تاریخ: ۸:۳۳ :: ۱۳۹۴/۰۴/۱۸
نام نویسنده: sobhan

رئیس اداره ورزش و جوانان چالوس گفت: اردوی تیم ملی وزنه‌برداری کشور از جمعه آینده به مدت سه هفته در چالوس برگزار می‌شود.   به گزارش مازند اسپرت ؛ سلیمان رضوی در گفت‌وگویی، ورزش باستانی را ورزشی اخلاق مدار دانست و اظهار کرد: این ورزش از سال‌های بسیار دور در ایران رواج داشته و اصولاً […]

00111222رئیس اداره ورزش و جوانان چالوس گفت: اردوی تیم ملی وزنه‌برداری کشور از جمعه آینده به مدت سه هفته در چالوس برگزار می‌شود.

 

به گزارش مازند اسپرت ؛ سلیمان رضوی در گفت‌وگویی، ورزش باستانی را ورزشی اخلاق مدار دانست و اظهار کرد: این ورزش از سال‌های بسیار دور در ایران رواج داشته و اصولاً ورزشی ایرانی‌اسلامی است که اخلاق و اسلام از همان ابتدا با آن گره خورده است.

وی افزود: زورخانه همیشه مکانی مقدس برای مردم ایران شناخته می‌شود و در کنار مسجد، محلی برای رفع مشکلات مردم نیز هست و سال‌ها بسیاری از گرفتاری‌های مالی مردم در زورخانه و طی مراسم گلریزان برطرف می‌شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان چالوس استقبال ورزشکاران چالوسی را از ورزش باستانی مناسب دانست و تأکید کرد: در حال حاضر در چالوس بیش از ۱۰۰ نفر در رده‌های سنی مختلف به این ورزش مشغول هستند.

این مسئول در ادامه از اردوی تیم ملی وزنه‌برداری کشور در چالوس خبر داد و یادآور شد: این اردو از جمعه آینده برای آماده‌سازی تیم ملی وزنه‌برداری کشور برای شرکت در مسابقات آسیایی تایلند و جهانی آمریکا به‌مدت سه هفته در چالوس برگزار می‌شود.

رضوی خاطرنشان کرد: سال گذشته با وجود تمام مشکلات، خانه وزنه‌برداری چالوس را در عرض تنها سه ماه به بهره‌برداری رساندیم و به‌علت همین سرعت عمل رئیس فدراسیون ۱۲۰ میلیون تومان تجهیزات به آن اهدا کرد.

وی در پایان با تأکید بر اینکه شهرهای معدودی از خانه وزنه‌برداری مستقل برخوردار هستند، گفت: در حال حاضر ۱۲۰ ورزشکار در رشته وزنه‌برداری بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای مشغول تمرین هستند که با توجه به استعدادهای موجود در سال‌های آینده چالوس در این رشته حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

پاسخی بگذارید