تاریخ: ۱۶:۲۱ :: ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، شهرام منکرسی اظهار داشت: ۳۸ فدراسیون زیر مجموعه معاونت توسعه ورزشی قهرمانی و حرفه ای هستند که از این تعداد، برنامه راهبردی ۳۰ فدراسیون ورزشی، پس از جلسات متعدد با کارشناسان خبره هر فدراسیون نهایی شد و به امضای […]

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، شهرام منکرسی اظهار داشت: ۳۸ فدراسیون زیر مجموعه معاونت توسعه ورزشی قهرمانی و حرفه ای هستند که از این تعداد، برنامه راهبردی ۳۰ فدراسیون ورزشی، پس از جلسات متعدد با کارشناسان خبره هر فدراسیون نهایی شد و به امضای روسای این فدراسیون ها رسید. جلسات نهایی ۸ فدراسیون دیگر که به دلایل مختلف نتوانستند برنامه خود را نهایی کنند به زودی برگزار می شود.

وی در توضیح چگونگی تدوین برنامه راهبردی فدراسیون ها گفت: طی یک جلسه که با کارشناسان خبره فدراسیون ها داشتیم، چهارچوب و الگوی برنامه راهبردی چهارساله فدراسیون ها را در قالب ۱- ارائه وضع موجود ۲- تدوین استراتژی و برنامه عملیاتی و ۳- تخصیص منابع ، معرفی و ارائه کردیم تا فدراسیون ها طبق این الگو برنامه راهبردی ۴ ساله را طبق نظر خودشان به ما ارائه کنند.

سرپرست دفتر نظارت و برنامه ریزی ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: بعد از جلسه ارائه الگو، هرکدام از فدراسیون ها طبق زمان بندی، برنامه راهبردی ۴ ساله خود را به ما ارائه کردند که در جلسات مختلف، رئیس، دبیر و کارشناس تدوین برنامه هر فدراسیون با حضور در دفتر نظارت و برنامه‌ریزی از برنامه خود دفاع کردند و در نهایت ۳۰ فدراسیون کار دفاعشان به پایان رسید.

وی با بیان اینکه چارچوب تفاهم نامه مالی سال ۹۶ وزارت با فدراسیون ها، بر اساس برنامه عملیاتی ارائه شده از سوی فدراسیونها در قالب برنامه راهبردی خواهد بود، افزود: برای اولین بار، کمک‌های تخصیصی وزارت ورزش و جوانان به فدراسیون ها، بر اساس برنامه راهبردی پیشنهادی خود فدراسیون ها اختصاص می یابد که این روش منطقی تر است و مورد استقبال روسای فدراسیون های ورزشی نیز قرار گرفته است.

منکرسی در پاسخ به این که تضمین اجرای برنامه‌ی راهبردی فدراسیون ها چیست؟ گفت: هر سه ماه یکبار، برنامه عملیاتی فدراسیون ها توسط کارشناسان وزارت ارزیابی و کنترل می شود و اگر فدراسیون به این برنامه عمل کرده بود، کمکهای مالی سه ماه بعد ابر اساس توافقات پرداخت خواهد شد.

این مقام مسئول در پایان گفت: در این برنامه راهبردی که خود فدراسیون با ارائه وضع موجود به ما پیشنهاد کردند، استراتژی و برنامه های عملیاتی خود را مشخص و برای هر برنامه بودجه پیشنهادی خود را نیز اعلام کرده اند. ضمن اینکه هر فدراسیون، طبق قانون باید بیش از نیمی از منابع مالی مورد نیاز برنامه خود را از طرق مختلف دیگر درآمدزایی داشته باشد.

لازم به ذکر است انعقاد نهایی قرار داد تفاهم نامه مالی بین فدراسیونها و وزارت ورزش و جوانان در زمان مقتضی و با حضور معاونین حوزه های مربوطه در وزارت ورزش و جوانان انجام خواهد شد./مهر

پاسخی بگذارید