تاریخ: ۱۰:۴۱ :: ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
نام نویسنده: sobhan

علی کفاشیان سرانجام سکوت خود را در قبال صحبت‌های کی‌روش و تاج شکست.   به گزارش مازند اسپرت؛طی چند ماه گذشته کارلوس کی روش چندین بار علیه علی کفاشیان موضع گرفت و مدعی شد شخصی که از ایران به کرسی کنفدراسیون فوتبال آسیا رسیده برای دفاع از تیم ملی کاری انجام نمی دهد. حالا کفاشیان […]

علی کفاشیان سرانجام سکوت خود را در قبال صحبت‌های کی‌روش و تاج شکست.

 
به گزارش مازند اسپرت؛طی چند ماه گذشته کارلوس کی روش چندین بار علیه علی کفاشیان موضع گرفت و مدعی شد شخصی که از ایران به کرسی کنفدراسیون فوتبال آسیا رسیده برای دفاع از تیم ملی کاری انجام نمی دهد.
حالا کفاشیان سکوت خود را شکسته و در قبال تمامی این صحبت‌ها واکنش نشان می دهد:
 
برخی منتقدان این روزها شمشیر را برای شما از رو بسته اند. حتی برخی اعلام کرده‌اند که چرا با وجود داشتن کرسی در AFC در فوتبال ایران دفاع نمی‌کنید و حتی برخی دیگر معتقدند که معرفی نام شما برای انتخابات شورای فیفا یک نوع اشتباه است.
به نظر شما چرا منتقدان اینطور می‌گویند؟
 اعتقاد دارند آنطور که باید منافع فوتبال ایران برایتان ارزش ندارد.
در این خصوص صحبت خاصی ندارم.
 مگر به منافع فوتبال ایران فکر نمی‌کنید که نظری ندارید؟
این دوستان طی ۸-۹ سالی که رئیس فدراسیون فوتبال بودم چطور این صحبت‌ها را مطرح نکردند و این فکر به سرشان نزد.
پس چرا الان اینطور استنباط می‌شود؟
نمی‌دانم چه بگویم. 
 
پاسخ بی‌کنایه و صریح کفاشیان به کنایه‌های کی‌روش و تاج!
 
شاید به خاطر ماجراهای میزبانی از عربستان و یا مباحثی مثل انتخاب کشور مالزی برای دیدار تیم ملی و یا انتخاب داور استرالیایی، این مباحث مطرح می‌شود؟
این مسائل دست ما نیست و این تصمیم‌گیری‌ها به عهده یک شورایی است که بر اساس یکسری ضوابط، تصمیم‌گیری می‌کنند. آنها ضوابط را اولویت‌بندی کرده و طبق آن تصمیم می‌گیرند. حالا چون ما از ضوابط و قوانین آنها آگاه نیستیم و روش کار آنها نمی‌دانیم این قضاوت‌های نادرست را انجام می‌دهیم. آنها بر حسب این ضوابط دست به انتخاب می‌زنند و هیچ گاه از ما نخواسته‌اند تا نظر بدهیم. یعنی در دستور جلسه آنها نبوده که ما نظر بدهیم. آن چیزهایی که از ما می‌خواهند در خصوصش نظر بدهیم از قبل برایمان ارسال کرده و در دستور جلسات این موضوع وجود دارد و ما هم نظرمان را می‌دهیم.
گویا برخی نمی‌خواهند شما در AFC یا فیفا باشید؟
آن طور که برخی دوستان گفته بودند گویا آنها هماهنگ کرده بودند که انتخابات شورای فیفا لغو شود! این چیزی که گفتند همان چیزی بود که AFC در مجمع اجرا کرد چون اگر انتخابات برگزار می‌شد انتخاب من برای شورای فیفا قطعی بود. بنابراین حتما هماهنگی‌ها از سمت این دوستان بوده که مجمع به هم خورد و انتخابات برگزار نشد!‌انتخابات برگزار نشد چون ما مدنظر مجمع نبودیم و به همین دلیل انتخابات را با آن همه تشکیلات به هم زدند. این همان چیزی است که دوستان گفته بودند و اعلام کرده بودند که از اول هم نباید کاندید می‌شدید. چشم ما کاندید نمی‌شویم تا از سایر کشورها کاندید شوند. به نظر می‌رسد برخی با این تحلیل‌ها آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

کی‌روش یک بار دیگر مصاحبه کرد و گفت که به واسطه عملکرد تیم ملی کفاشیان توانسته در کنفدراسیون فوتبال آسیا پست بگیرد.
انشاءالله مسائل درست می‌شود و نگران نباشید.
شما بازی با سوریه را دیدید که در یک شرایط غیرطبیعی جوی برگزار شد؟
بله دیدم. خیلی زمین بد و خرابی بود و به حق ایران به نظرم اجحاف شد.
توقع این بود که شما از این موضوع دفاع کرده و اجازه ندهید این بازی در این شرایط برگزار شود.
این حرف‌ها که زده می‌شود ناشی از عدم شناخت وظایف AFC است که آنجا چه مسائلی وجود دارد و چه کارهایی انجام می‌شود.سوریه باید به عنوان میزبان کشوری که می‌خواهد در آن بازی کند را معرفی کند.

پاسخی بگذارید