تاریخ: ۱۴:۱۰ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
نام نویسنده: sobhan

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ۷۰ درصد پول ما از حق پخش تلویزیون است و بنا به دلایلی این درصد را در اختیار نداریم و با ۳۰ درصد باید کل فوتبال را اداره کنیم. به گزارش مازنداسپرت ؛ و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در نشست با روسای کمیته جوانان استان‌ گفت: از حضور […]

مهدی تاج

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ۷۰ درصد پول ما از حق پخش تلویزیون است و بنا به دلایلی این درصد را در اختیار نداریم و با ۳۰ درصد باید کل فوتبال را اداره کنیم.

به گزارش مازنداسپرت ؛ و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، مهدی تاج در نشست با روسای کمیته جوانان استان‌ گفت: از حضور شما در این نشست تشکر می‌کنم. بدون شک این نوع جلسات در فدراسیون فوتبال باید جدی‌تر گرفته شود و کار درست و اجرای برنامه دقیق از چنین نشست‌هایی شروع می‌شود. امیدوارم این جلسات ادامه‌دار باشد تا بتوانیم در مسیر اجرای صحیح برنامه‌ها گام برداریم و موفق شویم.

وی در ادامه خطاب به حاضران در نشست تاکید کرد: کارخانه بازیکن‌سازی از مدارس فوتبال و کمیته جوانان شکل می‌گیرد. کمیته جوانان با اطلاعات به روز از مسائل فوتبال دنیا برنامه‌های خود را پیگیری می‌کند و این امر  به فوتبال ایران کمک می‌کند تا از قافله عقب نباشیم. ادعای ما این است که بهترین تیم آسیا هستیم و برنامه‌های‌مان باید به بهترین شکل پیش برود. در رده جوانان و نوجوانان بین برترین‌های آسیا هستیم و جواز حضور در جام جهانی را گرفته‌ایم. بر همین اساس باید آماده شویم تا با اجرای درست برنامه‌های دقیق همچنان مقتدر باشیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: بخش استعدایابی، جوانان، بحث مدارس فوتبال و بودجه یکی از مهمترین اهداف ما است که با برنامه‌ریزی دقیق سعی در روند رو به رشد فوتبال داشته باشیم. برای اینکه موفق عمل کنیم نیازمند بودجه متناسب با برنامه‌های خود هستیم. اگر بهترین برنامه‌ها وجود داشته باشد اما بودجه کافی در اختیار نداشته باشیم، کار سختی در پیش داریم. بر همین اساس از شما تشکر می‌کنم که با محدودیت‌هایی که دارید به این مرحله رسیده و برنامه‌های خود را در بخش فوتبال پایه، جوانان و مدارس فوتبال به خوبی اجرا کرده‌اید.

وی تصریح کرد: اگر برنامه ریزی صورت بگیرد و بودجه کافی در اختیار نباشد برای اجرای برنامه‌ها با مشکل مواجه خواهیم شد. به عنوان مثال یک تاکسی ۱۰ هزار تومان در روز درآمد دارد. اگر اعلام کنند که ۷۰ درصد مسافران باید از خدمات رایگان بهره ببرند و ۳۰ درصد درآمد داشته باشید، چه کار خواهید کرد؟ بی شک در یک مقطع متوقف می‌شوید. ماجرای فوتبال ما نیز همین است. ۷۰ درصد پول ما از حق پخش تلویزیون است و بنا به دلایلی این درصد را در اختیار نداریم و با ۳۰ درصد باید کل فوتبال را اداره کنیم. این اتفاق در فوتبال دنیا رخ نمی‌دهد.

رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: خوشبختانه در لایحه بودجه این مسئله دیده شده و امیدواریم اجرای قانون، کمک به روند رو به رشد فوتبال کند. اگر برخی از ماموریت‌های فوتبال متوقف می‌شود به خاطر کمبود درآمدها است. از اینکه شما توانسته‌اید برنامه‌های خود را با محدودیت‌های موجود اجرا کنید، جای تشکر و تقدیر دارد.

تاج اضافه کرد: کارخانه بازیکن سازی، مجموعه تربیت و پرورش استعدادیاب‌ها در جمع همین افرادی است که اکنون در این نشست حضور دارند. اگر شما امروز خوب فکر نکنید پس نمی‌توان انتظار فردای خوبی برای فوتبال را داشته باشید. معتقدم مسابقات را باید منطقه‌ای کرد. استعدایابی براساس مناطق باشد، بازیکنان باید سواد و دانش داشته باشند. تعیلم و تربیت الویت اول ما برای بازیکنان باشد تا فوتبالیست شدن و قطعا بازیکن تحصیل کرده مطمئنا در فوتبال موفق خواهند بود. اگر موارد فوق را در نظر داشته و طبق آن پیش برویم می توانیم موفق‌تر از گذشته عمل کنیم. همچنین ارزان کردن فوتبال از دیگر مواردی است که باید به آن توجه ویژه داشت و وظیفه مهم ما محسوب می‌شود. فوتبال ارزان و زمین خاکی‌هایی که در گذشته وجود داشت باعث شد تا بازیکنان خوبی تربیت شود و فوتبال ایران در مسیر رشد و توسعه قرار بگیرد. پرورش استعدادها از دیگر برنامه‌هایی است که باید به دقت آن را اجرا کنیم.

وی در پایان گفت: خوشبختانه در مسابقات لیگ شاهد جوانگرایی بودیم. امری که ابتدا با مقاومت از سوی برخی مواجه شد اما اکنون شاهد لیگی جوان و پر بار هستیم و پاسخ ماه‌ها تلاش خود را گرفتیم. ضمن اینکه تیم ملی جوانی را در اختیار داریم. موتور محرکه و توسعه فوتبال در دست شما است. اگر شما خوب کار نکنید آینده موفقی نخواهیم داشت. از شما می‌خواهم تلاش خود را بیش از پیش بکار گیرید تا بتوانیم به اهداف خود که همانا موفقیت فوتبال ایران در رده های مختلف است، برسیم./تسنیم

پاسخی بگذارید