تاریخ: ۲۰:۲۳ :: ۱۳۹۵/۰۹/۰۹
نام نویسنده: sobhan

جنازه یک کوهنورد مالزیایی در حال صعود به قله دماوند پیدا شده و تحویل مقامات سفارت مالزی داده شد. به گزارش مازنداسپرت،، یک تیم کوهنوردی ۱۲ نفره از کشور مالزی طی روزهای گذشته قصد صعود به قله دماوند را داشتند که در این بین هشت نفر موفق به صعود شده و دو نفر با توجه […]

13950302000579 PhotoAجنازه یک کوهنورد مالزیایی در حال صعود به قله دماوند پیدا شده و تحویل مقامات سفارت مالزی داده شد.

به گزارش مازنداسپرت،، یک تیم کوهنوردی ۱۲ نفره از کشور مالزی طی روزهای گذشته قصد صعود به قله دماوند را داشتند که در این بین هشت نفر موفق به صعود شده و دو نفر با توجه به شرایط جسمی موفق به صعود نشدند.

دو نفر دیگر این تیم ۱۲ نفره خارجی با صعود انفرادی در راه عزیمت به بام ایران مفقود شدند و شواهد نشان از آن دارد که این افراد تا ارتفاع حدود ۵ هزار و ۳۰۰ متر با اعضای گروه خود در ارتباط بوده و از آن پس ارتباط‌ها قطع شده است.

تیم‌های مجهز به تجهیزات کوهستانی و زمستانه در چندین مرحله عملیات جست‌وجو این کوهنوردان را در دستور کار قرار دادند و با توجه به دمای بیش از منفی ۳۰ درجه سانتیگراد و سرعت بالای باد در ارتفاعات بالای قله دماوند زنده‌ ماندن این کوهنوردان بعید به نظر می‌رسید.

با اعزام تیم‌های تخصصی امداد کوهستان از آمل به قله دماوند جنازه یکی از کوهنوردان پیدا شده و با توجه به تأیید این خبر توسط برخی از مسؤولان، جنازه این کوهنورد تحویل مقامات سفارت مالزی شد.

سفیر کشور مالزی، خانواده‌های مفقودان و نماینده سازمان امداد و نجات طی روزهای گذشته در محل فدراسیون کوهنوردی پلور حضور داشته و بر عملیات یافتن این دو کوهنورد نظارت داشتند.

عملیات یافتن دیگر کوهنورد مفقود شده مالزیایی در یال‌های مختلف قله دماوند و دره یخار ادامه دارد.

پاسخی بگذارید