تاریخ: ۱۵:۳۵ :: ۱۳۹۵/۱۱/۰۹
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،جواد فلفلی  با یادآوری اینکه در جریان بازی های پارالمپیک ریو مسئول جهانی فوتبال پنج نفره از احتمال افزایش سهمیه های قاره آسیا برای مسابقات جهانی خبر داده بود، گفت: این موضوع در جریان نشستی که با وی داشتیم، مطرح شد که اگر تصویب و ابلاغ رسمی هم شود، نتیجه […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،جواد فلفلی  با یادآوری اینکه در جریان بازی های پارالمپیک ریو مسئول جهانی فوتبال پنج نفره از احتمال افزایش سهمیه های قاره آسیا برای مسابقات جهانی خبر داده بود، گفت: این موضوع در جریان نشستی که با وی داشتیم، مطرح شد که اگر تصویب و ابلاغ رسمی هم شود، نتیجه خیلی خوبی برای فوتبال پنج نفره قاره آسیا و ایران به همراه خواهد داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر  قاره آسیا برای رقابت های جهانی فوتبال پنج نفره، سه سهمیه دارد که در صورت رسمی و اجرایی شدن طرح پیشنهادی، این تعداد به چهار سهمیه افزایش خواهد یافت. این پیشنهاد در این راستا مطرح شده که قرار است مسابقات جهانی ۲۰۱۸ مادرید برای نخستین بار با حضور ۱۶ تیم برگزار شود در حالیکه مسابقات جهانی همیشه با حضور ۱۲ تیم برگزار می شود.

سرمربی تیم ملی فوتبال پنج نفره که با این تیم در پارالمپیک ریو به عنوان نایب قهرمانی دست یافت، خاطرنشان کرد: به طور حتم افزایش سهمیه آسیا برای مسابقات جهانی باعث می شود تیم های آسیایی با امید و انگیزه بیشتری در فوتبال پنج نفره فعالیت داشته باشند. در حال حاضر ۶ – ۵ تیم فعال در سطح قاره داریم و این یکی از انتقاداتی است که همیشه به فوتبال پنج نفره آسیا وارد بوده است. از حیث تعداد تیم های شرکت کننده در مسابقات، همیشه ما را با اروپا و آمریکا مقایسه می کنند که حداقل ۱۰ تیم فعال دارند. اگر طرح پیشنهادی به طور رسمی اجرا شود، قطعا روی فعالیت بهتر خیلی از تیم های آسیایی تاثیرگذار خواهد بود چون در این صورت امید بیشتری برای فعالیت و جهانی شدن دارند.

فلفلی تاکید کرد: برای کسب سهمیه مسابقات جهانی مادرید باید شهریورماه سال آینده در مسابقات قهرمانی آسیا (مالزی) شرکت کنیم. تا آن زمان قطعا تکلیف سهمیه های جهانی قاره آسیا مشخص خواهد شد./مهر

پاسخی بگذارید