تاریخ: ۱۸:۳۷ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
نام نویسنده: sobhan

افتخار آفرینی دختران و پسران قائمشهری و بابلی در مسابقات شطرنج ۲۱۰۵ آسیا در کره جنوبی و استقبالی متفاوت از سوی مسئولان این دو شهر!!  به گزارش مازنداسپرت : تیم ملی شطرنج ایران با درخشش خیره کننده شطرنج بازان قائمشهری و بابلی خود موفق شد به مقام قهرمانی مسابقات شطرنج آسیا دست یابد.  در مسابقات […]

افتخار آفرینی دختران و پسران قائمشهری و بابلی در مسابقات شطرنج ۲۱۰۵ آسیا در کره جنوبی و استقبالی متفاوت از سوی مسئولان این دو شهر!! 

به گزارش مازنداسپرت : تیم ملی شطرنج ایران با درخشش خیره کننده شطرنج بازان قائمشهری و بابلی خود موفق شد به مقام قهرمانی مسابقات شطرنج آسیا دست یابد.

 در مسابقات شطرنج قهرمانی ۲۰۱۵ آسیا که در کشور کره جنوبی برگزار شد تیم ۲۴ نفره ایران در حالی موفق شد با ۲۰ مدال طلا و نقره و برنز به مقام نائب قهرمانی دست یابد که تیم هند با ۶۴ شطرنج باز تنها با اختلاف یک مدال طلای بیشتر موفق شد قهرمان این مسابقات شود.

و اما از جمع ۲۰ مدال کسب شده توسط تیم ایران، شطرنج بازان بابلی و قائمشهری موفق شدند ۱۱ مدال را از آن خود کنند تا ۶۰ درصد مدال ها نصیب مازندرانی ها شود.

گفتنی است، در این رقابت ها آناهیتا غلامی از قائمشهر برای اولین بار در تاریخ شطرنج مازندران موفق شد به عنوان استاد بین المللی بانوان (wim)  دست یابد تا افتخار آفرینی دختران و پسران مازندرانی در این رقابت ها پربارتر شود.

 

اسامی شطرنج بازان مازندرانی مدال آور در این رقابت ها بدین شرح است:

 

زیر ۱۴ سال:

آرین غلامی از قائمشهر                      طلا(استاندارد)، نقره (ریپید) و برنز (برق آسا)

علیرضا فیروزجائی  از بابل                    طلا (استاندارد)، طلا (ریپید)

مبینا کلانتری از بابل                             برنز (ریپید) و برنز (برق آسا)

مطهره اسدی  از قائمشهر                   طلا (برق آسا)

  زیر ۱۶ سال:

مبینا علی نسب از بابل                         طلا (برق آسا)

 

زیر ۱۸ سال:

آناهیتا غلامی از قائمشهر                     طلا (استاندارد) و برنز (ریپید)

 

گفتنی است، مراسم استقبال از شطرنج بازان مازندرانی عصر امروز در دو شهر قائمشهر و بابل برگزار شد.

 

و اما مسئول روابط عمومی هیأت شطرنج مازندران گفت: مراسم استقبال از این قهرمانان افتخار آفرین در حالی برگزار شد که از مسئولان قائمشهری هیچ خبری نبود.

مجتبی ابراهیمی در گفتگویی اظهار داشت: در مراسم استقبال از شطرنج بازان قائمشهری فقط فرشید قدیمی (رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر) و آقای محمد علینژاد( رئیس هیأت شطرنج مازندران) حضور داشتند و در اواخر مراسم نیز آقای عالیشان از اداره کل ورزش و جوانان استان تشریف آوردند و با شطرنج بازان خوش و بش کردند!!

ابراهیمی در ادامه افزود: متأسفانه اعضای شورای شهر قائمشهر و مسئولان شهرداری نه تنها در این مراسم حضور نیافتند، بلکه حتی به نامه های رئیس اداره ورزش و جوانان قائمشهر و هیات شطرنج این شهر مبنی بر نصب بنر تبریک نیز دست رد زدند تا نامهربانی را به نهایت برسانند.

وی خاطرنشان کرد: این دوستان اذعان داشتند از این پس درخواست بنر شما برای تبریک به قهرمانان این شهر به شورای شهر ترتیب اثر داده نخواهد شد!

مسئول روابط عمومی هیأت شطرنج مازندران با بیان اینکه این بی توجهی ها جای بسی تأسف دارد گفت: شهری مانند قائمشهر که فقط از سه خیابان تشکیل شده است همین امروز مراسم استقبال از ۹ مدال آور آسیائی را دو رشته شطرنج و ووشو برگزار کرد ولی فرشید قدیمی به عنوان متولی ورزش این شهر حتی برای یک بنر تبریک کسی را در کنار خود نمی بیند!

وی خاطرنشان کرد: از مدیرکل محترم اداره ورزش و جوانان مازندران انتظار داشتیم حداقل در این روز که روزی درخشان برای ورزش قائمشهر و مازندران بود برای دلخوشی این قهرمانان افتخارآفرین هم که بود در مراسم استقبال حضور می یافتند. جالب اینجاست که ایشان به همراه آقای هاشمی، دبیرکل کمیته المپیک ظهر امروز در منزل آفای امامعلی حبیبی حضور داشتند.

مجتبی ابراهیمی در ادامه افزود: امیدواریم این بی مهری ها بابت تسویه حساب های شخصی نباشد و این دوستان مصالح قهرمانانی که میلیون ها تومان برای مربی و سفر و مسابقات هزینه می کنند تا برای کشور عزیزمان افتخارآفرینی کنند را در نظر بگیرند.

 

و اما مسئول روابط عمومی هیأت شطرنج مازندران استقبال از قهرمانان بابلی توسط مسئولان و مردم این شهر را بسیار پرشور و زیبا توصیف کرد.

مجتبی ابراهیمی در ادامه افزود: در این مراسم شاهد حضور آقایان نیازآذری (نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی)، آری (رئیس اداره ورزش و جوانان بابل) محمد علینژاد (رئیس هیأت شطرنج مازندران) و چند تن از اعضای شورای اسلامی این شهر و و سایر مسئولان شهری و ورزشی بودیم و از سوی مردم ورزش دوست بابل برای این قهرمانان ارزنده کارناوال به راه افتاد که جای تقدیر دارد.

مسئول روابط عمومی هیأت شطرنج مازندران در پایان گفت: قهرمانان این دو شهر که در مسابقات آسیائی به مقام قهرمانی دست یافته بودند جمعه همین هفته باید در جشنواره سراسری کشور که مسابقات پسران در گیلان و مسابقات دختران در قزوین برگزار می شود حضور یابند.

 

 

استاد فیده آرین غلامی

http://ghaemchess.ir/wp-content/uploads/2015/08/Chess-13.jpg

 

 

 

استاد فیده آناهیتا غلامی

http://ghaemchess.ir/wp-content/uploads/2015/08/Chess-12.jpg

 

 

 

علیرضا فیروزجا

http://ghaemchess.ir/wp-content/uploads/2015/08/Chess-16.jpg

 

 

استاد فیده مطهره اسدی

 

 

 

مبینا علی نسب

http://www.mazandlig.com/image/l-%20tasavir/94/mohammad%20nemati/shatranj/ss%20(2).jpg

 

استاد فیده مبینا کلانتری

http://www.mazandlig.com/image/l-%20tasavir/94/mohammad%20nemati/shatranj/ss%20(3).jpg

پاسخی بگذارید