تاریخ: ۱۰:۳۶ :: ۱۳۹۵/۰۹/۱۰
نام نویسنده: sobhan

آبی پوشان تهرانی تنها دو گل با ثبت هفتصدمین گل خود در لیگ برتر فاصله دارند و شاید این اتفاق در دیدار روز جمعه این تیم برابر صبا رخ دهد. به گزارش مازند اسپرت؛استقلال تهران با حضور در ۱۶ دوره لیگ برتر پیش از دیدار برابر صبای قم موفق شده بود تا ۶۹۸ بار دروازه […]

آبی پوشان تهرانی تنها دو گل با ثبت هفتصدمین گل خود در لیگ برتر فاصله دارند و شاید این اتفاق در دیدار روز جمعه این تیم برابر صبا رخ دهد.

به گزارش مازند اسپرت؛استقلال تهران با حضور در ۱۶ دوره لیگ برتر پیش از دیدار برابر صبای قم موفق شده بود تا ۶۹۸ بار دروازه حریفان خود را باز کند. آبی پوشان تهرانی در ادوار لیگ در ۴۷۳ دیداری که انجام دادند، این تعداد گل را به ثمر رساندند تا صدرنشین جدول گلزن ترین تیم های ادوار لیگ برتر باشند و با به ثمر رساندن دو گل دیگر اولین تیمی خواهند شد که تعداد گلهای خود را به عدد هفتصد خواهند رساند.

علی موسوی زننده اولین گل استقلال در لیگ برتر در دیدار برابر برق شیراز در حافظیه است. صدمین گل استقلال را رضا عنایتی در دیدار برابر سایپا وارد دروازه این تیم کرده و گل دویست استقلال را نیز این بازیکن در لیگ پنجم در حافظیه برابر فجرشهید سپاسی به ثمر رسانده است.
 

پیروز قربانی، مدافع آبی پوشان در لیگ هشتم برابر استقلال اهواز در دیداری که آبی پوشان ۶ مرتبه دروازه حریف خود را باز کردند، گل شماره ۳۰۰ آبی ها را وارد دروازه این تیم آبی پوش کرد اما گل شماره ۴۰۰ آبی ها متفاوت از دیگر گل های این باشگاه در ادوار لیگ برتر است. عبدالجبار مومنی بازیکن ابومسلم در ورزشگاه آزادی تهران در لیگ نهم این گل را وارد دروازه تیم خود کرد تا نام او به این شکل در تاریخ استقلال نوشته شود.

گوران یرکوویچ مهاجم آبی ها در دیداری خارج از خانه برابر داماش گیلان گل شماره ۵۰۰ استقلال را در لیگ یازدهم به ثمر رساند تا در این لیست، نام یک بازیکن خارجی نیز وجود داشته باشد. همچنین حنیف عمران زاده دومین مدافعی است که در این لیست قرار می گیرد. مدافع پیشین آبی ها برابر ملوان انزلی در لیگ سیزدهم یکی از دو گل آبی ها را به ثمر رساند تا گل شماره ۶۰۰ استقلال به نام او ثبت شود.
به این ترتیب بازیکنی که برابر صبای قم گل دوم استقلال را وارد دروازه این تیم کند، این شانس را دارد تا نام خود را در این فهرست قرار دهد. البته شاید با فرصت سوزی مهاجمان استقلال، ثبت گل شماره ۷۰۰ استقلال تا هفته های آینده به درازا بینجامد.
بعد از استقلال تهران، سپاهان اصفهان و پرسپولیس تهران تنها تیم هایی هستند که در ادوار لیگ برتر تعداد گلهای آنها بالاتر از عدد ۶۰۰ است.

پاسخی بگذارید