تاریخ: ۱۷:۰۲ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
نام نویسنده: sobhan

رئیس هیئت کشتی آمل گفت: امیرحسین حسینی کشتی‌گیر وزن ۹۶ کیوگرم تیم ملی کشتی جوانان ایران در رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان به مدال نقره دست یافت.   به گزارش مازند اسپرت ؛ قدرت‌الله نهاوندیان بیان کرد: دو کشتی‌گیر و یک مربی سازنده آملی در رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان که به میزبانی […]

010100رئیس هیئت کشتی آمل گفت: امیرحسین حسینی کشتی‌گیر وزن ۹۶ کیوگرم تیم ملی کشتی جوانان ایران در رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان به مدال نقره دست یافت.

 

به گزارش مازند اسپرت ؛ قدرت‌الله نهاوندیان بیان کرد: دو کشتی‌گیر و یک مربی سازنده آملی در رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان که به میزبانی شهر سالاوادور داباهیا کشور برزیل برگزار می‌شوند حضور دارند.

وی افزود: در روز نخست مسابقات امیرحسین حسینی که چندی قبل در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی جوانان آسیا به مدال طلا دست یافت مقابل حریفان به میدان رفت.

نهاوندیان با اعلام اینکه این کشتی‌گیر آملی در وزن ۹۶ کیلوگرم به میدان رفت، تصریح کرد: حسینی با غلبه بر حریفان خود راهی دیدار فینال شد ولی در مرحله نهایی مقابل نیکولاس کاکملاشویلی کشتی‌گیر گرجستان شکست خورد و به مدال نقره رسید.

وی بیان کرد: در این وزن کشتی‌گیرانی از کشور روسیه و هندوراس هم مشترکا سوم شدند.

وی با اشاره به برگزاری رقابت‌های چهار وزن دوم مسابقات که امشب برگزار می‌شود، تصریح کرد: علی ارسلان قهرمان آملی رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان آسیا در وزن ۶۶ کیلوگرم به دیدار رقبای خود می‌رود که این کشتی‌گیر در دور نخست با قرعه استراحت روبرو شد و در دور دوم با فلاویو فره اولر از کشور سوئیس مسابقه می‌دهد.

نهاوندیان تصریح کرد: حسن حسین‌زاده مربی سازنده کشتی فرنگی مازندران در این دوره از مسابقات به عنوان مربی تیم ملی حضور دارد.

وی در بخش دیگر صحبت‌های خود به برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی خردسالان و نونهالان قهرمانی کشور به میزبان استان لرستان در سالن ورزشی جهان‌پهلوان تختی شهرستان خرم‌آباد اشاره کرد و گفت: فردین هدایتی کشتی‌گیر باآتیه رده پایه این شهرستان با عضویت در تیم اعزامی استان مازندران توانست قهرمان این دوره از مسابقات شود.

نهاوندیان با اشاره به اینکه مسابقات کشتی آزاد و فرنگی خردسالان و نونهالان قهرمانی کشور به مدت ۶ روز دنبال شد، تصریح کرد: فردین هدایتی در رده سنی خردسالان در بین کشتی‌گیران فرنگی‌کار توانست با درخشش در وزن ۷۳ کیلوگرم قهرمان مسابقات شود و حکم قهرمانی و جوایز رقابت‌ها را از آن خود کند.

رئیس هیئت کشتی آمل اظهار کرد: تیم اعزامی مازندران در این دوره از مسابقات با درخشش کشتی‌گیران خردسال در رشته فرنگی با کسب ۹۲ امتیاز قهرمان شد و تیم‌های تهران و کرمانشاه به ترتیب با ۷۱ و ۴۵ امتیاز رده‌های دوم و سوم را از آن خود کردند.

وی در پایان گفت: هدایتی در دیدار فینال مقابل ابوالفضل پایدار از استان خوزستان صف‌آرایی کرد و با شکست این ورزشکار به سکوی نخست دست یافت.

پاسخی بگذارید