تاریخ: ۷:۴۵ :: ۱۳۹۴/۰۴/۱۱
نام نویسنده: sobhan

سرمربی سابق بایرن به انتقاد از سطح بوندسلیگا و موقعیت گواردیولا در مونیخ پرداخت.   به گزارش مازنداسپرت“، فلیکس ماگات که مدتی است هیچ سمتی در فوتبال ندارد به “تاگس سایتونگ” گفت:” با این سرمایه‌گذاری‌های عظیمی که بایرن مونیخ هرساله انجام می‌دهد، باید بی اما و اگر انتظار قهرمانی بعدی بوندسلیگا را هم داشته باشیم. […]

سرمربی سابق بایرن به انتقاد از سطح بوندسلیگا و موقعیت گواردیولا در مونیخ پرداخت.

 

به گزارش مازنداسپرت“، فلیکس ماگات که مدتی است هیچ سمتی در فوتبال ندارد به “تاگس سایتونگ” گفت:” با این سرمایه‌گذاری‌های عظیمی که بایرن مونیخ هرساله انجام می‌دهد، باید بی اما و اگر انتظار قهرمانی بعدی بوندسلیگا را هم داشته باشیم. آنها حتی اگر بازی مقابل دورتموند را در نیمه‌نهایی جام حذفی برده بودند، قهرمان این جام هم می‌شدند چرا که به احتمال فراوان در دیدار نهایی از پس ولفسبورگ برمی‌آمدند.
دو بار پیاپی حضور در نیمه‌نهایی چمپیونزلیگ دستاورد خوب دیگری است که نتیجه همین پول خرج کردن‌هاست. ولی من نمی‌توانم بفهمم چرا گواردیولا تیمی را که داشت خوب نتیجه می‌گرفت، دستکاری کرد. او بعد از آنکه بایرن با یوپ هاینکس قهرمانی سه‌گانه را از آن خود کرده بود، این تیم را تحویل گرفت. وظیفه‌اش این بود که این راه را ادامه دهد و دست به تحولات زیادی نزند. ولی به جای این آمد و بازی را تغییر داد و از طریق تصمیمات شخصی‌اش هم فضای تیم را به هم ریخت.
این خطرناک است. همیشه می‌توان از همه چیز تعریف کرد و گفت بایرن بر لیگ آلمان سلطه دارد و زیرساخت‌ها خوب هستند و تیم ملی می‌درخشد و غیره. اما به نظر من این لیگ جذابیت جهانی ندارد. پادربورن و دارمشتات توجه چه کسی را جلب می‌کنند؟ آلمان در یک‌چهارم پایانی چمپیونزلیگ فقط بایرن را داشت. در لیگ اروپا هم وضعیت بهتری نداشتیم.”
ماگات که اخیرا پیشنهاد سرپرستی تیم مونیخ ۱۸۶۰ را دریافت کرده بود، ادامه داد:” به من گفتند باید پست گرهارد پوشنر را تحویل بگیرم. این را هم البته گفتند که سرمایه‌گذار باشگاه دچار مشکل شده است و ظاهرا قصد دارد سهامش را بفروشد. خلاصه وضعیت خوبی آنجا حاکم نیست وگرنه این پیشنهاد برای من ایده‌آل بود و احیا کردن این باشگاه قدیمی و اصیل را را شانس بزرگی برای خودم می‌دیدم؛ اگر چه من قبلا برای قرمزهای مونیخ کار کرده بودم اما این بار کار کردن برای آلی‌های مونیخ هم وسوسه‌کننده بود. اما مشکل اینها با آوردن مربی و سرپرست جدید حل نمی‌شود. سرتاسر باشگاه باید تغییر کند تا با معیارهای یک باشگاه حرفه‌ای مطابق شود.تعجب می‌کنم که مونیخ ۱۸۶۰ این همه سال با این وضعیت در انظار عمومی ظاهر می‌شده است. البته پیشنهاد آنها هنوز روی میز است.”

 

منبع:ورزش۳

 

 

 

پاسخی بگذارید