تاریخ: ۱۶:۱۳ :: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲
نام نویسنده: sobhan

رئیس دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال گفت: از تمام داوران که با تمام توان حضور فعالی در سمینار دانش‌افزایی داوران لیگ برتر داشتند تشکر می‌کنم و قطعا در نیم فصل دوم شاهد حضور قوی‌تر آنان خواهیم بود. به گزارش مازند اسپرت، و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسن کامرانی‌فر درباره برگزاری سمینار دانش‌افزایی داوران لیگ […]

حسن کامرانی‌فر

رئیس دپارتمان داوران فدراسیون فوتبال گفت: از تمام داوران که با تمام توان حضور فعالی در سمینار دانش‌افزایی داوران لیگ برتر داشتند تشکر می‌کنم و قطعا در نیم فصل دوم شاهد حضور قوی‌تر آنان خواهیم بود.

به گزارش مازند اسپرت، و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، حسن کامرانی‌فر درباره برگزاری سمینار دانش‌افزایی داوران لیگ برتر گفت: این دوره برای اولین بار با حضور ۲۴ داور و ۴۸ کمک داور خارج از تهران برگزار شد و سعی کردیم این کلاس دانش افزایی داوران را  نزدیک به استانداردهای فیفا و AFC  انجام دهیم.

وی تصریح کرد: به تمامی داوران یک هارد اکسترنال که حاوی آخرین اطلاعات کامل آموزش داوری فیفا و AFC در زمینه های قوانین، آمادگی جسمانی و ریکاوری اهدا شد. همچنین آنها مجهز به لباس فصل سرما شدند و به زودی ساعت‌های پولار نیز در اختیار داوران قرار خواهد گرفت.

رئیس دپارتمان داوری در خصوص عملکرد شرکت کنندگان گفت: در این سمینار ۴ روزه ما کلاس را در دو بخش تئوری و عملی و تئوری به صورت متفاوت نسبت به گذشته دنبال کردیم. در قسمت تئوری با بررسی ۹۰۰۰ دقیقه DVD مسابقات لیگ برتر در نیم فصل اول تمامی صحنه‌هایی که در آن داوران تصمیمات درست و اشتباه گرفته بودند را گلچین و به آنها نشان داده شد تا داوران برای شروع بهتر در نیم فصل دوم آماده شوند. همچنین از تمام داوران که با تمام توان خود حضور فعالی در این دوره داشتند تشکر می‌کنم، قطعا در نیم فصل دوم  شاهد حضور قوی‌تر آنان در داخل زمین خواهیم بود.

کامرانی افزود: در قسمت عملی هم تمام شرایط مسابقه فوتبال را برای داوران فراهم کردیم تا آنها روی صحنه‌ها تصمیم بگیرند. در روز دوم نیز از همه داوران تست آمادگی جسمانی طبق معیارهای فیفا و AFC گرفتیم که جز یک تیم داوری (یک داور و دو کمک داور) همگی موفق به گذراندن تست های آمادگی جسمانی شدند.

وی در پایان ضمن تشکر از فدراسیون و منطقه آزاد کیش گفت: از مسئولان فدراسیون که شرایط برگزاری کلاس را در جزیره کیش فراهم کردند، تشکر می‌کنم. همچنین از مسئولان منطقه آزاد کیش که امکانات مناسبی در اختیار ما قرار دادند تشکر ویژه ای دارم و بدون تردید برگزاری این دوره خارج از تهران قدم مناسبی در این زمینه به شمار می رود./تسنیم

پاسخی بگذارید