تاریخ: ۱۳:۵۷ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
نام نویسنده: sobhan

  نشست هیات رئیسه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل این وزارتخانه برگزار شد.   به گزارش مازنداسپرت ؛و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، نشست هیات رئیسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز گذشته […]

نشست هیات رئیسه فدراسیون ملی ورزش‌های دانشگاهی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در محل این وزارتخانه برگزار شد.

 

به گزارش مازنداسپرت ؛و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، نشست هیات رئیسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی با حضور محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری روز گذشته در محل این وزارتخانه برگزار و حاضرین در یک نشست صمیمی در خصوص مسائل جاری فدراسیون بحث و تبادل نظر کردند.

در ابتدای جلسه محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ضمن تشکر از برگزاری این جلسه، گزارشی از کارهای انجام شده و برنامه های فدراسیون و کارهای انجام شده در خصوص رقابتهای یونیورسیاد دانشجویان جهان ارائه داد و در ادامه اعضای هیات رئیسه نقطه نظرات خود در خصوص فعالیت‌های فدراسیون بیان کردند.

فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری با اظهار خرسندی از حضور اعضای هیات رئیسه فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی بیان داشت: مخاطب شما باید علاوه بر دانشجویان، مدیران اعضای هیات علمی دانشگاه ها هم باشد، توجه به سلامت دانشجویان و دانشگاهیان یکی از وظایف مهم مسئولان ورزش دانشگاهی است و این کار باید در اولویت دانشگاه ها قرار گیرد.

فرهادی تصریح کرد: حضور فعال در صحنه های بین المللی و موفقیتها و نتایج ارزشمند در یونیورسیاد دانشجویان، مسابقات جهانی و آسیایی نماد و جایگاه خوبی را برای آموزش عالی در صحنه های بین المللی به وجود آورده است و امیدوارم با تدوین و اجرای برنامه‌های دقیق شاهد حضوری پر رنگ تر و موفقیت‌های بیشتر ورزش دانشجویان به ویژه در مسابقات بیست و نهمین یونیورسیاد دانشجویان جهان در چین تایپه باشیم.

وزیر علوم در پاسخ به درخواست رئیس فدراسیون مبنی بر تشکیل شورای عالی ورزش دانشگاه ها برای مشارکت بیشتر بخش های آموزش عالی گفت که این امر پیگیری و به سرانجام برسد. فرهادی همچنین بر استقلال فدراسیون و همچنین تقسیم وظایف بین بخش های آموزش عالی تاکید کرد.

وی یادآور شد: علاوه بر جایگاه ورزش همگانی و قهرمانی باید در خصوص توسعه اماکن ورزشی در دانشگاه ها و اتاقهای تندرستی در خوابگاه ها و افزایش سرانه ورزشی با توجه به تعداد دانشجویان توجه بیشتری بشود و یکی از کارهایی که باید روی آن تمرکز ویژه داشته باشید ورزش بانوان است.

فرهادی گفت: با توجه به اهمیت ورزش در دانشگاه ها بودجه دانشگاه ها از فعالیت در سال ۹۵ به برنامه ارتقاء پیدا کرده و مستقیم دیده شده است.

وزیر علوم در پایان تاکید کرد: فدراسیون ملی ورزشهای دانشگاهی همواره مورد حمایت وزارت علوم بوده است و امیدوارم که حمایت وزارت ورزش و جوانان ،کمیته ملی المپیک و سایر بخش ها نیز همانند گذشته از این فدراسیون ادامه داشته باشد تا شاهد موفقیتهای بیشتر جوانان و خصوصا دانشجویان باشیم.

در این نشست مجتبی صدیقی معاون وزیر و رییس سازمان امور دانشجویان، محمدرضا دهخدا، حمیدی، احمدی ، محمد دادگان، قراخانلو، نژاد جواد، پورکیانی، عنبریان، هاشمی و خانم صفاری اعضای هیات رئیسه فدراسیون حضور داشتند./مهر

پاسخی بگذارید