تاریخ: ۸:۰۸ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۵
نام نویسنده: sobhan

رئیس کمیته انضباطی درباره نشست خود با رئیس فدراسیون و مسئولان سازمان لیگ برتر گفت: این نشست به منظور بررسی وضعیت تیم‌های بدهکار در لیگ دسته یک تشکیل شد. به گزارش مازند اسپرت ؛ اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی گفت: با علی کفاشیان، مهدی تاج، غلامرضا بهروان، حیدر بهاروند و فریبرز محمودزاده بعدازظهر امروز جلسه‌ای […]

00nassajiرئیس کمیته انضباطی درباره نشست خود با رئیس فدراسیون و مسئولان سازمان لیگ برتر گفت: این نشست به منظور بررسی وضعیت تیم‌های بدهکار در لیگ دسته یک تشکیل شد.

به گزارش مازند اسپرت ؛ اسماعیل حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی گفت: با علی کفاشیان، مهدی تاج، غلامرضا بهروان، حیدر بهاروند و فریبرز محمودزاده بعدازظهر امروز جلسه‌ای را تشکیل دادیم و در آستانه دو روز مانده به برگزاری رقابتهای لیگ یک، راجع به نحوه اجرای آرای کمیته انضباطی درباره باشگاه‌های بدهکار به بحث و تبادل نظر پرداختیم. همانطور که انتظار می‌رفت، اعضای جلسه به اتفاق آرا به این نتیجه رسیدند که در لیگ یک تیم های بدهکار باید قبل از شرکت در اولین مسابقه فصل جاری، حداقل نیمی از بدهکاری های خود را پرداخت کنند. در غیر اینصورت مقامات اجرایی سازمان لیگ، کارت شرکت در مسابقات تیم های بدهکار را تحویل نخواهند داد و در نتیجه تیم های مذکور قادر به شرکت در مسابقات نخواهند بود.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: تا زمان برگزاری این جلسه، ۹ تیم لیگ یک مشکل پرداخت بدهی دارند که در ۴۸ ساعت باقیمانده به شروع مسابقات، ۹ تیم فوق باید حداقل نصف بدهی خود را پرداخته و یا به همین میزان رضایت از طلبکاران اخذ کنند. این ۹ باشگاه به دو گروه زیر تقسیم شده اند: در گروه اول تیم های نفت مسجد سلیمان با ۱۵ میلیون تومان بدهی به ۲ نفر، تیم گیتی پسند اصفهان با ۳۵ میلیون تومان بدهی به یک نفر، پارسه ۹۰ ایرانیان با ۱۵۵ میلیون تومان بدهی به ۳ نفر و شهرداری تبریز با ۳۶۰ میلیون تومان بدهی به ۹ نفر هستند که به نظر می رسد هرکدام از این باشگاهها با پرداخت نیمی از مبالغ می توانند کارت شرکت در مسابقات خود را دریافت کنند.

وی افزود: در گروه دوم نیز تیم های پاس همدان با ۳ میلیارد و ۹۱۸ میلیون تومان بدهی به ۶۸ نفر، نساجی مازندران با ۲ میلیارد و ۶۷ میلیون تومان بدهی به ۴۳ نفر، آلومینیوم هرمزگان با یک میلیارد و ۴۷۸ میلیون تومان بدهی به ۲۶ نفر، ایرانجوان بوشهر با یک میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان به ۳۴ نفر وجود دارند که کارشان دشوارتر از گروه اول است و هرکدام از این تیم ها در ۴۸ ساعت باقیمانده باید حداقل نصف مبلغ بدهکاری خود را پرداخت کرده و یا به همان اندازه از طلبکاران رضایت و تسویه حساب ارائه کنند.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: مابقی تیم های لیگ دسته یک مشکلی ندارند و اگر چه به نظر می رسد برخی باشگاههای لیگ یک شاکیانی دارندکه پرونده آنها در استانهای مربوطه در حال رسیدگی است، اما با توجه به تغییر آیین نامه انضباطی در مرداد ماه ۱۳۹۳، مطمئنا اگر راجع به بدهکاری جدید آن باشگاه‌ها دراستان‌های خودشان، رای صادر شود و قطعی باشد، با توجه به قانون جدید در آینده، شاهد کسر امتیاز از باشگاه‌ها خواهیم بود. این حکم برای جلوگیری از فعالیت تیم‌ها در لیگ برتر و سایر لیگ‌ها، امسال اجرا می‌شود و با توجه به احکام قطعی شده در سنوات گذشته، با آیین نامه قبلی صورت می‌گیرد.

