تاریخ: ۱۶:۵۷ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
نام نویسنده: sobhan

وزیر سابق ورزش روسیه به درخواست ۱۹ کشور برای محرومیت روس‌ها از میادین بین‌المللی واکنش نشان داد. به گزارش مازنداسپرت ؛ویتالی موتکو معاون نخست وزیر روسیه و وزیر ورزش سابق این کشور نسبت به درخواست آژانس ملی مبارزه با دوپینگ ۱۹ کشور واکنش نشان داد. این کشورها خواستار محرومیت روسیه از تمامی مسابقات بین‌المللی از […]

خبرگزاری فارس: واکنش معاون نخست‌وزیر روسیه به محرومیت از مسابقات بین‌المللی

وزیر سابق ورزش روسیه به درخواست ۱۹ کشور برای محرومیت روس‌ها از میادین بین‌المللی واکنش نشان داد.

به گزارش مازنداسپرت ؛ویتالی موتکو معاون نخست وزیر روسیه و وزیر ورزش سابق این کشور نسبت به درخواست آژانس ملی مبارزه با دوپینگ ۱۹ کشور واکنش نشان داد.

این کشورها خواستار محرومیت روسیه از تمامی مسابقات بین‌المللی از جمله جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ بودند. همچنین آنها خواستار حضور ورزشکاران روس به عنوان ورزشکار آزاد در میادین هستند.

موتکو که از سمت خود به عنوان وزیر ورزش روسیه در اکتبر کناره‌گیری کرده بود اتفاقات اخیر را کاملا سیاسی دانست و تاکید کرد این اتفاقات حملات عمدی است.

وی در این باره اظهار داشت: سازمان‌های مبارزه با دوپینگ فقط سازمان مبارزه با دوپینگ هستند! آنها باید از ورزشکاران کشور خودشان مراقبت کنند و حق دخالت در امور سیاسی را ندارند.

موتکو ادامه داد: گزارش مک‌لارن سندی برای صدور چنین بیانیه‌هایی نیست. البته بسیار عادی است که ورزشکاران روس سرزنش شوند./فارس

پاسخی بگذارید