تاریخ: ۱۵:۲۰ :: ۱۳۹۵/۱۱/۰۶
نام نویسنده: سیده روجا شجری

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، حبیب گردانی که در ابتدای لیگ شانزدهم به همراه رسول خطیبی به تیم ماشین‌سازی رفت، با جدایی آندرانیک تیموریان از جمع سبزپوشان، بازوبند کاپیتانی این تیم را هم به بازو بسته است. حبیب گردانی که سابقه بستن بازوبند کاپیتانی تیم تراکتورسازی را هم دارد، در گفت‌وگو با تسنیم، درباره […]

تونی اولیویرا و حبیب گردانی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)،، حبیب گردانی که در ابتدای لیگ شانزدهم به همراه رسول خطیبی به تیم ماشین‌سازی رفت، با جدایی آندرانیک تیموریان از جمع سبزپوشان، بازوبند کاپیتانی این تیم را هم به بازو بسته است. حبیب گردانی که سابقه بستن بازوبند کاپیتانی تیم تراکتورسازی را هم دارد، در گفت‌وگو با تسنیم، درباره جدایی‌اش از تیم تراکتورسازی، آخرین وضعیت ماشین‌سازی و دربی تبریز، صحبت‌هایی را انجام داده که در ادامه می‌خوانید:

 مازند اسپرت (مازند ورزش)از شرایط ماشین‌سازی شروع کنیم.

شرایط تیم خدا را شکر خوب است. امیدوارم در دیدار مقابل تراکتورسازی بتوانیم بازی خوبی به نمایش بگذاریم. شرایط روحی و روانی بازیکنان‌مان نیز در وضعیت مطلوب قرار گرفته و به چیزی جز کسب ۳ امتیاز دربی تبریز فکر نمی‌کنیم، چون به این ۳ امتیاز نیاز مبرم داریم.

 مازند اسپرت (مازند ورزش): درباره تساوی مقابل صبا بگو؛ روند تساوی‌های متوالی ماشین‌سازی همچنان ادامه دارد.

تیم ما واقعا بدشانس است. در دیدارهای گذشته ما واقعا خوب کار کردیم اما در زدن ضربات آخر کم دقت عملی به خرج نمی‌دهیم. از طرفی هم کم‌لطفی داوران در حق ما، باعث می‌شود که نتوانیم آن طور که باید و شاید نتیجه بگیریم.

 مازند اسپرت (مازند ورزش): نظرت در مورد دیدار با تراکتورسازی چیست؟

تراکتورسازی همشهری ما و تیم اول تبریز است. آنها تیم قابل احترامی هستند و فکر می‌کنم در تبریز ماشین‌سازی و تراکتورسازی فرقی برای هیچ‌کس نداشته باشد.

 مازند اسپرت (مازند ورزش): در دربی تبریز مقابل تیم سابقت قرار می‌گیری؛ این موضوع باعث نمی‌شود با انگیزه به مراتب بیشتری به میدان بروی؟

هر بازیکنی دوست دارد که مقابل تیم سابقش با تمام قوا بازی کند. تراکتورسازی هم تیم اول من است که ۳ سال برای این تیم زحمت کشیدم. همیشه هم گفته‌ام که تراکتورسازی و هوادارانش را دوست دارم. پرشورها فوق‌العاده هستند و نظر آنها در هیچ‌جای دنیا پیدا نمی‌شود. من تراکتورسازی را دوست دارم اما الان بازیکن ماشین‌سازی هستم و در دیدار جمعه با تمام وجود مقابل تیم سابقم بازی خواهم کرد.

 مازند اسپرت (مازند ورزش): دو فصل پیش با حواشی زیادی از تراکتورسازی جدا شدی و به سپاهان پیوستی. هنوز نمی‌خواهی در مورد آن اتفاقات صحبت کنی؟

گذشته‌ها تمام شده و من هم چندان علاقه‌ای به مرور اتفاقات گذشته ندارم. آن زمان مجبورم کردند که از تبریز بروم. باز هم تکرار می‌کنم که تراکتورسازی تیم اول و آخر من است اما در آن مقطع اتفاقاتی افتاد که دیگر نمی‌توانستم آنان را تحمل کنم و در تبریز بمانم.

