تاریخ: ۱۳:۳۵ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۵
نام نویسنده: sobhan

  ورزش > فوتبال جهان – حتی وجود باشگاه‌های بزرگی مثل رئال مادرید و بارسلونا هم نتوانسته لالیگا را به پردرآمدترین لیگ اروپا تبدیل کند.   به گزارش مازنداسپرت ؛؛ آماری به تازگی منتشر شده که نشان می دهد لالیگا در مقایسه با بوندس لیگای آلمان و لیگ برتر انگلیس جایگاه پایین تری را در بحث درآمدزایی […]

 

ورزش > فوتبال جهان – حتی وجود باشگاه‌های بزرگی مثل رئال مادرید و بارسلونا هم نتوانسته لالیگا را به پردرآمدترین لیگ اروپا تبدیل کند.

 

به گزارش مازنداسپرت ؛؛ آماری به تازگی منتشر شده که نشان می دهد لالیگا در مقایسه با بوندس لیگای آلمان و لیگ برتر انگلیس جایگاه پایین تری را در بحث درآمدزایی و بلیت فروشی دارد. باشگاه های لالیگا در شش سال اخیر به طور میانگین ۲۷  میلیون یورودرآمدزایی داشته اند.

لالیگا با درآمد بیش از ۲ میلیارد یورو پائین تر از بوندسلیگا و لیگ برتر انگلیس است. از نظر بلیط فروشی هم لالیگا با ۴۱۹ میلیون یورو سوم است.

رئال و بارسا در فوتبال اروپا از نظر درآمد رکورد دار هستند. دستمزد بازیکنان در لالیگا در مجموع ۱۲۳۸ میلیون یوروست که انگلیس، فرانسه و ایتالیا از نظر نسبت دستمزد به درآمد در جایگاه بالاتری نسبت به اسپانیا قرار دارند. رئال و بارسا بیش از ششصد میلیون یورو در هر سال درآمد دارند.

اما با وجود درآمد بالای این دوباشگاه به دلیل اینکه سرمایه و قدرت در فوتبال اسپانیا به خوبی تقسیم نشده و سایر باشگاه ها به اندازه رئال و بارسا درآمد ندارند لیگ اسپانیا رتبه پایین تری نسبت به دو لیگ متوازن و متعادل آلمان و انگلیس دارد/خبرآنلاین

پاسخی بگذارید