تاریخ: ۱۰:۱۷ :: ۱۳۹۴/۰۵/۲۱
نام نویسنده: sobhan

سرمربی بازیکن تیم فوتسال تأسیسات دریایی گفت: با صحبت‌هایی که مطرح کردم می‌دانم که ۶ ماه مرا زندانی می‌کنند اما دلسوز این رشته‌ام.   به گزارش “مازنداسپرت“، وحید شمسایی در کنفرانس مطبوعاتی ضمن گرامی‌داشتن یاد و خاطره بابک معصومی اظهار داشت: معصومی همواره استاد من بوده و امروز جایش بسیار خالی است. پنج شش سال […]

سرمربی بازیکن تیم فوتسال تأسیسات دریایی گفت: با صحبت‌هایی که مطرح کردم می‌دانم که ۶ ماه مرا زندانی می‌کنند اما دلسوز این رشته‌ام.

 

به گزارش “مازنداسپرت“، وحید شمسایی در کنفرانس مطبوعاتی ضمن گرامی‌داشتن یاد و خاطره بابک معصومی اظهار داشت: معصومی همواره استاد من بوده و امروز جایش بسیار خالی است. پنج شش سال با بابک هم اتاق بودم، قهرمانی تأسیسات در جام باشگاه‌های آسیا را به روح پرفتوح او تقدیم می‌کنم. خوشحالم که این کنفرانس همزمان شده با چهارمین سالگرد درگذشت او و می‌توانم حرف‌هایم را بزنم.

*هنگامی که نظری از حضور خسوس مطلع شد مانند آب جوشی بود که روی تنش ریختند

وی در مورد اخراج‌ها و کارت‌های زیادی که بازیکنانش در رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا دریافت کرده‌اند گفت: به نظرم اخراج مصطفی نظری غیرفنی بود. با توجه به اینکه مجموعه دوست نداشت که تأسیسات مقام قهرمانی را کسب کند خسوس در دیدار حساس ما مقابل ژاپن در ورزشگاه حاضر شد. نظری پیش از این با تمام شایستگی‌هایی که داشته اما در تیم ملی جایی نداشت ما در رختکن بودیم که از خوراک‌چی شنیدیم خسوس در ورزشگاه حاضر شده. طبق روال عادی تلفن من روی پخش بود زیرا سنم بالا رفته و نمی‌توانم بشنوم وقتی نظری این موضوع را شنید انگار آب جوشی روی بدنش ریخته باشند. در مورد اخراج سنگ‌سفیدی هم باید بگویم که هنوز ناراحتم زیرا او در آن دیدار ستاره بی‌چون و چرای تیم ما بود. ما باید قدر داوران ایرانی خود را بدانیم چرا که در این مسابقات سطح داوری انتظارات را برآورده نکرد.

*نه پدرم و نه برادرم مسئول است که سفارشم کنند

وی در خصوص اتفاقاتی که در تیم ملی رخ داده و اینکه گفته می‌شد پیش از این حضور او در تیم ملی با دستور از مقامات بالایی رخ داده، گفت: جا دارد که به کفاشیان تبریک بگویم که به عنوان رئیس کمیته فوتسال آسیا انتخاب شد در مورد تیم ملی هم باید بگویم روزی که خسوس خیلی شیک جواب مسئولین ما را نمی‌داد افتخاری چندین بار با من صحبت کرد من هم در همان زمان به او گفتم اگر قرار است با گروهم کار کنم نیاز به یک پروسه ۴ ساله دارم که حق هر مربی است اما من صحبتی با کفاشیان نداشتم. از بالا، پائین و وسط هم هیچ پیشنهاد و دستوری داده نشده است. نه از چشم و ابروی من خوششان آمده بود و نه پدر و برادری دارم که مسئول باشند تنها خدا را دارم و معتقدم آنقدر باید تلاش کنم که دنبالم بیایند. این مسئله دیر و زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.

