تاریخ: ۱۴:۳۴ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
نام نویسنده: sobhan

مهدی مهدوی کیا این روزها دوران مربی گری در هامبورگ را می گذراند و می خواهد راهش را در تیم های پایه ادامه دهد.   مهدی مهدوی کیا بعد از موفقیت تیم آکادمی اش و مسب عنوان نائیب قهرمانی در مسابقات نروژ گفت و گویی با “مازنداسپرت” انجام داد: ما به هیکل حریف باختیم سطح […]

مهدی مهدوی کیا این روزها دوران مربی گری در هامبورگ را می گذراند و می خواهد راهش را در تیم های پایه ادامه دهد.

 

مهدی مهدوی کیا بعد از موفقیت تیم آکادمی اش و مسب عنوان نائیب قهرمانی در مسابقات نروژ گفت و گویی با “مازنداسپرت” انجام داد:

ما به هیکل حریف باختیم
سطح مسابقات کوردیال کاپ بالاتر از مسابقات نروژ بود چون تمام تیم های قوی در این مسابقات حضور داشتند و بعد از گذشتن مراحلی در این تورنمنت شرکت کرده بودند. اما در تورنمنت نروژ بیشتر تیم هایی از این کشور و تیم های خارجی دیگر حضور داشتند. در این مسابقات هم در فینال فقط به هیکل بازیکنان حریف باختیم وگرنه شرایط فنی تیم ما بهتر بود.حریف سه بازیکن ۱۴ سال هم داشت و بازیکنان ما با تیم دو رده بالاتر از خودشان کار کردند که خیلی خوب بودند و تجربه بدست آوردند. این بازیکنان باید در اروپا و مسابقات بین المللی تجربه کسب کنند.

قصد ما کسب عنوان نبود
قصد ما از حضور در این مسابقات کسب تجربه بود اما در هر دو تورنمنت بهترین بازیکن از ایران انتخاب شد. در نروژ میثم رضایی بهترین بازیکن شد و در اتریش هم یادگار رستمی این عنوان را به دست آورد که کیفیت فنی شان بالاست. ما دنبال این عنوان ها نبودیم اما از اینکه بازیکنان ایرانی چنین کیفیتی داشتند،خوشحالم.امیدوارم در مسابقات بعدی بتوانیم عنوان های قهرمانی را بدست بیاوریم.

خستگی ام در رفت
بازی نیمه نهایی در نروژ خیلی قشنگ شده بود و ما ابتدا ۲ بر یک عقب افتادیم اما جبران کردیم و در لحظات پایانی پیروز شدیم که خیلی برایم شیرین بود چون می دیدم که بعد از ۴،۵ ماه کار کردم با این بازیکنان تیم نتیجه گرفته . در آن لحظات کارهای آدم دست خودش نیست و خیلی خوشحال بودم  و با آن برد خستگی از تنم درآمد.

بازیکنان پایه جزو افتخارات می شوند
واقعا کار کردن با این بچه ها لذت بخش است و امیدوار هستیم از این تیم چند بازیکن به تیم ملی بزرگسالان کشورمان بدهیم. این بازیکنان از نقاط محروم آمده اند و ما به انها امکانات دادیم تا بهترین عملکردشان را نشان دهند .ما بهترین سفر اروپایی و امکانات را در اختیارشان گذاشتیم و موفقیت و استعداد این بازیکنان خیلی باارزش است.قطعا این بازیکنان از افتخارات این مملکت می شوند به شرطی که به راه صحیح و درست ادامه دهند.

مربی اختصاصی بخش هجومی هامبورگ هستم
شرایط در هامبورگ خیلی خوب است و در واقع من مربی اختصاصی در بخش هجومی تیم زیر ۱۶ سال،زیر۱۷ سال و زیر۱۹ سال هستم که هر هفته با این تیم ها تمرینات اختصاصی انجام می دهیم. در تمرینات گروهی فرصت زیادی برای کار کردن در مورد تمام موارد هجومی نیست و ما سعی کنیم نکات مثبت را تقویت کنیم و نقاط منفی را از بین ببریموما در تمرینات انفرادی روی بخش هجومی کار می کنیم. البته این مساله در ایران ناشناخته است. ما در تایم های یک ساعته با مهاجمان کار می کنیم و با فورواردها گل زدن و بازیکنان کناری سانتر از جناحین و ارسال ها را اختصاصی کار می کنیم.

بعد از بیست سال نمی توانم فوتبال را کنار بگذارم
گرفتن مدارک مربیگری آلمان سه سال طول می کشد و زمان نیاز دارد. من فعلا تصمیم خاصی برای حضور در سمت سرمربی نگرفتم . در حال حاضر باشگاه هامبورگ در بخش پایه سیستمی را راه اندازی کرده که برایم کار کردن در این سیستم جذاب است و می خواهم بیشتر از نزدیک این کار را حس کنم.مربی گری کار سختی است و با بازیگری تفاوت زیادی دارد و من هم بعد از بیست سال کار کردن در فوتبال نمی توانم به خاطر علاقه ام این کار را کنار بگذارم.

در دو هفته نمی توان در مورد سرمربی تصمیم گرفت
من بازی های پرسپولیس را نتوانستم ببینم اما می دانم نتایج این تیم طوری نبوده که تماشاگران راضی باشند. به هر حال همیشه شروع فصل سخت است و زمان می خواهند. از طرف دیگر شروع خوب هم به موفقیت تیم کمک می کنند. روی عملکرد یک تیم در دو هفته اول نمی توان تصمیم گرفت و تیم نیاز به زمان دارد. به هر حال در این فصل بازیکنان جدید آمدند و تغییر سیستم مدیریتی داشتند و در دو هفته نمی توان در مورد سرمربی تصمیم گرفت و باید به او زمان دهند.

حرفی از جن گیر نشنیدم
در بازی سپاهان و پرسپولیس که بحث آب های آلوده پیش آمد هنوز هم سوالات زیادی وجود دارد. راستش من اصلا بحث اجیر کردن جن گیر برای این بازی چیزی نشنیدم اما این اتفاق خیلی نادر بود و هنوز هم هیچ کس نفهمیده در آن بازی چه اتفاقی افتاد و خود من هم درگیرش شدم. همان زمان دوست داشتم بدانم چه شده که نشد.

 

منبع:ورزش۳

 

پاسخی بگذارید