حسن زاده در ادامه بیان کرد: امیدوارم مدیران و مقامات ۴ باشگاه پاس همدان، نساجی مازندران، آلومینیوم هرمزگان و ایرانجوان بوشهر تمام سعی و تلاش خود را به عمل آورده و با کمک از مقامات مسئول در استان‌ها و مسئولین دلسوز ورزش استانها با پرداخت حداقل نیمی از بدهکاری خود قبل از بازی اول، مجوز حضور در مسابقات را بگیرند و برای پرداخت مابقی بدهکاری نیز متعهد شوند تا پایان فصل جاری، تسویه حساب کنند. معتقدم انصاف نیست باشگاهی که مبالغ قابل توجهی بدهکاری دارد و مجددا برای جذب برخی از بازیکنان، مبالغ میلیاردی به بدهکاری باشگاه‌های خود بیفزایند. اگر هرکدام از این باشگاه‌های بدهکار به اندازه هزینه یک بازیکن درجه یک یا دو، بازیکنان کم هزینه‌تری را به خدمت بگیرند و مابقی پول خود را برای بدهکاری کنار بگذارند هم مشکل بدهکاری شان حل می‌شود و هم آرای کمیته انضباطی با توجه به قوانین و مقررات فوتبال اجرا می‌شود. ضمن اینکه باشگاه‌های لیگ یک بدون پرداختن بدهی و تراز مالی مثبت خود، قصد موفقیت و ورود به لیگ برتر را دارند، جای تعجب دارد چرا که قوانین و مقررات از جمله ضوابط AFC، اجازه نمی‌دهد یک باشگاه که در قالب شرکت تجارتی فعالیت می‌کند، با تراز مالی منفی به فعالیت‌های خود بپردازد.

وی گفت: در هر صورت اجرای احکام مربوط به بدهکاری‌ها با قاطعیت در تمام لیگ‌ها و با همت مقامات فدراسیون و سازمان لیگ محقق شده و ما از این بابت از همه مسئولین تشکر می کنیم. در لیگ برتر با دستورالعملی که مصوب شده بود از محل درآمد باشگاه‌های بدهکار، مبالغ فراهم شده که از امروز طلبکاران با مراجعه به کمیته انضباطی کتبا به سازمان لیگ مراجعه و طلب خود را دریافت کنند. در لیگ یک هم مطمئنا این آرا با قاطعیت اجرا می شود و همانطوری که در بالا توضیح دادم، بدهکاران تا روز مسابقه مهلت دارند تا نسبت به پرداخت بدهی و اخذ مجوز بازی اقدام کنند.

رئیس کمیته انضباطی در پایان درباره گزارش‌های هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر گفت: اگر چه برخی از حوادث هفته سوم از طریق جراید را به طور مستقیم رصد کرده‌ایم اما تاکنون گزارش مقامات رسمی واصل نشده است. در این زمینه از مسئولین سازمان لیگ خواسته ایم که اولا در ارسال سریع گزارش‌ها به نمایندگان فدراسیون توصیه لازم را کرده و ثانیا انتظار داریم مقامات مسئول نیز در انعکاس همه حوادث و اتفاقات فوتبال با جزئیات کامل اقدام کنند.

پاسخی بگذارید