تاریخ: ۱۳:۰۶ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
نام نویسنده: sobhan

مهاجم ایرانی تیم فوتبال روستوف گفت: در شرایطی که رقبای ایران خود را آماده آغاز دور برگشت رقابت‌های انتخابی جام جهانی می‌کنند، نباید انرژی این تیم گرفته شود. به گزارش مازنداسپرت ؛ سردار آزمون بعد از یک سال خوب در تیم ملی فوتبال ایران و روستوف، این روزها به همراه تیم باشگاهی‌اش در دبی به سر […]

سردار آزمون

مهاجم ایرانی تیم فوتبال روستوف گفت: در شرایطی که رقبای ایران خود را آماده آغاز دور برگشت رقابت‌های انتخابی جام جهانی می‌کنند، نباید انرژی این تیم گرفته شود.

به گزارش مازنداسپرت ؛ سردار آزمون بعد از یک سال خوب در تیم ملی فوتبال ایران و روستوف، این روزها به همراه تیم باشگاهی‌اش در دبی به سر می‌برد. او در گفت‌وگویی که مشروح آن در زیر می‌آید از اتفاقاتی که اطراف تیم ملی فوتبال می‌افتد، ابراز نگرانی کرد و اینکه مشکلات ایجاد شده تنها باعث خوشحالی رقبای تیم ملی ایران می‌شود.

* چند روزی است که به همراه روستوف در دبی حضور داری. شرایط روستوف در سال جدید چطور پیش می‌رود؟

تمرینات عالی است. کل مجموعه تیم خیلی جدی و پرانگیزه در حال تلاش هستند که بتوانیم در لیگ روسیه و مهم‌تر لیگ اروپا و بازی با اسپارتاپراگ به موفقیت برسیم. بعد از حضوری خوب در لیگ قهرمانان اروپا، اکنون شرایط بسیار خوبی وجود دارد که بتوانیم عملکرد خوب‌مان را در لیگ اروپا هم ادامه دهیم.

* حضور تو در تمرینات روستوف این شائبه را تقویت کرد که ممکن است برخلاف خبرهایی که منتشر شد تا آخر فصل در روستوف بمانی.

هنوز چیزی مشخص نیست. من الان تمام تمرکزم را روی تمرینات گذاشته‌ام تا بتوانم پیشرفت لازم را داشته باشم. این هم برای خودم خوب است و هم برای تیم. این بهترین کاری است که اکنون می‌توانم انجام بدهم.

* یعنی پرونده حضورت در تیمی غیر از روستوف هنوز بسته نشده است؟

نه، برای آینده هنوز چیزی مشخص نیست. همان‌طور که قبلاً هم گفته‌ام پیشنهادی از لیورپول یا تیم‌های دیگر که نام‌شان مطرح شده است، ندارم. با این حال سعی می‌کنم بهترین تصمیم را در زندگی فوتبالی‌ام بگیرم.

* از تیم ملی خبر داری؟

بله، خبرها و بعضی حرف‌ها علیه تیم ملی را می‌شنوم و فقط ناراحت می‌شوم. متأسفانه در شرایطی که باید همه شرایط برای تیم ملی فراهم باشد و در نهایت آرامش تیم ملی بتواند به روزهای مهم و حیاتی ماه‌های آینده فکر کند، وضعیت بدی ایجاد شده است. به نظرم در این بین نقش یکسری از افراد و مسئولان برای ایجاد آرامش پررنگ‌تر است. اگر الان مشکلات را حل کنیم، می‌شود به آینده امیدوار بود اما اگر قرار باشد وضعیت همین باشد که می‌بینیم این موضوع فقط باعث خوشحالی رقبای‌مان می‌شود.

* اتفاقاً این موضوعی است که باید با توجه به بازتاب مشکلات ایجاد شده در رسانه‌های خارجی آن را به خوبی تحلیل کنیم.

دقیقاً. نباید طوری با تیم ملی برخورد شود که باعث خوشحالی حریفان‌مان شود. شما به حرف‌هایی که علیه تیم ملی و سرمربی تیم ملی مطرح می‌شود، نگاه کنید. نمی‌شود به همین راحتی چشم روی زحماتی که کشیده شده بست و تیم ملی را فراموش کرد. به نظرم بازتاب حرف‌هایی که علیه تیم ملی و کی‌روش در رسانه‌های عربی به وجود آمده یعنی تضعیف جایگاه تیم ملی و سرمربی تیم و این در هر حال با منافع ملی در تضاد است. باید این را به عنوان یک زنگ خطر بدانیم. اصلاً باورکردنی نیست که تیم ملی به یکباره و ناگهانی برنامه‌هایش را عوض کرده باشد. برنامه‌ای که کادر فنی تیم ملی تدارک دیده، برنامه‌ای است که تا الان به خوبی جواب داده و با همین برنامه اکنون تیم ملی سال‌هاست بهترین تیم آسیاست و بدون باخت و بدون گل خورده در صدر جدول گروه خود قرار دارد. طبیعی است که تیم ملی چون تأمین‌کننده منافع فوتبال ایران است باید مثل همه تیم‌های ملی دیگر دنیا در اولویت باشد.

* از آن طرف هم باشگاه‌ها به دنبال منافع خود و راضی کردن هواداران‌شان هستند.

به نظرم جمع کردن این منافع اصلاً ضدیتی با هم ندارد. همین‌طور که تاکنون تیم ملی موفق بوده و لیگ هم با برنامه‌ریزی خوب کارش را جلو برده و لیگ خوبی را می‌بینیم، نشان‌دهنده این است که از این به بعد هم با اولویت بودن برنامه‌های تیم ملی می‌شود کار را جلو برد. فکر نمی‌کنم کسی منکر این باشد که تیم ملی در اولویت است و این را همه در مصاحبه‌های‌شان می‌گویند، پس باید در عمل هم این اتفاق بیفتد. اصولاً کسی در دنیا تیم‌های ملی را با تیم‌های باشگاهی مقایسه نمی‌کند، چرا که آبروی تیم ملی آبروی یک ملت است. به هر حال من هم به عنوان عضوی از خانواده فوتبال نگران تیم ملی هستم و این حق را برای خودم قائلم که درباره این نگرانی صحبت کنم. امیدوارم کسانی که در ورزش و فوتبال مسئولیت دارند، راه حلی را پیدا کنند تا تیم ملی به آرامش برسد و بتوانیم روزهای باقیمانده تا دیدارهای مهم برابر قطر و چین را هم به سلامت بگذرانیم./ تسنیم

پاسخی بگذارید