تاریخ: ۱۰:۴۲ :: ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
نام نویسنده: sobhan

تیم راه‌آهن تهران یکی از قدیمی ترین و ریشه دارترین تیم های‌فوتبال ایران است. تیمی که از گذشته‌های دور به کارخانه بازیکن سازی در فوتبال ایران شهرت داشته است. چه بسیار بازیکنان و مربیان بزرگ فوتبال ایران که محصول کارخانه بازیکن سازی این باشگاه قدیمی تهرانی بودند.    به گزارش مازند اسپرت؛ راه آهن تهران […]

تیم راه‌آهن تهران یکی از قدیمی ترین و ریشه دارترین تیم های‌فوتبال ایران است. تیمی که از گذشته‌های دور به کارخانه بازیکن سازی در فوتبال ایران شهرت داشته است. چه بسیار بازیکنان و مربیان بزرگ فوتبال ایران که محصول کارخانه بازیکن سازی این باشگاه قدیمی تهرانی بودند. 

 
به گزارش مازند اسپرت؛ راه آهن تهران که سالهاست که در بخش خصوصی دست به دست به می‌چرخد و هر از گاهی با پسوند یک شرکت یا موسسه در بخش خصوصی در رقابت‌های فوتبال حضور دارد، فصل گذشته سرانجام خوبی نداشت و در نهایت به لیگ دسته اول سقوط کرد. 
 
این تیم در فصل جاری در رقابت های دسته اول حضور دارد و به لحاظ فنی، امتیازی و جدولی جایگاه بدی ندارد. راه آهن با هدایت مهدی پاشازاده در هفته چهاردهم این رقابت ها مقابل نفت مسجد سلیمان به برتری سه بر صفر رسید تا جمع امتیازاتش را به عدد ۲۳ رسانده و در جایگاه ششم جدول هجده تیمی این مسابقات قرار داشته باشد.
اما هرچقدر شرایط فنی تیم راه آهن رضایتخبش است، شرایط مالی این تیم در اسفبارترین وضعیت ممکن قرار دارد. بدتر از شرایط مالی، وضعیت مالکیتی این باشگاه است که در بین دادستانی و شرکت نفت قرار دارد. 
 
ثروتمندی که بجای دادن پول خرید تیم،ازدادستانی پول می خواهد
 
تیم راه آهن که فصل قبل در مالکیت بخش خصوصی «هولدینگ یزدان» قرار داشت و اداره این تیم با «پیمان کیانیان» بود، به دلیل پایبندی به تعهدات مالی این هولدینگ به دادستانی و دیگر طلبکاران، تیم بار دیگر توسط دادستانی توقیف شد. حال در حالی که دادستانی معتقد است این تیم جزو دارایی های توقیف شده مالک قبلی است و باید مثل سایر دارایی های وی به شرکت نفت تعلق داشته باشد، شرکت نفت نیز از پذیرفتن این بخش از دارایی های وی سر باز می زند.
 
گویا نفتی ها معتقدند تیم فوتبال نمی تواند جزو دارایی ها باشد چرا که تنها هزینه دارد. ضمن این که اگر نفتی ها می‌خواستند تیمداری کنند، تیم نفت تهران را به بخش خصوصی واگذار نمی‌کردند. همه این اتفاقات دست به دست هم داده تا تیم قدیمی راه آهن در شرایطی اسفبار قرار داشته باشد.
 
شرایط مالی راه آهن آنقدر وخیم هست که این تیم حتی در فصل سرما لباس گرم برای تمرین و مسابقه ندارد و قبل از بازی با نفت مسجد سلیمان که با برتری سه گله این تیم به پایان رسید، بازیکنان این تیم با یکسری اورکت قرضی خود را گرم کردند. اورکت هایی که بعد از بازی به صاحبش بازگردانده شد.
 
آرش کیانیان سرپرست راه آهن در گفتگو با مهر اظهار داشت: کفگیرمان به معنای واقعی کلمه به ته دیگ خورده و ما دیگر توان ادامه کار نداریم. در جام حذفی به دلیل نداشتن شرایط مالی مقابل تیم نفت و گاز گچساران حضور نیافتیم و امکان این که همین اتفاق این هفته در لیگ هم تکرار شود زیاد است.
وی تصریح کرد: متاسفانه خود باشگاه دیگر منابع مالی برای هزینه کردن ندارد و اگر دادستانی برای حل این مشکل تدبیری اندیشه نکند، آینده این تیم اصلا مشخص نیست.

پاسخی بگذارید