تاریخ: ۱۷:۳۶ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۵
نام نویسنده: sobhan

کیمیا علیزاده با عبور از سد بزرگان جهان توانست عنوان قهرمانی مسابقات گرندپریکس ۲۰۱۵ روسیه را به خود اختصاص دهد.   به گزارش “مازنداسپرت“، در آخرین روز مرحله اول مسابقات گرندپریکس در سال ۲۰۱۵، کیمیا علیزاده،نماینده تکواندو بانوان ایران با شکست تمام رقبای خود در اولین سال حضورش در این مسابقات موفق به کسب مدال […]

کیمیا علیزاده با عبور از سد بزرگان جهان توانست عنوان قهرمانی مسابقات گرندپریکس ۲۰۱۵ روسیه را به خود اختصاص دهد.

 

به گزارش “مازنداسپرت“، در آخرین روز مرحله اول مسابقات گرندپریکس در سال ۲۰۱۵، کیمیا علیزاده،نماینده تکواندو بانوان ایران با شکست تمام رقبای خود در اولین سال حضورش در این مسابقات موفق به کسب مدال ارزشمند طلا شد.

او در مسیر مدال طلا رقبایی از چین تایپه (نایب قهرمان جهان ۲۰۱۵)، انگلیس (دارنده مدال برنز جهان ۲۰۱۵) را ۲ بر صفر شکست داد و در مرحله یک چهارم نهایی در یک پیکار سخت به مصاف قهرمان جهان در سال ۲۰۱۵ رفت که در پایان این این علیزاده بود که توانست “جیوم لیم” کره‌ای را ۲۲ بر ۱۰ و با اختلاف ۱۲امتیاز از پیش رو بردارد و راهی مرحله نیمه‌نهایی شود.

تکواندوکار وزن ۵۷- کیلوگرم کشورمان در ادامه رو در روی “مارتینا زوبسیک” از کرواسی (دارنده مدال برنز المپیک پکن ۲۰۰۸) قرار گرفت که در پایان ۸ بر ۴ برنده از شیاپ چانگ خارج شد و راهی مرحله فینال شد.

او در مرحله پایانی این رقابت‌ها یکبار دیگر مقابل “جید جونز” انگلیسی، دارنده مدال طلا المپیک لندن و بهترین تکواندوکار زنان در سال ۲۰۱۴ قرار گرفت که توانست در راند طلایی به برتری دست پیدا کند و با شایستگی بر سکوی قهرمانی بایسند.

علیزاده با کسب این مدال ارزشمند، ۴۰ امتیاز را به سبد اندوخته‌های خود در رنکینگ المپیک وزن دوم زنان اضافه کرد. تیم ملی تکواندوی زنان کشورمان با ۳ هوگوپوش در این رقابت‌ها حضور داشت که شکرانه ایزدی و اکرم خدابنده در روز اول این رقابت‌ها از کسب مدال بازماندند.

 این مدال علیزاده ازش زیادی دارد چرا که دارندگان مدال طلا ۴۰ امتیاز، دارندگان مدال نقره ۲۴ امتیاز و دارندگان مدال برنز ۱۴٫۴ امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی‌شان در راه کسب سهمیه المپیک، بدست آوردند.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید