تاریخ: ۱۲:۳۲ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۶
نام نویسنده: sobhan

ورزش > فوتبال ملی – مهاجم تیم‌ملی فوتبال ایران می‌گوید:«در شرایطی که رقبای ایران خود را آماده آغاز دور برگشت رقابت‌های انتخابی جام جهانی می‌کنند،نباید انرژی این تیم گرفته شود.»   به گزارش مازنداسپرت ؛؛سردار آزمون بعد از یک سال خوب در تیم ملی فوتبال ایران و روستوف، این روزها به همراه تیم باشگاهیش در دوبی به […]

ورزش > فوتبال ملی – مهاجم تیم‌ملی فوتبال ایران می‌گوید:«در شرایطی که رقبای ایران خود را آماده آغاز دور برگشت رقابت‌های انتخابی جام جهانی می‌کنند،نباید انرژی این تیم گرفته شود.»

 

به گزارش مازنداسپرت ؛؛سردار آزمون بعد از یک سال خوب در تیم ملی فوتبال ایران و روستوف، این روزها به همراه تیم باشگاهیش در دوبی به سر می برد. او در این گفتگو می گوید از اتفاقاتی که اطراف تیم ملی فوتبال می افتد نگران است چرا که مشکلات ایجاد شده تنها باعث خوشحالی رقبای تیم ملی ایران است.

چند روزی است که به همراه روستوف در دوبی حضور داری. شرایط روستوف در سال جدید چه طور پیش می رود؟

تمرینات عالی است. کل مجموعه تیم خیلی جدی و پرانگیزه در حال تلاش هستند که بتوانیم در لیگ روسیه و مهمتر لیگ اروپا و بازی با اسپارتاپراگ به موفقیت برسیم. بعد از حضوری خوب در لیگ قهرمانان اروپا، اکنون شرایط بسیار خوبی وجود دارد که بتوانیم عملکرد خوبمان را در لیگ اروپا هم ادامه دهیم.

حضور تو در تمرینات روستوف این شائبه را تقویت کرد که ممکن است بر خلاف خبرهایی که منتشر شد تا آخر فصل در روستوف بمانی؟

هنوز چیزی مشخص نیست. من الان تمام تمرکزم را روی تمرینات گذاشته ام تا بتوانم پیشرفت لازم را داشته باشم. این هم برای خودم خوب است و هم برای تیم. این بهترین کاری است که اکنون می توانم انجام بدهم.

یعنی پرونده حضورت در تیمی غیر از روستوف هنوز بسته نشده است؟

نه برای آینده هنوز چیزی مشخص نیست. همانطور که قبلا هم گفته ام پیشنهادی از لیورپول یا تیمهای دیگر که نامشان مطرح شده ندارم. با این حال سعی می کنم بهترین تصمیم را در زندگی فوتبالیم بگیرم.

از تیم ملی خبر داری؟

بله، خبرها و بعضی حرفها علیه تیم ملی را می شنوم و فقط ناراحت می شوم. متاسفانه در شرایطی که باید همه شرایط برای تیم ملی فراهم باشد و در نهایت آرامش تیم ملی بتواند به روزهای مهم و حیاتی ماههای آینده فکر کند، وضعیت بدی ایجاد شده است. به نظرم در این بین نقش یکسری از افراد و مسوولان برای ایجاد آرامش پررنگتر است. اگر الان مشکلات را حل کنیم، می شود به آینده امیدوار بود اما اگر قرار باشد وضعیت همین باشد که می بینیم این موضوع فقط باعث خوشحالی رقبایمان می شود. 

اتفاقا این موضوعی است که باید با توجه به بازتاب مشکلات ایجاد شده در رسانه های خارجی آن را به خوبی تحلیل کنیم.

دقیقا. نباید طوری با تیم ملی برخورد شود که باعث خوشحالی حریفان مان شود. شما به حرفهایی که علیه تیم ملی و سرمربی تیم ملی مطرح می شود، نگاه کنید. نمی شود به همین راحتی چشم روی زحماتی که کشیده شده بست و تیم ملی را فراموش کرد. به نظرم بازتاب حرفهایی که علیه تیم ملی و کی روش در رسانه های عربی به وجود آمده یعنی تضعیف جایگاه تیم ملی و سرمربی تیم و این در هر حال با منافع ملی در تضاد است. باید این را به عنوان یک زنگ خطر بدانیم. اصلا باورکردنی نیست که  تیم ملی به یکباره و ناگهانی برنامه هایش را عوض کرده باشد. برنامه ای که کادر فنی تیم ملی تدارک دیده، برنامه ای است که تا الان به خوبی جواب داده و با همین برنامه اکنون تیم ملی سالهاست بهترین تیم آسیاست و بدون باخت و بدون گل خورده در صدر جدول گروه خود قرار دارد. طبیعی است که تیم ملی چون تامین کننده منافع فوتبال ایران است باید مثل همه تیمهای ملی دیگر دنیا در اولویت باشد.

 از آن طرف هم باشگاهها به دنبال منافع خود و راضی کردن هوادارانشان هستند.

به نظرم جمع کردن این منافع اصلا ضدیتی با هم ندارد. همینطور که تاکنون تیم ملی موفق بوده و لیگ هم با برنامه ریزی خوب کارش را جلو برده و لیگ خوبی را می بینیم، نشان دهنده این است که از این به بعد هم با اولویت بودن برنامه های تیم ملی می شود کار را جلو برد. فکر نمی کنم کسی منکر این باشد که تیم ملی در اولویت است و این را همه در مصاحبه هایشان می گویند، پس باید در عمل هم این اتفاق بیفتد. اصولا کسی در دنیا تیمهای ملی را با تیمهای باشگاهی مقایسه نمی کند چرا که آبروی تیم ملی آبروی یک ملت است. به هر حال من هم به عنوان عضوی از خانواده فوتبال نگران تیم ملی هستم و این حق را برای خودم قائلم که درباره این نگرانی صحبت کنم. امیدوارم کسانی که در ورزش و فوتبال مسوولیت دارند، راه حلی را پیدا کنند تا تیم ملی به آرامش برسد و بتوانیم روزهای باقی مانده تا دیدارهای مهم برابر قطر و چین را هم به سلامت بگذرانیم./خبرآنلاین

پاسخی بگذارید