 مازند اسپرت (مازند ورزش)منظورت مدیران وقت تراکتورسازی هستند؟

من اسمی از هیچ‌کس نیاوردم. فقط این را می‌توانم بگویم که آن مقطع آدم‌هایی در تراکتورسازی قدرت پیدا کردند که نمی‌خواستند من در تیم حضور داشته باشم. من بدون کوچک‌ترین حاشیه‌ای سرم را پایین انداخته بودم و فوتبالم را بازی می‌کردم اما آقایان من را از تبریز فراری دادند.

 مازند اسپرت (مازند ورزش): این افراد هنوز هم در تراکتورسازی حضور دارند؟

خدا را شکر این آقایان از تراکتورسازی رفتند و بعدها هم مردم متوجه خیانت‌هایی که آنها در حق آذربایجان کرده بودند، شدند. این افراد به من هم ظلم کردند و رسما به من گفتند که جایی در این تیم ندارم. وقتی تیم محبوبم مرا نمی‌خواست، من هم نمی‌توانستم بیرون بمانم و به پیشنهادهایی که داشتم فکر نکنم، چون زن‌ و بچه داشتم و منبع درآمدی به جز فوتبال نداشتم. در نهایت مجبور شدم بر خلاف میل باطنی‌ام از تبریز و تراکتورسازی بروم.

 مازند اسپرت (مازند ورزش) در آن مقطع شایعاتی مطرح شد که برخی از بازیکنان مانند حبیب گردانی پس از آمدن تونی دست به تبانی زدند و دست به یکی کردند که تیم قهرمان نشود.

به زبان آوردن این حرف‌های خنده‌دار نامردی است. آقایان! لطفا نامرد نباشید. من قبلا هم با تونی کار کردم و خیلی هم او را دوست دارم. کسانی که مرا می‌شناسند، می‌دانند که من تراکتورسازی را با جان و دلم دوست دارم و هیچ‌وقت شرف و پیراهنی که می‌پوشم را به پول نمی‌فروشم.

 مازند اسپرت (مازند ورزش):به بحث ماشین‌سازی برگردیم؛ فکر می‌کنی ماشین‌سازی امسال بتواند خودش را در لیگ برتر نگه دارد؟

هنوز زود است که از الان بخواهیم در مورد ماندن یا نماندن ماشین‌سازی در لیگ برتر صحبت کنیم. هنوز بازی‌های زیادی تا پایان فصل باقی مانده و ما می‌توانیم با چند برد خودمان را در جدول رده‌بندی بالا بکشیم. فاصله تیم‌ها با یکدیگر نیز فعلا زیاد نیست و تیم‌های قعرنشین نیز می‌توانند با یکی دو برد، خودشان را از قعر جدول بالا بکشند. در حال حاضر از مدیریت تا بازیکنان، همه دست‌به‌دست هم داده‌اند که شرایط ماشین‌سازی بهتر شود و من هم قول ‌می‌دهم که تیم در لیگ برتر خواهد ماند.

 مازند اسپرت (مازند ورزش) این روزها اظهارات مختلفی درباره وضعیت چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) به گوش می‌رسد، نظر کاپیتان تیم ماشین‌سازی در این مورد چیست؟

متاسفانه وضعیت چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز افتضاح است. نمی‌دانم مسئولان چرا حاضر شدند از چنین چمنی در ورزشگاه یادگار امام (ره) استفاده کنند. هم ما و هم تراکتورسازی در ادامه رقابت‌های لیگ برتر بازی‌های حساسی داریم و فکر می‌کنم چمن ورزشگاه به هر دو تیم هم لطمه خواهد زد. ما برای بقا در لیگ برتر می‌جنگیم و تراکتورسازی هم می‌خواهد قهرمان شود. وضعیت نابسامان چمن ورزشگاه یادگار امام (ره) هم به روند قهرمانی تراکتورسازی لطمه می‌زند و هم مانع از امتیاز گیری ماشین‌سازی می‌شود.

 مازند اسپرت (مازند ورزش) در دربی تبریز هواداران تراکتورسازی قرار است برای نخستین بار در لیگ شانزدهم به ورزشگاه یادگار امام (ره) برگردند.

امیدوارم پرشورها جمعه به ورزشگاه بیایند و معنای واقعی دربی را بفهمند. دربی تبریز با تمام دربی‌های دنیا متفاوت است. این بازی هم در یک روز تعطیل و زمانی مناسب برگزار می‌شود که هواداران می‌توانند به ورزشگاه بیایند و بازگشت با شکوهی به ورزشگاه یادگار امام (ره) داشته باشند./ تسنیم

پاسخی بگذارید