تاریخ: ۸:۱۰ :: ۱۳۹۴/۰۴/۱۱
نام نویسنده: sobhan

بازیکنی که یک سال قبل، یکی از ستارگان ایران در جام‌جهانی بود و پایگاه اطلاع رسانی «بلیچر ریپورت» او را یکی از ۲۵ مرد شگفتی ساز جام‌جهانی معرفی کرد، ظرف یکسال بدل به بازیکن مازاد استقلال شده است.     به گزارش “مازنداسپرت“، امیرحسین صادقی بعد از ۲۵۶ بازی برای استقلال در لیگ احتمالا برای […]

بازیکنی که یک سال قبل، یکی از ستارگان ایران در جام‌جهانی بود و پایگاه اطلاع رسانی «بلیچر ریپورت» او را یکی از ۲۵ مرد شگفتی ساز جام‌جهانی معرفی کرد، ظرف یکسال بدل به بازیکن مازاد استقلال شده است.

 

 

به گزارش “مازنداسپرت“، امیرحسین صادقی بعد از ۲۵۶ بازی برای استقلال در لیگ احتمالا برای همیشه از استقلال کناره گرفته و به تیم نفت می‌ رود، نکته جالب اینکه پرویز مظلومی، مردی که ۷ سال قبل او را به مس برد حالا از استقلال کنارش می‌ گذارد. امیرحسین صادقی که ۲۲ بازی ملی و ۶ بازی برای تیم‌ملی امید داشته است در مسابقات لیگ ایران ۳۱۷ بازی انجام داده است.

صادقی قبل از آنکه سال ۸۰ به استقلال برود در عرصه تیم های باید برای تخت جمشید، شاهین و مقاومت تهران بازی کرد، شماره ۴ تاریخی استقلال متولد ۱۵ شهریور ۱۳۶۰ است و در هفته های ابتدایی لیگ پانزدهم، ۳۴ ساله خواهد شد.

سال ۸۲ ـ۸۱: ۵ بازی برای استقلال انجام داد و بعد از ۱۸ ماه بازی برای امیدها تجربه حضور در تیم بزرگسالان را یافت.

سال ۸۳ ـ ۸۲: ۱۵ بازی برای آبی‌پوشان انجام داد و در ۱۱ بازی از ۲۶ بازی لیگ غایب بود. آبی ها تیم دوم لیگ شدند.

سال ۸۴ ـ ۸۳: ۲۳ بازی از ۳۰ بازی را برای آبی‌پوشان انجام داد و با استقلال سوم شد. او ۷ بازی لیگ را از دست داد.

سال ۸۵ ـ ۸۴: ۲۴ بازی در یکی از بهترین سالیان عمر فوتبالش انجام داد و ۳ گل زد. استقلال قهرمان لیگ پنجم حرفه ای شد.

سال ۸۶ ـ ۸۵: در سالی متوسط ۲۵ بازی انجام داد ۲ گل زد. او قبل از لیگ ۸۵ با تیم‌ملی در جام‌جهانی حضور یافت اما برای تیم‌ملی بازی نکرد.

سال ۸۷ ـ ۸۶: در ۲۶ بازی، یک گل زد و ۸ بازی را غایب بود. استقلال تیم سیزدهم لیگ شد ولی در جام‌حذفی قهرمان شد.

سال ۸۸ ـ ۸۷: به درخواست پرویز مظلومی به مس کرمان رفت و با انجام بازی های خوب، مس را در کسب عنوان سوم یاری کرد. او در ۳۴ بازی مس، ۳۰ بار بازی کرد و یک گل زد.

سال ۸۹ ـ ۸۸: امیرحسین صادقی به استقلال برگشت و در ۲۸ بازی ۳ گل برای آبی ها زد. او در جام‌حذفی هم گل زد تا با ۳۶ بازی و ۴ گل بیشترین گل های عمر فوتبالش را در یک سال زده باشد.

سال ۹۰ ـ ۸۹: در ۲۶ بازی ۲ گل زد و خوب کار کرد استقلال تیم دوم لیگ و قهرمان جام‌حذفی شد.

سال ۹۱ـ۹۰: با درخواست قلعه‌نویی به تراکتورسازی رفت و ۳۱ بازی برای این تیم انجام داد و با این تیم نایب قهرمان لیگ شد.

سال ۹۲ ـ ۹۱: به استقلال برگشت و سالی بسیار خوب را سپری کرد. او در بهترین سال عمر فوتبالش ۳۳ بازی در لیگ کرد و در آسیا و جام‌حذفی هم ۱۱ بازی دیگر انجام داد تا در یک فصل ۴۴ بازی باشگاهی کرده به تیم‌ملی هم دعوت شود. استقلال با او قهرمان شد.

سال ۹۳ ـ ۹۲: در آستانه جام‌جهانی، از ۳۰ بازی استقلال در لیگ ۲۹ بار در میدان حاضر شد. او سپس در جام‌جهانی حضوری ثابت داشت.

سال ۹۴ ـ ۹۳: سالی ضعیف داشت. در ۲۲ بازی تنها یک گل به ثمر رساند و ۸ بازی را غایب بود.

منبع:ورزش۳

 

پاسخی بگذارید