*به فوتسال سلام علیک نکردم که حالا خداحافظی کنم

سرمربی بازیکن تیم فوتسال تأسیسات در مورد خداحافظی‌اش از فوتبال یادآور شد:‌ هنگامی که سال اول مربیگری‌ام را در دبیری آغاز کردم استخاره گرفتم که بمانم یا بروم همان موقع صبر آمد و حاصل آن این شد که در سن ۴۰ سالگی به عنوان بهترین بازیکن مسابقات انتخاب شدم. من به استخاره و تفعل به قرآن اعتقاد دارم اگر جایی دو دل باشم این کار را انجام می‌دهم پس از رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا هم این کار را کردم که باز هم صبر آمد. برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌ها نظرسنجی گذاشتند که آیا خوب است وحید شمسایی خداحافظی کند یا خیر، من از این پس با آنها در ارتباط خواهم بود که نظرسنجی بگذارند در مورد اینکه آیا وحید شمسایی ماشین بخرد یا خیر؟! وحید شمسایی به خیابان برود یا خیر؟! من فکر می‌کنم تا زمانی که بتوانم مفید باشم و بازی کنم ادامه خواهم داد.

*دفعه بعد کت و شلوار می‌پوشم که ترابیان خوشش بیاید

وی ادامه داد: مصدومیتم به گونه‌ای بود که دکتر به من گفت اگر قرار باشد تا ۵۰ سالگی سالم راه بروم با این مصدومیت ۵ سال این مسئله را کم کردم. من با فوتسال سلام و علیک نکردم که حالا خداحافظی کنم. هر موقع که نتوانم خودم می‌روم هم اکنون مصدومیت عذابم می‌دهد شنیده‌ام ترابیان اعلام کرده است که دوست دارد با کت و شلوار من را ببیند هم اکنون با کت تک حاضر شده‌ام و دفعه بعد هزینه بیشتری می‌کنم و کت و شلوار می‌خرم که ترابیان هم خوشش بیاید.

*افتخارات را نمی‌توانند پاک کنند

کاپیتان سابق تیم ملی در خصوص اینکه افتخاری در مصاحبه‌اش اعلام کرده اگر شمس و شمسایی مصاحبه نکنند گم می‌شوند، یادآور شد: قطعاً من آلزایمر ندارم که در خیابان گم بشوم آنقدر خدا به من لطف کرده و محبت داشته که توانسته‌ام افتخارات کسب کنم آنها اگر نباشند مشکل پیش می‌آید. هیچکس نمی‌تواند افتخارات را نابود کند شاید بتوانند مرا بیرون بیندازند اما اگر با وانت هم بیایند و افتخارات همراه ببرند باز هم نمی‌توانند در سایت‌ها و اینترنت این افتخارات را پاک کنند. سازمان سنجش وقتی نتایج کنکور را اعلام می‌کند چند روز پس از آن نمی‌گوید که این افراد قبول نشده‌اند این آقا هم رئیس سازمان سنجش است و هم جای ظریف نشسته است.

*به خداوندی خدا او به ما لطف کرد که قهرمان شدیم

وی خاطرنشان کرد: مسئول به جای پرداختن به مسائل اصلی و گرفتن پخش مسابقات به این مسائل می‌پردازد اگر پخش مسابقات دست ما بود قطعاً این کار را می‌کردیم ما در جلسه‌ای با آقازمانی حضور داشتیم که حتی آقای افتخاری نامه‌ای برای پخش به مسئولان ندادند. علت اینکه والیبال ما پیشرفت کرده به این دلیل است که مسئولین تلاش می‌کنند داورزنی از یک سال پیش برای رقابت‌های قهرمانی آسیا برنامه داشت. اما ما نتوانستیم ساعت بازی‌ها را ۲۰ دقیقه تغییر دهیم. به ما گفتند که پول بدهید تا بازی‌ها پخش شود اگر قرار است ما این کار را کنیم پس خود ما هم رئیس کمیته فوتسال شویم. این رشته سه سال است که در حال نابودی است. به خداوندی خدا او به ما لطف کرد که قهرمان شدیم. بازیکنانم از ژاپن ترس داشتند این ترس را چه کسی در وجود بازیکنانم انداخته؟

*پول آب رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا را از ما طلب کردند!

