تاریخ: ۱۶:۲۹ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
نام نویسنده: sobhan

برای نخستین بار مسابقات آزاد فوتوالی بزرگسالان کشور به میزبانی مازندران در ساری برگزار شد.   به گزارش خبرنگار مازند اسپرت ؛ برای اولین بارمسابقات آزاد فوتوالی بزرگسالان کشور جام آزادگان به میزبانی استان مازندران با حضور ۱۵ الی و ۲۰ تیم امروز و فردا در مجتمع ساحلی رفاهی و تفریحی وزارت کشور در شهرستان […]

2525225برای نخستین بار مسابقات آزاد فوتوالی بزرگسالان کشور به میزبانی مازندران در ساری برگزار شد.

 

به گزارش خبرنگار مازند اسپرت ؛ برای اولین بارمسابقات آزاد فوتوالی بزرگسالان کشور جام آزادگان به میزبانی استان مازندران با حضور ۱۵ الی و ۲۰ تیم امروز و فردا در مجتمع ساحلی رفاهی و تفریحی وزارت کشور در شهرستان ساری برگزار خواهد شد.

مراسم افتتاحیه این مسابقات امروز ۲۱ مرداد از ساعت ۹:۳۰ دقیقه در مجتمع رفاهی تفریحی وزارت کشور با حضور مسوولان کشوری و استانی برگزار شد.

همه چیز فوتوالی مثل والیبال ساحلی است ؛ ولی با توپ فوتبال . بمسابقات فوتوالی بصورت دو و سه نفره انجام می شود و هر تیم حداکثر فقط می توانند سه ضربه به توپ بزنند و در صورت اصابت توپ با زمین ، امتیاز به تیم مقابل داده می شود. سرویس ها هم بایستی از پشت خط عرضی زمین زده شود ؛ سرویس زننده در فوتوالی می تواند ماسه ها را یک جا پشت خط جمع کند و توپ را با ضربه پا از روی توپ رد کند.

شرایط زمین فوتوالی هم که کاملا خاص است و شبیه زمین والیبال ساحلی است و البته مقداری کوچکتر. سطح زمین باید از ماسه یکنواخت ، مسطح ، هموار و یک شکل باشد . ابعادش هم ۱۸ در ۹ متر است . تور و توپش هم که دیگر کاملا با سپک تاکرا متفاوت است . توپ فوتوالی هم اندازه و هم شکل توپ فوتبال است و البته با وزنی تقریبا کمتر از آن . ارتفاع تور هم در مسابقات رسمی ۲۲۰ سانتیمتر است .

سازمان تربیت بدنی در اواسط سال ۱۳۸۷ رشته فوتوالی را به رسمیت شناخت و در سال ۱۳۹۰ با نظر معاونت ورزش قهرمانی به عنوان یک انجمن جدید تحت پوشش فدراسیون انجمن های ورزشی قرار گرفت.

 

گزارش تصویری روز اول این مسابقات :

 

 

 

 

پاسخی بگذارید