌دیده از جنگ و مورد ستم قرار گرفته مذهبی و سیاسی را در خود جای داده و مکانی امن برای آنها بوده است. بیش از ۵۰ سال پیش بود که کنگره به طور غیرقانونی ورود برخی افراد با ملیت‌های خاص به آمریکا را ممنوع اعلام کرد، اما خود ما هم خیلی وقت است که می‌دانیم وضع چنین قوانینی امنیت ما را بیشتر نخواهد کرد. این تنها طرفداران شعله‌های آتشِ نفرت هستند که به دنبال صدمه زدن به ما هستند.

ریچارد پترکین، عضو کمیته بین‌‍‌المللی المپیک هم که یکی از افرادی است که حق رأی در فرایند انتخاب میزبان بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ دارد، ضمن محکوم کردن دستور اخیر ترامپ در خصوص ممنوعیت ورود مهاجران به آمریکا، یک سری توئیت در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی «توئیتر» منتشر کرده که به این اشاره می‌کند که ممکن است آمریکا با این قوانین جدید شانس میزبانی المپیک ۲۰۲۴ را از دست بدهد./تسنیم

پاسخی بگذارید