تاریخ: ۸:۳۳ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۴
نام نویسنده: sobhan

مازند اسپرت – شعبان وفایی نژاد:با توجه به تاکیدات وزارت کشور تیم ‌داری برای شهرداری‌ها ایجاد مشغله کرده وشهرداری ها می‌تواند به جای پرداخت هزینه‌های گزاف دراین زمینه با ساخت سالن‌های ورزشی و تقویت ورزش درمحلات ، ارائه خدمات عمومی و رفاهی بیشتر به جوانان ضمن ایجاد رضایتمندی، موجب افزایش سرانه ی ورزشی در شهر […]

111مازند اسپرت – شعبان وفایی نژاد:با توجه به تاکیدات وزارت کشور تیم ‌داری برای شهرداری‌ها ایجاد مشغله کرده وشهرداری ها می‌تواند به جای پرداخت هزینه‌های گزاف دراین زمینه با ساخت سالن‌های ورزشی و تقویت ورزش درمحلات ، ارائه خدمات عمومی و رفاهی بیشتر به جوانان ضمن ایجاد رضایتمندی، موجب افزایش سرانه ی ورزشی در شهر شود.

تاکید وزارت کشوربسیار صحیح و تعریف شده میباشد چرا که تیم‌داری برای شهرداری‌ موجب غفلت و یا بی توجهی مالی از برخی مباحث عمرانی و خدماتی مهم شهر می‌شود.

زمانیکه شهرداری ساری قصد داشت در لیگ برتر فوتبال تیمداری کند ، بلافاصله از استانداری مازندران بخشنامه ای به شهرداری ابلاغ و در آن عنوان شده که برابر دستور العمل وزارت کشور هیچ یک از شهرداری های کشور حق تیمداری و تیمسازی در کلیه رشته های ورزشی به قهرمانی و یا حرفه ای ندارند.

در سویی دیگر این سوأل نیز مطرح می شود که چگونه شهرداری تبریز در لیگ قهرمانی فوتبال کشور و یا شهرداری بندرعباس در مسابقات لیگ یک فوتبال و چرا شهرداری گرگان در لیگ برتر بسکتبال تیمداری می کنند اما این مسئله برای شهرداری های مازندران غیرقانونی تلقی شده و این نهادهای مردمی در استان باید تابع ظوابط مطرح شده باشند ؟

مسئله تبعیضی که در این بین وجود دارد را چگونه باید واکاوی کرد ؟ این رویکرد باعث شده تا جامعه ورزشی مازندران هم نتوانند از حمایت های شهرداری ها بهره مند باشند تا یکی از پتانسیل های مناسب برای توسعه امر ورزش در شهرهای مازندران از دست برود .

نگارنده معتقد است هر چند نگرش شهرداری ها در حمایت از ورزش و ادارات تابعه استانی و فدراسیونهای ورزشی خواهد بود ، اما قطعاً دستگاههای دولتی و غیر دولتی به تنهایی قادربه توسعه در این بخش نمی باشند و باید اذعان داشت که قانون با توجه به تاکیدات وزارت کشور، تیم‌ داری برای شهرداری‌ها را منع و مغایر با تعریف دستگاه دانسته و اجرای آن منحصر به چند شهرداری خاص نیست و شامل همه شهرداری های کشور است .

پاسخی بگذارید