شمسایی تأکید کرد: ما دائم در حال کوبیدن این رشته هستیم. ازبکستان ۶ ماه است که اردویش را آغاز کرده اما ۶ ماه است که سرمربی هم نداریم. سال گذشته باشگاه تأسیسات از جیب شخصی‌اش هزینه کرد که رقابت‌ها پخش شود. شما ببینید شن‌سا، تام ایران‌خودرو و سایر تیم‌هایی که از فوتسال کنار کشیدند به چه علت این کار را کرده‌اند به ما زنگ زدند گفتند پول آب مسابقات را پرداخت کنید. یعنی واقعاً‌ ۱۰-۱۵ میلیون ندارند که اگر ندارند و نمی‌توانند چرا مسابقات را میزبانی می‌کنند. باز خدا ابرقویی نژاد و کفاشیان را بیامرزد که این سالن ۲۵ آبان را آماده کرده‌اند. افرادی که در فوتسال هستند برای این رشته کوچک هستند.

*می‌دانم که ۶ ماه زندان می‌شوم اما دلم برای فوتسال می‌سوزد

سرمربی بازیکن تأسیسات دریایی در خصوص اینکه گفته می‌شود هاشم‌زاده با پیامک با خسوس در ارتباط بوده، گفت:‌ خدا را شکر من یک گوشی دارم که نه واتساپ نه لاین و نه اینستاگرام دارد. به قول معروف نخوردیم نان گندم اما دیدیدم دست مردم. همه چیز شنیده بودم در خصوص ارتباط به جز اینکه این ارتباط از طریق پیامک باشد به نظرم مسخره‌بازی شده است. جایی خواندم که رئیس کمیته فوتسال گفته خسوس کم هزینه است و نان و برنج نمی‌خورد اگر اینگونه باشد که من شانزده سال است لب به برنج نزدم و کم هزینه‌تر هستم. رئیس کمیته فوتسال خود را با ظریف مقایسه می‌کند در حالیکه تیم آنها برای اقتدار و عزت مردم تلاش کردند اما در فوتسال برای ذلت قدم بر می‌دارند. حالا هم می‌دانم که فردا کمیته انضباطی من را می‌خواهم و قطعاً ۶ ماه زندان می‌شوم که با سند هم آزاد نخواهم شد اما دلم برای این فوتسال می‌سوزد. آقایان تیشه به ریشه این رشته می‌زنند.

*از تیم سپاسگزارم که آنها سکوی پرتاب من شدند

شمسایی در خصوص تقسیم‌بندی وظایف خاطرنشان کرد: در تیم ما بحث پست و مقام مطرح نیست همه سرمربی تأسیسات بودند هیچکس سمت خاصی نداشت شاید من برخی شب‌ها با اعضای کادر فنی‌ام دعوا هم می‌کردم اما به خاطر تیم تأسیسات و موفقیت آن تمامی این موارد را کنار می‌گذاشتیم و به یک نتیجه واحد می‌رسیدیم. از تمام افراد تیمم ممنون هستم که سکوی پرتاب شدم همگی زحمت کشیدند تا تیم موفق شود.

*دوره قبل گفتند بن‌همام در انتخاب شمسایی به عنوان بهترین بازیکن دخالت کرده

وی در مورد اینکه برخی‌ها اعلام می‌کنند که نفوذ ایرانی‌ها در انتخاب بهترین‌های جام باشگاه‌های آسیا دخیل بوده گفت: باز خدا را شکر که در این دوره می‌گویند ایرانی‌ها نفوذ داشتند در دوره گذشته که اعلام کردند بن‌همان در انتخابم به عنوان بهترین بازیکن بازی‌ها دخیل بوده‌ است.

