تاریخ: ۱۶:۱۵ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
نام نویسنده: sobhan

کمیته بین‌المللی پارالمپیک نام ملی‌پوش فوتبال پنج نفره کشورمان را در جمع «ورزشکاران تماشایی» این رشته قرار داد. به گزارش مازند اسپرت،  سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک از دو روز قبل کار معرفی ورزشکاران شاخص از ۲۲ رشته پارالمپیک تابستانی را آغاز کرده است. در این طرح قرار است ۲۳۰ ورزشکاری که از سال ۲۰۱۷ تا […]

بهزاد زادعلی‌اصغر

کمیته بین‌المللی پارالمپیک نام ملی‌پوش فوتبال پنج نفره کشورمان را در جمع «ورزشکاران تماشایی» این رشته قرار داد.

به گزارش مازند اسپرت،  سایت کمیته بین‌المللی پارالمپیک از دو روز قبل کار معرفی ورزشکاران شاخص از ۲۲ رشته پارالمپیک تابستانی را آغاز کرده است. در این طرح قرار است ۲۳۰ ورزشکاری که از سال ۲۰۱۷ تا بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌توانند خبرساز باشند، معرفی شوند.

برخی  از این ورزشکاران که در طرح «ورزشکاران تماشایی» معرفی می‌شوند، جوانانی هستند که تا بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ پیشرفت خواهند کرد و استعدادهای آنها شکوفا می‌شود. تعدادی نیز از افرادی هستند که پیش از این مدال‌آور و افتخار‌آفرین بوده‌اند.

در روز نخست این طرح ورزشکاران رشته‌های تیراندازی با کمان و راگبی و در روز دوم رشته‌های بوچیا و دوچرخه‌سواری معرفی شدند. امروز نیز ۶ ورزشکار از فوتبال پنج نفره و ۱۱ ورزشکار از رشته تنیس با ویلچر معرفی شدند.

در بین افراد حاضر در لیست فوتبال پنج نفره نام بهزاد زاد‌علی‌اصغر از کشورمان دیده می‌شود.

در مطلب مربوط به این بازیکن، با اشاره به درخشش تیم کشورمان در پارالمپیک ۲۰۱۶ ریو، عنوان شده که ایران اولین کشور آسیایی است که توانسته در فوتبال پنج نفره پارالمپیک به مدال برسد./تسنیم

پاسخی بگذارید