تاریخ: ۱۴:۳۷ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۶
نام نویسنده: sobhan

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: هرم شناسایی و تربیت استعدادها در فوتبال ایران معکوس است.   به گزارش “مازنداسپرت” امیرحسین پیروانی اظهار کرد: با توجه به میزبانی مشهد از این مسابقات، دغدغه این را داشتیم که با انجام تمرینات در تهران نتوانیم از امتیاز میزبانی استفاده کنیم اما خوشبختانه با برگزاری اردوی مشهد با […]

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: هرم شناسایی و تربیت استعدادها در فوتبال ایران معکوس است.

 

به گزارش “مازنداسپرت” امیرحسین پیروانی اظهار کرد: با توجه به میزبانی مشهد از این مسابقات، دغدغه این را داشتیم که با انجام تمرینات در تهران نتوانیم از امتیاز میزبانی استفاده کنیم اما خوشبختانه با برگزاری اردوی مشهد با شرایط آشنا شده و امیدواریم علاقمندان به فوتبال ما را در این شهر تنها نگذارند.

وی ادامه داد: در مدت اردوی ۱۵ روزه خود ۴ دیدار تدارکاتی با تیم‌های ملی سوریه و عراق خواهیم داشت. با توجه به اینکه فوتبال تیم های عربی تقریبا نزدیک به هم است و براساس تخریب تاکتیک حریف عمل میکنند، و اینکه حریفان ما در مرحله نخست اردن، کویت و نپال هستند این بازی های تدارکاتی کمک زیادی به ما میکنند.

پیروانی با اشاره به اینکه ۴۵ روز تا آغاز این مسابقات زمان باقی مانده تصریح کرد: ۱۰ مهر در مشهد باید مقابل نپال به میدان برویم، ۱۲ و ۱۴ مهر نیز مقابل اردن و کویت بازی خواهیم کرد.

وی درباره شرایط تیمش عنوان کرد: تیم شرایط خوبی دارد و حدودا ۸۰ تا ۹۰ درصد شاکله تیم را شناختیم. پراکندگی خوبی در تیم داریم و از اکثر استان‌های فوتبال‌خیز در آن حضور دارند و همه آنها جویا نام و با انگیزه هستند.

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان خاطرنشان کرد: در حال حاضر صادق نیک‌فر و محمدرضا کاوه ۲ بازیکن مشهدی تیم هستند. البته با صحبت‌هایی که با رئیس هیات فوتبال خراسان رضوی انجام گرفت قرار شد شاهد دیداری تدارکاتی از تیم منتخب خراسان باشیم و با دیدن بازی بازیکنان استان بتوانیم در بعضی پست‌ها نیاز خود را تامین کنیم.

وی ادامه داد: شناخت کافی و کاملی از حریفان نداریم، رده جوانان و نوجوانان با این مشکل روبروست که سال بعد حدود ۸۰ درصد یک تیم تغییر می‌کند و نمی‌توان آنالیز و شناخت درستی از بازیکنان داشته باشیم و تنها براساس سبک و سیاق بازی و تفکر سرمربی آن به جلو خواهیم رفت.

پیروانی درخصوص شانس صعود نماینده ایران به مرحله دوم مسابقات تصریح کرد: در فوتبال چیزی قابل پیش بینی نیست، کویت در یک دوره بهترین تیم انتخاب شده و تیم های اردن و نپال نیز با اینکه کسی بر روی آن حساب نمی کند ولی توانسته اند با کمک AFC به کشورهای در حال توسعه رشد خوبی داشته باشند. با این حال اگر اتفاق غیرمترقبه‌ای پیش نیاید، تمام تلاشمان را می‌کنیم تا به عنوان تیم اول گروه صعود کنیم و در خود را برای مرحله بعد و رویارویی با تیم‌هایی مانند کره، ژاپن، قطر آماده کنیم.

وی در خصوص وضعیت تیم‌های پایه کشور عنوان کرد: متاسفانه ارزیابی من مثبت نیست، توجه به فوتبال پایه در مقابل فوتبال قهرمانی قابل قیاس نیست. همیشه بدترین زمان تمرین به تیم های پایه اختصاص می باید و زمین نامطلوب را برای تمرینات تیم های پایه در نظر می‌گیرند. اکثرا در بعد مالی نگاهی به تیم های پایه نمی شود و مربیان بزرگ و تاثیرگذار با توجه به نبود قراردادهای آنچنانی به فوتبال پایه ورود نمی کنند. در حالی که تیم های پایه نیازمند حضور چنین افرادی هستند. همیشه استعدادیابی مثل چماق روی ورزش و فوتبال زده شده است ولی موفق نبوده‌ایم.

پیروانی عنوان کرد: هرم شناخت و پرورش استعدادها در فدراسیون فوتبال برعکس است، فدراسیون در رده های مختلف بازیکن می سازد، تیم می دهد و بعد باشگاه های فوتبال ما از این بازیکنان استفاده می کنند به طوری که شاهد هستیم در حال حاضر ۸ بازیکن ما در لیگ برتر حضور دارند. در حالی که ما باید از آکادمی ها و بازیکنان جوان تیم ها برای تقویت تیم ملی استفاده کنیم.

وی افزود: تنها ۴ باشگاه فوتبال ما مانند فولاد و سپاهان دارای آکادمی هستند و به پرورش استعدادها عمل می کنند. اما کسی پرسیده چرا خبری از آکادمی پرسپولیس و استقلال نیست و با هزینه‌های میلیاردی که می‌کنند چه میزان در رده جوانان و نوجوانان فعالیت کرده‌اند؟

سرمربی تیم ملی فوتبال جوانان گفت: حالا که بازیکنان ما جذب تیم‌های لیگ برتری شده‌اند می‌ترسیم باشگاه‌ها با ما همکاری نکنند و بازیکنان را در اختیارمان قرار ندهند. اما اینکه در لیگ حضور دارند شرایط ویژه‌ و خوبی است و می توانند در کنار مربیان و بازیکنان بزرگ تجارب خوبی کسب کنند و دیگر بازیکنان تیم ملی جوانان منتقل کنند.

 

منبع:ورزش۳

 

 

 

پاسخی بگذارید