*مربیگری را دوست ندارم

آقای گل جهان در مورد اینکه پیش از این گفته بود به مدیریت فوتسال علاقه دارد، گفت: الگوی من بکن‌بائر است. من مربیگری را دوست ندارم زیرا استرس زیادی دارد خودم را جای مربیانی می‌گذارم که چقدر آنها را اذیت کردم اما می‌دانم که در مدیریت می‌توانم موفق باشم راهش را هم بلدم اما یک مسئله دیگر هم وجود دارد و آن اینکه باید تجربه چندین‌ساله‌ام را به جوانان چه در تیم ملی و چه در تیم‌های داخلی انتقال دهم.

*هیچکس نمی‌تواند فوتسالی‌ها را دور هم جمع کند

سرمربی بازیکن تیم فوتسال تأسیسات در خصوص اینکه چه اقدامی برای اتحاد مربیان در فوتسال انجام خواهد داد، گفت:‌ کسی نمی‌تواند مربیان ایرانی را دور یکدیگر جمع کند چرا که یکدیگر را قبول ندارند ما بهترین دوره فوتسالی را در سال ۲۰۰۸ سپری کردیم اما پس از آن هیچکس یکدیگر را قبول نداشت من دیدم در رقابت‌های آسیایی وقتی تیمم گل می‌خورد چهره برخی افراد چقدر خوشحال می‌شد معقتدم که باید به اندازه خودمان برای موفقیت فوتسال قدم برداریم شما ببینید پس از قهرمانی ما همه مهمان‌ها فوتسالی شدند و این امید را زنده می‌کند.

وی در خصوص تیم ملی گفت:‌ نگرش من این است که تیم ملی همواره موفق باشد و مثل آنها نیستم که نگرش پائینی داشته باشم همواره آرزو دارم که تیم ملی بتواند در تمامی مسابقات موفق باشد و افتخارآفرینی کند.

*تابع تصمیم سازمان لیگ هستیم

کاپیتان تیم فوتسال تأسیسات دریایی در خصوص فشردگی مسابقات گفت: ما تابع تصمیم مسئولان هستیم هرچند که به ضرر ماست اما چون در بهمن ماه جام ملت‌های آسیا آغاز خواهد شد مجبوریم که با این مسئله کنار بیاییم.

*خسوس باید کلاس باشگاه ما شرکت کند

شمسایی در مورد اینکه افتخاری اعلام کرده او باید در کلاس مربیگری خسوس شرکت کند تصریح کرد: م از مسئولان تأسیسات خواستارم تا یک کلاس مربیگری بگذارند تا خسوس هم در این کلاس حاضر شود و از ما یاد بگیرد. تیم ملی فقط بحث تمرین دادن نیست بلکه باید بازیکنان کوچ هم شوند. البته شنیده‌ام که هاشم‌زاده دو سه بار مورد تفقد خسوس قرار گرفته نباید ما مسائل را گردن دیگران بیندازیم بزرگتر از خسوس زیر نظر مربیان ایرانی باید کار کند. من قصد داشتم که در کلاس لوپز شرکت کنم نه در ایران. من هنوز برای موفقیت از ۱۰۰ نمره ۴۰ دارم باید تلاش کنم اما این را می‌گویم که بزرگتر از خسوس باید زیر نظر مربیان ایرانی کار کند.

*همه مربیان ما مدرک یک و دو آسیا را دارند

وی در مورد مدارک کادر فنی تیمش گفت: من مدرک یک و دو آسیا را دریافت کرده‌ام که هنوز مدرک ۳ در آسیا نیامده است کادر فنی ما هم همه این مدارک را دارند البته من معتقدم که تجربه بیتشر از مدرک اهمیت دارد.

 

منبع:ورزش۳

پاسخی بگذارید